Самоделни PCP-та

Стоян77

Потребител
Вътрешния отвор е 5.7хмм.
Диаметъра на полиамида е 7.00мм

Външния отвор на камерата е 11.5мм.
Ако някой може да изработи такова нещо - мога да отида на място още днес ако е в София.
Всъщност каза за помпа - да с помпа съм в момента и си изпуска. Бутилка нямам. Нямам и други идеи как да кача налягането. До сега не съм имал проблеми дори да е на 0 да я напомня като е зареден спусъка. Сега обаче нещо куца и най-вероятно аз съм направил някоя глупост.
Ако имаш винтоверт или дрелка, на бавни обороти, хвани щока на клапана за наи-предната част, там където го удря удърника, и го полирай с фина шкурка - над 1200.За леглото можеш някакъв тампон за полиране да купиш, продават комплекти с кръгли, конусни и цилиндрични главички и полир паста.На опашката на клапана, там където нанизваш пружината, можеш да сложиш тънко метално пръстенче-пружината да опира в него не в пръстена на полиамида. Трябва ти и някой с бутилка да ти пусне рязко 50/70 бара за първо помпене, за да се намести клапана и да затвори.
 

vizor

Новодошъл
Действам ей сега.
За помпенето - проблем. Единия вариант е да го запуша от горе някакси и да вдигне наляането, но ме съмнява да стане така.
На Гадняра - ще пиша след малко :) Има ли някой контакт директен с него? Наистина предпочитам да си платя ако става дума.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Какво имаш в предвид под директен контакт? В линка дето съм ти дал си е оставил телефона.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Зависи колко ми е умствения капацитет тоя ден. В петък е така. Пратих цигулката на Николай :)
Значи като си я вземеш ще "свириш" на добре настроен инструмент!
 

pushka1

Потребител
Здравейте,
преди време купих самоделка ПЦП от колега във форума. След известно време леко започна да губи налягане, нещо от порядъка на 30-50 бара за месец/месец и нещо. Казаха ми да го намажа със сапунена вода, но така и не успях да открия откъде изпуска. Наскоро обаче, след като тръгнах да го помпам, се чу доста ясно как изпуска. Почти веднага изпусна налягането и падна до към 60 бара. Надух пак и пързо го намокрих и видях, че изпуска между цилиндъра с въздух и цевната кутия. На снимката долу съм оградил мястото в червено. Някой дали има представа какво трябва да се разглоби и смени? В дясно малката дупка е пълначката.

CIMG5808.jpg
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Ми по принцип там няма от какво да изпуска въздух по принцип. Дали не е отвело въздуха по линията между бутилка и цев?
 

sts1969

Редовен Потребител
Има вероятност там на резервоара за въздух, да има предпазен отвор, и ако изпусне налягане заради повреден о-пръстен, въздуха първо да излиза през този малък отвор, при теб може да се пада под цевта този отвор. На турските пушки го има, голям е около 1мм. и се пада по средата на резбата на предната тапа. В този случай изпускаш въздуха, развиваш предната тапа, и сменяш о-пръстена с нов.
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Разглобяваш пистолета и вадиш цилиндъра заедно с клапана,пълниш с въздух и потапяш двата края на цилиндъра във вода и ще ти покаже от къде изпуска.Така ,както го гледам е от О-пръстена на предната тапа на цилиндъра.пречи ти цевната кутия за да видиш точното място на изпускане.
 

pushka1

Потребител
До сега не съм изпускал въздух. как се прави точчно? Помпам с помпата и като чуя, че отваря клапана, развивам винта на помпата или друг беше чалъма?
 

sts1969

Редовен Потребител
До сега не съм изпускал въздух. как се прави точчно? Помпам с помпата и като чуя, че отваря клапана, развивам винта на помпата или друг беше чалъма?
Обикновено въздух се изпуска през бойният клапан, идея си нямам как е направена тази самоделка. Ако може да се развие резервоара заедно с бойният клапан, значи има лесен начин да изпразниш въздуха като натиснеш иглата на клапана. Всички пушки имат фабричен метод за изпускане на налягането, тази незнам дали е измислена така.
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Миро прави тези самоделки по руския метод ,както руснаците ги правят за Кросманите.Цилиндъра се сваля направо с клапана и само натискаш иглата за да спадне въздуха .В нета и в темата за Кросманите има снимки как се сглобяват ПЦП Кросман.За по-лесно опитай да отвиеш само предната тапа.
 

pushka1

Потребител
anibis я е правил. Манометърът е отпред на цилиндъра, но не мога да го отвия. Утре или в понеделник ще снимам и ще кача снимките. Сега ще погледна и темата, за да видя.
 

pushka1

Потребител
Попитах преди повече от седмица, но така и не получих отговор. Намерих къде е писал за него, но по някаква причина, снимките не се показват. Явно са махнати от сървъра, точно тези на разглобения пищак. Утре ще го снимам.
 
Нагоре