Самоделни PCP-та

A

Anonymous

Гост
Loki написа:
Точно така, колега Кико, уважавам и се радвам на хора, които творят нещо за удоволствие! И този начин на мислене! Чувството да държиш нещо в което си вложил част от себе си е несравнимо, поне за мен :)
И да регистрираш баща си във форума или поне да пуснеш линк ;) ;)
Мерси, ама тои се занимава с друго, това му остана като хоби пак и занаята не се забравя. иначе е скаран с компютрите, ама си търси ново хоби ако така мога да го нарека и аз съм врузката. Всъшност аз вече го запалих но пусто му време все не стига пак и аз съм студент в София а той си е Тополовград и като се прибера не остава време даже приклада да си довърша, а и има да ми довършва новото бутало и ГП-то ми за моя ХАСАН. Та тези чертежи са ми за следващото хрумване, и затова искам да се подготвя преди да започна изработката.
Благодаря за подкрепата ЛОКИ!!!! и се надявам да има повече колеги като теб!!!!!
Извинете за ОФФФ ТОПИКА!!!!! :cheers: :cheers: :cheers:
 

robo1

Потребител
вече и с малко подобрения :)
 

Attachments

  • DSC00895.JPG
    DSC00895.JPG
    584.3 KB · Прегледи: 584
A

Anonymous

Гост
КОЛЕГИ ДА ВИ ПИТАМ НЯКОЙ ИМА ЛИ ПРОГРАМА "КОМПАС" ИЛИ КАКВОТО Е ТАМ ТОВА. ЧЕ НЯМАМ ИДЕЯ ОТ КАДЕ ДА ГО НАМЕРЯ.
 
A

Anonymous

Гост
robo1, поздравления! Станала е чудесна! Като на rank10
На колко бара настрои редуктора? Колко куб. см. ти е следредукторната камера и какво е устройството на УСМ?
Сила, брой изстрели, плато? Каква тръба си ползвал, като материал (основната на тялото)?
 

rashko

Редовен Потребител
Малко да раздвижа темата :D

Приклад Аншутц
Цев Аншутц
Спусък Аншутц
Рама с механизъм е мое производство :bravo:
Редуктор на 110 бара
Желани джаули 20 като може да станат и 16 ;)
Приклада е подобрен от майстор Loki ;)
Стойкте са високи и ще ги сминям :yahoo:












 

rashko

Редовен Потребител
Ще я видите стойката от горе където крепи оптиката,монтажите,рамата и редукторното тяло ще станат сини но ще го обсъдим приемам предложения за цвят :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Колеги, да попитам от къде мога да си намеря качествена дуралова тръба за изработка на резервоар?
 
A

Anonymous

Гост
Тедо написа:
Колеги, да попитам от къде мога да си намеря качествена дуралова тръба за изработка на резервоар?
фирма ангел стоилов .дружба ,срещу дару кар .http://www.astoilov96.com
Доста колеги са ползвали тази фирма и говорят само добри неща за нея!!!!!
Явно има защо. И аз мисля да ги навестя тези дни. Но все пак виж специалната тема за материалите. ;) ;) ;)
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=4
 
A

Anonymous

Гост
Рашко :bravo: Направо се цани при немците за главен конструктор :bravo: Адмирации!
 

rashko

Редовен Потребител
Когато нещо се прави с желание и любов винаги се получава ;)

Радвам се че ви харесва :bravo:
 

DANNY

Редовен Потребител
rashko написа:
Ще я видите стойката от горе където крепи оптиката,монтажите,рамата и редукторното тяло ще станат сини но ще го обсъдим приемам предложения за цвят :cheers:


Първо поздравления!
БРАВО :bravo:

За цвета може да го направиш и червен. Ти имаш няколко основни цвята в ламината.
Всеки един от тях може да сложиш като анодация.
Но аз си мисля, че червения най-много ще и отива а и ще привлича вниманието.
То нашето, половината нещата да не кажа и повечето ги слагаме за това ;) ...цирк, нали знаеш ;)

Надявам се със същото старание да направим със дружни усиля и това което днес е пристигнало.
...че и аз да се хваля :cheers:
 

Loki

Потребител
И според мен трябва да е червен- мн повече се връзва с топлото излъчване на приклада и пушката като цяло. Синьото върви повече на сивкав или жълтеникав ламинат и сребристи чаркове. Но Рашко си решава!
 

Attachments

  • BoltKnobs.jpg
    BoltKnobs.jpg
    25.9 KB · Прегледи: 200
  • rt2.jpg
    rt2.jpg
    532.8 KB · Прегледи: 327
  • rt4.jpg
    rt4.jpg
    584.8 KB · Прегледи: 297

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Браво Рашко :bravo:!
Ще ми се да се включа в предложенията за цветово довършване на красавицата, но имам нужда от малко пояснение: всичко, което в момента лъщи като неръждаема стомана ли ще се анодира, или само част от тези детайли. Ако ще е частично - докъде точно? Не разбирам от ПЦП и затова не мога да разтълкувам точно описаните в по-горен пост детайли за оцветяване :).
 

rashko

Редовен Потребител
Реших да е червена стига да може да ми я направят
Червени ще са рамата,редуктора,стойките на оптиката с рамата и предната тапа на резервоара както и повдигачите на набузника на приклада ;)



 
A

Anonymous

Гост
Здравейте колеги!!!
Каква е точно ролята на накупитателната камера, имали нужда от нея изобщо??? ??? Ако да то с какви размери трябва да е тя, имали някаква зависимост обем-скорост ?? ???
Както и имали нужда от камера след редуктора,каква е нейната роля.??? ???
Та в този ред на мисли задредукторната камера и накупитателната камера едно и също ли са?? Или съм в заблуда :exclaim:
Извинявам се ако съм задал грешен или много тъп въпрос!!!!
 
A

Anonymous

Гост
andi написа:
Колега тези 10 странички не само съм ги чел ами съм ги и копирал за да си ги имам заедно с препратките. ТАм задредукторната камера е представена като малко резервуарче с по ниското налягане което винаги е едно и също до изравняване на налягането преди и след редуктора.Въпросът ми е дали задредукторна и накупитателна камера е едно и също нещо или не? Това не ми е ясно !!!
 
Нагоре