Самоделни PCP-та

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Ето на какви налягания работи.
Но силно се съмнявам, изобщо да има проходни отвори от порядъка дори на 1мм, камо ли на по-големи.
 
A

Anonymous

Гост
Ако не беше това "1,800 bar/26,000 psi", щях да реша, че някой е объркал мерните единици, случва се просто да препишат числото и да сложат отзад каквато мярка им падне.
Ние покрай ПЦП-тата сме свикнали да гледаме едва ли не с насмешна на налягания под 100 бара, но дори и 1800 пси не е никак малко.
А тия 2000 бара са такова число, че просто ми звучаха невероятно и дори невъзможно.Докато не ги срещнах на нклк места. И пак не мога да си представя, какви сили действат в тази система. Все пак 2000 бара са 2 тона на кв.см. ??? Това ще е огромно усилие върху стените дори на капилярна тръбичка, а в случая едва ли е такава, нали трябва да преминава достатъчно гориво?
 
A

Anonymous

Гост
Двама приятели имат Мерцедеси 2.2 ЦДИ(с малки разлики в модела) и съответно налягането в common rail-a е съответно 1400 и 1600 бара.Проверено-пише си го в спецификациите.
 

praetorian

Редовен Потребител
Брях! Робо :bravo:! Сега давай и чертежите, или поне по - подробни снимки.Приклада на първата от какво е?Мяза ми малко на някой хайнел ???.Давай чертежи на клапани и т.н, че след тестовете и вкарването в пътя на моята започвам да стъргунтя железа за друга..... :crazy:
 

valenti

Потребител
Копие или не, СТРАХОТЕН ВЪНШЕН ВИД има ! :bravo: Супер! :cheers:
Пробвал ли си я вече на стрелби, ако Да ,дай малко инфо как се държи? Колко изстрела прави, и т.н.
 

ssn

Потребител
Ако не е тайна за тая с модерния дизайн готови профили ли си ползвал или нещата са правени специално. Не харесвам много такива оръжия но това печели със семплота. Нямам нищо против да ми пратиш чертежи ;) - ssn@mail.bg
Поздрави!
Стани
 

ssn

Потребител
А защо само на УСМ. Нека да има повече информация - чертежи, схеми снимки, бележки. Нека споделим това което вече сме успели да направим за да не измисля всеки топлата вода. Вярно е че без четене и труд не става, но здравата основа е предпоставка за добри резултати.
Живи и здрави!
 
A

Anonymous

Гост
Ето принципна схема на моя УСМ, както и на зарядната ми станция:


 
A

Anonymous

Гост
Здравейте колеги! Не намерих по подходяща тема от тази, за да отправя своята молба!!!
Имам желание да си измайсторя едно ПЦП. И съм до тук!!! Тъй като не притежавам ПЦП нямам и какво да копирам, затова се обръщам към вас, хоратя който вече са правили подобни.
Бихте ли ми пратили чертежи на цевни кутии заедно със всички детаили в тях, като БК-ни. Както и чертеж на редуктори и резервуари. Както и от какви материали е подходящо да се изработят.
Предварително благодаря!!!
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ако не си на ясно какво има в такава пушка, кое за какво е, как работи? Ако не си разглобявал такава, за да видиш поне за какво става дума, едва ли с желание и чертежи ще стане пушка. Дори и да получиш чертежи, това в никакъв случай няма да е подробна техническа документация, придружена с маршрутни карти, защото с такава, едвали някой тук разполага, а ще ти се налага да "натаманяваш" нещата.
Чертежи имам много и ще ги кача след малко в папката даунлод в блога си.
После ще допълня този пост или ще пусна нов с линк към мястото.
 

praetorian

Редовен Потребител
kikodt написа:
Здравейте колеги! Не намерих по подходяща тема от тази, за да отправя своята молба!!!
Имам желание да си измайсторя едно ПЦП. И съм до тук!!! Тъй като не притежавам ПЦП нямам и какво да копирам, затова се обръщам към вас, хоратя който вече са правили подобни.
Бихте ли ми пратили чертежи на цевни кутии заедно със всички детаили в тях, като БК-ни. Както и чертеж на редуктори и резервуари. Както и от какви материали е подходящо да се изработят.
Предварително благодаря!!!
Ще ти побелее главата, повярвай ми....По - добре си купи готово.Самоделното ПЦП в никакъв случай няма да ти излезе по - евтино от един хатсанАТ 44 например.Има и друго:определено трябва да си наясно какво искаш да направиш, защото иначе просто ще си хвърлиш парите на вятъра, а не дай Боже да стане и някой сакатлък като речеш да го пълниш с въздух.Тук има хора, които за правили много ПЦП-та и са светлинни години преди мен в тази област и могат да ти дадат много ценни съвети, но аз наскоро преминах по този път и знам за какво иде реч.Желанието е едно на ръка.Другото е ясна представа за това, какъв трябва да е крайния резултат.Много четене, стотици страници;познаване свойствата на металите и металообработката и дървообработването и най-вече опит със заводски ПЦП-та.Тук всяка една грешка впоследствие може и да ти е последна , че и на другите около теб :exclaim:., имай го предвид това.И после:след направата на дивайса следват множество настройки да може да стреля като хората.Иначе - дерзай и късмет!Много е добре обаче да имаш до себе си някой, който е запознат с нещата и да ти помага.
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря, колега за предупреждението!!!!! :yes: :yes: :yes: Но аз имам такъв човек който да ми прави детаилите и да знае какво прави най вече. Баща ми е стругаро-фрезист и има много правени бойни оръжия, но не за собствена употреба, притежаваме и нужните машини за изработката остава ми само да си закупя хронограф, но това ще е след като имам какво да тествам, за приклада нямам грижи от към изработването. И не целя по-ниска цена просто ми е интересно и искам да си няправя нещо, което да знам че съм го направил аз (така е по сладко). Клкото до четенето съм чел доста по въпроса повярвай. В момента правя тунинг на ПП-то ми. И ми се прииска да си направя и едно ПЦП. Нима всички тук не са почнали от някаде. Просто исках да сравня различни идей, а ако нестане (здраве да е :) :) )ще си купя някое ПЦП и ще си сваля размерите в крайна сметка. Не съм си и помислил че е лесна работа и за 50 лева даси направя Подобна пушка, просто ми се занимава това е. Невиждам нищо лошо, това хоби изисква и ръчен труд :D :D :D


Мерси колега да си жив и здрав, ще са ми от полза!!!!!
 

Loki

Потребител
Точно така, колега Кико, уважавам и се радвам на хора, които творят нещо за удоволствие! И този начин на мислене! Чувството да държиш нещо в което си вложил част от себе си е несравнимо, поне за мен :)
И да регистрираш баща си във форума или поне да пуснеш линк ;) ;)
 
Нагоре