РИБОЛОВ - МОЯТА Е ПО-ГОЛЯМА...

A

Anonymous

Гост
Абе ще се научим и ние на ред и дисциплина щем-нещем ,ама ней се...Тоз коитулук,който беше досега няма да го има вече.Българина най-го е шупе да не настине и да не се мине,а да и да не му треснат яка глоба. Мен ако питат и на лова трябва да сложат мораториум от 2 години,че то дивеч вече само на картинки и в зоопарка можем да видиме.
 
A

Anonymous

Гост
То хубаво да има закони и забрани но когато е за "вси"..неможе Украйна и България с квоти за калкана примерно, а в другия край на морето турчилята без...от една маса ядеме, едните с порцион другите ядат "на корем", винаги има интерес и пари замесени в крайна сметка. Същото се получава сега и с генно модифицираните култури...15 човека решават за цяла България че може, големите фондации кихат на тези учени и дотам... останалите духаме супата и се тровим. Бях чел един летен брой на GEO, "зелената" революция отдавна отшумява в другите страни където се е наложило да се наложат такива култури заради 30% по-големите си добиви. Знаете ли какво се получава в крайна сметка, има глад и мизерия примерно в Индия, въвеждат ген.мод. култури за да може да се изхрани населението, резултата след 15 години населението е нараснало и то с 30% благодарение на благоприятните условия и обилни реколти...но вече няма откъде да вдигнат с още 30% реколтата и пак мизерия и глад. В карайна сметка само фондациите които продават патентите за тези култури, семената и торовете печелят. Та и за авджилъка ще въведат примерно забрана...която ще важи само за простолюдието, в ловните стопанства ще се работи само за чужденци с кинти за големите трофеи. Няма какво да се лъжеме, има касти на планетата Земя. Богати и бедни. Как си обяснявате че цялото богатство и ресурси са притежание само на 12% от населението на планетата. За едните може за другите има "закони". Каквото и да си приказваме тука с вас е една мечта, че можем с подписки или с голият си гъз да променим нещо в тази държава. Каквото и да направим, дори да "изчистим" цялата политическа класа, ще дойдат други "подложки", които да служат на корпоративните и богаташки интереси само и само и те леко да могат да се докоснат до лукса. Това не пречи и аз да си мисля понякога как ще е хубаво всички да си получат заслуженото дето са ни драли толкова години...но всичко си остава в "мечтите" ми. Бях го писал и по-рано но да повторя, богатство се добива само чрез лъжа и убийства. Всички други "приказки" за Рокфелеровата ябълка са митовете създадени от богатите за нас простосмъртните, да има за какво да си мечтаем. Като магаретата и сопата с моркова отпред ;)

п.с: аз затова и непиша на сериозни тематики че се отплесвам малко... :-[
 
A

Anonymous

Гост
То си има мораториум върху лова.....е не точно де,но достатъчно,ако се лови в определените сезони.Ама пък и мнооого бракониери се навъдиха,особенно с пневматика :) :-[
 
A

Anonymous

Гост
emo69emo написа:
То си има мораториум върху лова.....е не точно де,но достатъчно,ако се лови в определените сезони.Ама пък и мнооого бракониери се навъдиха,особенно с пневматика :) :-[
Ако под бракониерство имаш предвид биенето на някоя друга гарга или гълаб си в голяма грешка, имаш ли представа колко човека в България имат пушки с възможности да се свали глиган или сърна с пневматика за да говорим за бракониерство ?!? За да се свали животно ти трябват по 4 Джаула енергия на всеки килограм живо тегло ! Сега смятай и сам ще разбереш, че пушките с такъв калибър (от 25' нагоре) и възможности за биене на дивеч над големината на заек, струват пари. Никой нормален пневмо-любител не би рискувал да му бъде конфискувана такава пушка, заради нарушаване на закона. Помисли колко бракониери рибари си видял да бракониерстват с графитни прътове с макари "Шимано"...ами николко :bomb:
 
A

Anonymous

Гост
Шегувам се де колега.Естественно,че говоря за истинските ловджии.Познавам поне 20 човека и един няма който да не е бракониерствал.То няма и как иначе след като не остана дивеч.
 
A

Anonymous

Гост
Dejmos написа:
РИБОЛОВ - МОЯТА Е ПО-ГОЛЯМА...
Абе те мойте ,че са големи ................. големи са .
Когато ходя за риба Стрелям,когато ходя да стрелям ловя риба.За ме е все едно!

Чудя се исе мая,къде ще му излезе края?
Това НОВОТО правителство явно са много богати щом такива хобита като нашите желаят да са от ранга на ЯХТИНга,ГОЛФ и разходка до ЛУНАТА.
 

azzaro

Потребител
Тези не са за съд, заслужават съдбата на рибата която са унищожили!!! Не виждам смисъла от цялата им простотия,жалко че такива екземпляри ходят и между нас!!!! :-X После нямало да ни ограничават,та то си е за :rambo: Аз също ходя за риба ,но това си е безмислена касапница ! Ето такъв да ми е на един сап разтояние.
 

Иван Димов

Потребител
azzaro написа:
Тези не са за съд, заслужават съдбата на рибата която са унищожили!!! Не виждам смисъла от цялата им простотия,жалко че такива екземпляри ходят и между нас!!!! :-X После нямало да ни ограничават,та то си е за :rambo: Аз също ходя за риба ,но това си е безмислена касапница ! Ето такъв да ми е на един сап разтояние.

Каспницата никак не е безсмислена.Напротив,много добре финансово подплатена,тежка физическа работа.
Въпросът е ,има ли кнтрол в извършването на подобен вид дейности??
 
A

Anonymous

Гост
Ясно ми е, че рибата през зимата търси дупките в леда, заради по-богатата на кислород вода...
Ама чак толкова :eek:
Откъде толкова риба ???
Че и седи на място и я изгребват.
Ама такъв рибар да го бутнеш с дръжката на кепа у дупката, да полови малко на ръце.
 

boceto84

Потребител
:yes:

/ Аз също ходя за риба ,но това си е безмислена касапница ! Ето такъв да ми е на един сап разтояние./ :mad:
Лошото е че не само те много станаха,онези ''от енергото''и те не са по добри :-\
 

praetorian

Редовен Потребител
Брей, каква е тази касапница бе :eek: толкова ли няма какво да ядат тез лешояди, че така мъчат и затриват животните.До тях ли допряха...
 

svako

Потребител
praetorian написа:
Брей, каква е тази касапница бе :eek: толкова ли няма какво да ядат тез лешояди, че така мъчат и затриват животните.До тях ли допряха...
Това не е риболов, а фестивал който се провежда всяка година. Това е традиция с която младите датчани възмажавали...!!!
 
A

Anonymous

Гост
Изглежда направо отвратително.
Но.... без да оправдавам видяното, не мислите ли, че червеното е доста повече на снимките, отколкото на видеото? Определено е имало обработка с цел повишаване на въздействието.

П.П. Няма да е за пръв път. Преди време гледах едно филмче на ПЕТА, което уж представяше отношението към животните в една ферма за животни с ценна кожа. Показаха грозни картини - тесни ръждиви клетки без покриви на открито, пребиване на животните чрез безогледно налагане с тояги и чрез тъпкането им с крака.... Все неща, предизвикващи крайно възмущение.
Но се замислих - кожата на тези животни е ценното, тя е продукта на фермата. Защо тогава да похабяват стоката, като гледат животните в условия, в които да се нараняват и повреждат кожите им при убиването? На второ гледане видях, че част от тези, които убиват животните и които според филма бяха работниците, носеха нови официални обувки. Кой работник във ферма ще гази в кал и кръв с такива? А и не се справяха с дрането. Извода - те не са работници, а подставени лица, "фермата" е декор. И филма не представя истината, а е режисиран за провокиране на определена реакция в зрителя. И за подкрепа на позицията на ПЕТА срещу ползването на животински кожи.
 

andro

Потребител
А още колко ли неща още са представени по подобен начин с цел манипулиране на общественото мнение !През 1989г.По време на преврата в Румъния се нагледах на вкочанени трупове по улиците по тв . естествено .Представяха ги за жертви на Секуритате ,тяхната държавна сигурност, а после се оказа че са ги вземали от моргите .Истината излезе наяве,обаче пропагандата си свърши работата.. :-X
 
A

Anonymous

Гост
А да не говорим за тези последните датчани ли са какви са :mad: Какво правят ???Май и те незнаят,аааа сетих се - парти на мъчителната смърт на делфините :-X просто не мога да го приема :(
 
Нагоре