РИБОЛОВ - МОЯТА Е ПО-ГОЛЯМА...

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Те сега вече се уляха, да видим какво ще става още че вече нищо няма да ме изненада :-X :rambo:
 

boceto84

Потребител
Най-голямата глупост измисляна някога :-X от това по абсурдно нямаше накъде,незнам само дали някои ще го спазва това.винаги е имало бракониери,но сега легалните риболовци напълно ще изчезнат
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
boceto84 написа:
....незнам само дали някои ще го спазва това.винаги е имало бракониери.....

Щом на човек не му пука ако го хванат.
Да ама вече май няма да е както е било до сега, така че всеки решил да се прави на смел да има едно на ум. ???
 

boceto84

Потребител
Напълно съм съгласен,че санкциите няма да са същите,само дано не се окаже,че е измислено от някои,които има доста частни водоеми,щото от цялата работа тои ще спечели най-много.Едва ли ще има някои,които би предпочел акт от 300,400лв и нагоре пред таксата на един платен водоем която няма да е повече от 10-15лв
 

Grimit

Потребител
Ами така както е тръгнало....... Забраняват ни да пушиме , да пиеме , да стреляме , риба да ловим , ще ни подслушват разговорите , ебати и държавата ! Дайте да си купим по едно въже (докато все още са на свободна продажба) че да можем да се обесим овреме , докато и това не са забранили със заКОН !
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Да. Да ядем карантия, шкембе чорба, да не пием домашна ракия, да не си правим туршия....абе до кога ще ми казват какво да правя и кое е добро за мен?
 
A

Anonymous

Гост
Забраната за риболова е бърз отговор на "онова" писмо от Брюксел за екологията и околната среда,което правителството на Станишев било получило и скрило. Това е положението.
 

poacher

Потребител
ivodoc написа:
Да. Да ядем карантия, шкембе чорба, да не пием домашна ракия, да не си правим туршия....абе до кога ще ми казват какво да правя и кое е добро за мен?
Ти не разбираш... Те ни предпазват бе, да не се гръмнем, да не хванем рак и т.н. Защото ние сме олигофрени разбираш ли.
Не можем сами да мислим. Само като гласуваме можем, щото тогава е изгодно да се възприемаме като суверена на властта.
И като им делегираме правата да ни управляват - стой та гледай.
Баси грижата.
Но вината не е само в нашите гении. Следват тенденцията на запада. Полицейщина, никаква лична сфера, следене и регулиране на всичко.
Това е... модерната демокрация. Пълен контрол и феодализъм.
Ако мислиш, че тука е зле - погледни западните закони. Горките хорица. Пък ние се избиваме да бягаме натам :)
Следенето на всякаква кореспонденция постоянно е разрешена със закони. Искат чипове не в личните карти, а в самите хора да вкарат.
Да могат да ги следят, да знаят банковите им сметки и наличността им, всичко...
Погледнато от тази страна тук е рая на европата :)
 

st_beer

Редовен Потребител
Имам колега който живя 2 години в Чехия. Рибар запален е. Разправяше ме как там било забранено да се лови риба в реките и т.н . За да идеш за риба трябвало само на определени места за целта и се заплащало. Нямало такава свободия като тук да ловим по реките. Ако те хванели там да ловиш по реката където не е разрешено зверска глоба и пандиз. Аз му се смеех и подигравах а той ми казваше спокойно бе и тук ще стане така само е въпрос на време. Не вярвах но ето че стават факт много от нещата които ми се казваха от хора които са навън. Така по същия начин стоят нещата и в Германия. За съжаление и нашата свобода е към своя край.
Няма се плашите момчета 2012г идва краят е близо ;) ;) ;) ;) ;) ;) .
Това е последното което е заплахата на нашата планета ;
http://www.youtube.com/watch?v=6GQQbvz70s0
 

praetorian

Редовен Потребител
Е сега какво?Освен пушките, трябва да си хвърля и въдиците :eek: :eek: :-X ми, трябва да се местя къмто надолу, демек, към Турция.Хем там карагиите са по - евтини и в изобилие, хем са разрешени..Хем и скоро май няма да ги приемат в евросъюза ;)
 

rivan

Редовен Потребител
Същата работа стана и със закона за оръжията - прочел някой,недочел и написал някоя велика глупост.И после - ти знайш ли как,Сийке...И върви вярвай на журналисти...

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=34880

Всяка година има списък със забранени за риболов водоеми,през 2010 - също!
 
A

Anonymous

Гост
Само забележете датите.
На 09.01 е било проект.
Най-много две седмици по-късно е в сила.
А после ще ми разправят за обществено обсъждане, консултации с НПО, гласуване и обсъждане в парламента...
А истината е, че почти всичко, което им родят главите в комисиите, по инерция минава на двете четения в парламента.

Някои хора не могат да разберат една проста истина - там, където има рибари, рядко се появяват бракониери. Сега, когато последните знаят, че няма кой да ги види и сигнализира...
 

Иван Димов

Потребител
rivan написа:
СПОКО,момчета,ЗАБРАНА НЯМА!!!
Има забранени само определени обекти,както всяка година!Прочетете темата от линка в предишния ми пост!ЦЯЛАТА!!!


До колкото разбрах,забраната е само за стопански риболов,а не за любителски.И според мен, имат право.
Цяла година наблюдавам,как се трали поголовно морето и се унищожава всичко що мърда.И не само морето.По вътрешните водоеми е същата касапница.Дадеш ли им възможност да хвърлят мрежи,иди ги контролирай после колко мрежи хвърлят...За това ,тотална забрана за мрежи и тралове. :yahoo:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Много е дълга историята .
Ама в телеграфен вид , би прозвучала така.:
Бях в Германия, когато при общи познати се срещнах с мой колега сънародник.
Та той донесе две живи риби вечерта да ги сготвим и изядем.
На въпросът откъде ги е взел, той отговори, че ги е хванал в едно от езерата в градчето, като е ползвал въдичка, парче корда и къшей хляб.
Домакините искаха да го изгонят и не пожелаха да опържим рибата в техният дом.
Изпаднаха в ужас, че ако някой разбере и ни хванат, едва ли не всички ще идем в затвора.
Това се случи преди 25 години в едно курортно градче Люхен в ГДР на около 70тина км северно от Берлин.
 

Attachments

  • Lyhen Berbel.kmz
    705 bytes · Прегледи: 35
Нагоре