Самоделни PCP-та

andro

Потребител
Ралфи,и аз минах по този път.Само че зарязах самоделките и си купих Бам 50.Който каквото ще да каже Бама си остава най баламски направеното и същевременно податливо на тунинг пцп.Факта че всичко е стомана тоест достатъчно здраво ,за ралика от Файха дето му се прееба спусъка и цама в голяма част от марковите пцпта . :)И стига го дъвкахте този закон ,да не сте мазохисти бе хора :stop:Аман от богати тъпанари дето се чудят с какво да си запълнят времето ,става въпрос за парламента... :-X
 
A

Anonymous

Гост
We already know that you can make good pressure regulators.
If you want to make an AD, that's enough.

In other case, if you want to be helpful, make a rewiev of this homemade PCP, show us schematics, some results, speed, shooted targets (not killed animals, it's forbidden in this forum)…
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте, бихте ли ме насочили от каде мога да си намеря цев в cal.25 / 6,35 (може и като на колегата Kachika - 6.35 Walther Barrel 16mm X 605mm с шок), но несъм запознат много с цевите както и с цените им като цяло. :wall: :wall: :wall:
Интересувам се от цев над 500мм дължина (реални) - за бъдещ мой проект е за пневматично оружие, незнам дали цев от флоберка е подходяща, но и от такива се интересувам (ще съм благодарен за кординати и цени). Благодаря предварително !!!! :) :) :)

п.с. пуснах поста си тук защото незнаех каде е подходящо пък и не намерих специална тема, ако съществува се извинявам че съм я пропуснал!!! :)
 
A

Anonymous

Гост
kikodt написа:
Здравейте, бихте ли ме насочили от каде мога да си намеря цев в cal.25 / 6,35 (може и като на колегата Kachika - 6.35 Walther Barrel 16mm X 605mm с шок), но несъм запознат много с цевите както и с цените им като цяло. :wall: :wall: :wall:
Интересувам се от цев над 500мм дължина (реални) - за бъдещ мой проект е за пневматично оружие, незнам дали цев от флоберка е подходяща, но и от такива се интересувам (ще съм благодарен за кординати и цени). Благодаря предварително !!!! :) :) :)

п.с. пуснах поста си тук защото незнаех каде е подходящо пък и не намерих специална тема, ако съществува се извинявам че съм я пропуснал!!! :)

http://www.lothar-walther.de/163.php

attached you find our price list with the
recommended retail prices in € (without V.A.T.).
price list 2010 Export (without V.A.T.):

A 63,00
B 86,00
C 122,00
D 158,00
E 183,00
F 221,00
G 293,00
I 367,00
Z1 6,50
Z2 13,70
Z3 42,00
Z4 58,00
Z5 72,00
Z6 106,00
Z7 148,00
H1 10,00
H2 20,60
H3 28,00
H4 47,00
H5 84,00
H6 102,00
H7 342,00
H8 469,00


п.с: Доколкото разбирам тебе те интересува варианта B+Z2 (събери цените за двете букви и получаваш това което търсиш ;))
 
A

Anonymous

Гост
Много благодаря за светкавичните отговори!!! :bravo: :bravo: :bravo:

Забелязах, че има различни модели, както и подобни цеви в 6.35(с разлика в субкалибъра) за огнестрелно оръжие, и се двоумя дали да не поръчам от този модел, незнам каква е разликата обаче и дали ще са подходящи за ПЦП. :wall: :wall: :wall:
 
A

Anonymous

Гост
kikodt написа:
Много благодаря за светкавичните отговори!!! :bravo: :bravo: :bravo:

Забелязах, че има различни модели, както и подобни цеви в 6.35(с разлика в субкалибъра) за огнестрелно оръжие, и се двоумя дали да не поръчам от този модел, незнам каква е разликата обаче и дали ще са подходящи за ПЦП. :wall: :wall: :wall:

Опасявам се, че няма да можеш да си поръчаш цев за онгестрално. Освен чрез дистрибутор на такъв тип оръжия. Просто си купи за въздушно.
 

Loki

Потребител
Дори и чрез дистрибутор да поръчаш, самия дистрибутор няма да ти шитне огнестрелна цев без разрешително :exclaim: На всички LW цеви за въздушно има набит печат "luft", а и не ти е необходима флоберова цев...
 

rivan

Редовен Потребител
Предполагам че времето през което чашката минава по цевта е същото, така че и тази информация би била полезна.

Ами сметни си го ,като знаеш скоростта на чашката и дължината на цевта :write:
 
A

Anonymous

Гост
И мен ме съмнява да е равноускорително.
При огнестрелното скоростта нараства по-силно в началото и по-слабо в края на цевта. При условие, че за част от това време продължава да гори барут.
Другото, което ме съмнява е, че времето за което клапанът е отворен е същото като времето за преминаване на чашката през цевта. Ако е така, преразходът е гарантиран.
 
A

Anonymous

Гост
Това ще го наглася опитно, сетих за яко задвижване, което може да отвори и затвори клапата за 0.00001 секунда, :cool:поне теоритично :cool:. Като направя опити ще докладвам. :-[ :goodbye:
 

rashko

Редовен Потребител
Ralfi написа:
Това ще го наглася опитно, сетих за яко задвижване, което може да отвори и затвори клапата за 0.00001 секунда, :cool:поне теоритично :cool:. Като направя опити ще докладвам. :-[ :goodbye:

Според мен ще отвориш и затвориш клапана бързо но дали ще имаш скорост за нея си трябва определено количество въздух

Но трябва да се пробва
 

andro

Потребител
Времето за отваряне и затваряне не може да е едно и също.С влизането в плато и намаляването на налягането то се увеличава .Освен ако не става дума за наличието на редуктор.Любопитно ми е като го изчислиш какво ще следва?
 
A

Anonymous

Гост
Просто споделих върможностите на тази идея. Въпросната джаджа има такава пъргавина, това е нещо като долна граница. Може да държи клапана и 10 секунди, но файда от това няма. Друг плюс е че да се докара не плато а абсолютно едни и същи по енергия истрели няма да са необходими редуктори или ел. манометри, като при Daystate :-X :-X :-X, а просто програмка (и много опити). Ще видим какво ще излезе. ;)
 

Loki

Потребител
Ква ли ше е тая джаджа ??? ;) то без редуктор или ел манометър, клапана и ударника можеш да си ги управляваш с програмката, но налягането в резервоара не е константно... ако мислиш да го направиш с изчисления, бая трудно ми се вижда ???
 
A

Anonymous

Гост
Програмката казва всеки следваш истрел клапана да стои по дълго време отворен от предишния. И точно тази разлика ще направи и идеално еднакви истрели. Иновативното е друго. Няма да има ударник- няма да има и минимални вибрации. Повече след експериментите :wall: : Ето за това става въпрос, бях го постнал преди половин година. http://www.youtube.com/watch?v=d_LahS5T3DM
 
A

Anonymous

Гост
Колега,то може и да стане,ама ще трябва дюза,електроника.......пушката ще стане 10-на килограма :-\
 
A

Anonymous

Гост
Да разбирам ли, че вместо схемата с БК и електромагнитен ударник, възнамеряваш да използваш директно електромагнитен клапан?
По принцип се смята, че те са инертни за нашите цели, но е напълно възможно по-нови технологии да опровергаят това виждане.
Явно си се насочил към клапаните, които управляват впръскването на гориво.
Не съм запознат с параметрите им, но ето някои неща, които да вземеш предвид:
- налягането - при нас вероятно е много по-голямо от това на горивото. Без да съм напълно сигурен.
- захранването - генератора и акумулатора на една кола могат да дадат много големи токове и съответно мощности. Дали една такава система ще може да се захрани от нклк батерийки?
- пропускливост - тук вече съвсем не съм в час, не знам какво количество гориво може да пропусне един такъв клапан. Но все пак, ще може ли да пропусне нужното количество въздух за кратко време? Предполагам, че диаметърът му е далеч под 3-4-те милиметра на пропускния отвор към цевта на едно ПЦП.
Искрено се надявам опасенията ми да са лишени от основание и всичко да се получи както трябва. Чрез нестандартни идеи се правят пробиви в различни области. Успех!

П.П. Реализирането на материалната част е едно. След като го постигнеш, те очаква една голяма играчка. Определянето на стойностите за визираната от теб програмка. Ще ти трябва доста голям настрел, при добро контролиране на условията и отчитане на разултатите. И пак имам известни съмнения. Всеки път трябва да започваш стрелбата от точно определено налягане, без никаква или минимална разлика (а налягането варира с температурата). Да стреляш само с едни чашки.
Може би все пак трябва да помислиш за редуктор. Много проблеми ще ти реши.
 
A

Anonymous

Гост
Ако дебитът на този инжектор е малък, не може ли той да се монтира като байпас на основния клапан. С увеличаваща се продължителност на отворено състояние, пропорционално(с някакъв коефециент) на спадането на налягането в резервоара.И вместо програма, не може ли да се реализира някаква следяща система - клапанчето се управлява от датчик на налягане, ...или още по-добре скоростомер...Яко се разфантазирах :-[
Dejmos , common rail системите работят с много високо налягане - 1200 до 1500атм. Последните модели може би и повече.
 
Нагоре