Самоделни муниции .177 .22 .25 9 мм .45 .50

Дискусия в 'Работилница' започната от cdman, 7 Октомври 2008.

1. CaMyPau

CaMyPau Редовен Потребител ФТДМ

Публикации:
    3,403
    от:
    Троян, Козлодуй
    Остави ги надкалибрени. Мисля че в 7,67-7,68 ще е добре... Другия вариант е да ги направиш точни. Ако не летят добре сваляш по малко от калибратора и така леко увеличаваш калибъра...

2. praetorian

praetorian Редовен Потребител

Публикации:
    1,842
    от:
    Стара Загора
    Направи ги по калибъра отначало.Иначе контактната повърхност ще е доста голяма,калибъра не е малък все пак.После има мегдан за увееличаване.Със СТ цев ми е малко съмнително дали ще летят пълнотели куршуми..

3. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,685
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    и аз имам съмнения за СТ цев и плътнотели .

4. praetorian

praetorian Редовен Потребител

Публикации:
    1,842
    от:
    Стара Загора
    Аз сега съм дал една матрица да ми стържат, дано да докарат всички размери, които съм им дал....Ако се получи, ще постна тук чертежда да гоима, все пак и други да се възползват.Оставил съм външния диаметър точно по калибъра, като водещата по каналите площ е 5 мм, предната 1/3 от куршума само "пипа" самите канали.Задната част на куршума е куха до 1/3 от дължината му.Но нека да не избързваме, да видим крайния резултат от матрицата и дай Боже, отстрел. Пиша за матрицата, понеже става въпрос за студено пресоване на предварително оразмерени оловни заготовки от оловна тел.Отливам си пръчиците сам в 6 мм тръбички от хартия, забити в канче с пясък.Стават идеално гладки и с абсолютно точен размер. После си ги нарязвам на размер и тегло.По принцип се правят чрез втулка с протегляне, но си трябва голяма разправия.Така е по - лесно. [​IMG] [​IMG]

5. barbaron

barbaron Редовен Потребител

Публикации:
    595
    от:
    Русе
    Днес ми пристигнаха 2 матрици в cal.30, ама нямам матрял за проба (най-добре от чашкоулавител). Ако някой градски има желание да съдейства - ще съм благодарен - на ЛС ще е най-добре.
    матрица.jpg

6. barbaron

Публикации:
    595
    от:
    Русе
    И първа проба:

1.jpg 2.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg

7. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,685
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Идеални за станали , браво.
    Дългите предполагам ще имат много висок БК.

8. barbaron

Публикации:
    595
    от:
    Русе
    Ако има мераклии да ги пробват - на ЛС може да пишат.
    При мен се оказа, че 4,5 грамовите няма да вършат работа (слаба пушка), но 3 грамовите по нищо не отстъпват на 2,9 грамовите JSB. И понеже матрицата прави едновременно и от двата вида, едните ми се оказват леееко излишни. Чакам @Gadnqra и @andi да кажат и те какво са установили след стрелба с едните и другите...

9. bili hlapeto

bili hlapeto Потребител

Публикации:
    38
    от:
    nova zagora
    Ако има такива в 22 калибър ще си закупя на драго сърце.
    :bravo:

hunter_78 харесва това.
  10. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,685
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Преди една седмица пробвах проектилите на Барбарон в 7,62 :
    Пушка Деистейт Волверин хи-лаит , 60 см ЛВ цев , около 130дж: леките (2,9г) не ги харесва, тежките(4,5г) летят много добре . Засилва ги на 253-255 без да пипам нищо по нея . На 60 и на 110 м няма голяма разлика в групите от "щатните" и gsb 2,9г . На 110 пропадат с 9см повече от 2,9г , но носят много повече енергия от тях .
    Пушка FX BOSS , цев 60 см ST . Бях свършил 4,5г , но леките полетяха много добре .
    Сега получих за тест и леки и тежките , но от по-меко олово . Като го стрелям , ще напиша .

barbaron харесва това.
  11. ToHKa

ToHKa Потребител

Публикации:
    476
    от:
    Стара Загора
    praetorian and Gadnqra like this.
  12. cilindura

cilindura Редовен Потребител

Публикации:
    464
    Галине, аз вече ги тествах. Проектилите са страхотни. Това е проектил с изключително добра аеродинамика и изключително висок балистичен коефицент. Стрелях на около 55 - 56 метра, поради липса на дистанция. 10 изстрела съм ги събрал почти в един калибър, имайки предвид, че стрелям с периферно зрение поради липса на централно. Представям си какви ще бъдат резултатите, ако стреля човек със здрави очи. Пушката, с която стрелях не е тунингована, тя е във фабричния си вид. На всичкото отгоре е строшен лостът за зареждане, което ще рече, че ударникът е по-лек. Още един колега също ще направи тестове, но моите впечатления са: много високо качество на проектила, ясен и отчетлив контур, изключително прецизна експанзивна кухина в полата на проектила и не на последно място - висока точност и повторяемост в грамажа.
    Надявам се, че тези проектили ще намерят много добър прием сред почитателите на големите калибри не само у нас, а и зад граница.
    Поздрави и наздраве!

slavev68, tokerev, CaMyPau and 6 others like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена