Първа зимна среща-състезание (20-21 Февруари) по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Бих дошъл на такова състезание :

  • Без нощувка

    Votes: 1 4.3%
  • С нощувка, за да се видя с приятелите вечерта.

    Votes: 22 95.7%

  • Total voters
    23

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Някой ако знае сайт с 30 и повече дневна синоптична прогноза - моля да постне линкче. Имам един руски с 35 дневна, ама е само за територията на бившия СССР.
Малко и по битовия въпрос: вариантът да се нощува в хотелски корпус на НВУ отпада - спряно е парното. Продължавам да считам за оптимален комплекса Момина Крепост - Ксилифор: www.trapezitca1902.com/HELP/MomonaKrepost2008.htm Потвърдиха ми цените за колективна резервация, които публикувах в предишен пост - 19 лв. на легло в двойна и 16лв. в тройна стая. При такъв тип комплекси, подобно на хижите, домакините искат ориентир за храната. Ресторанта е много хубав и подходящ за нашата компания. Малко като организация на сватба звучи, ама по-добре така, отколкото да се чудим къде да се съберем - затова ще спомена някои цени за ориентир: бургас 63 малка - 2.90, бира 500 мл загорка 1.80, бекс - 2.00, кебапче, кюфте - 1.20, пилешка пържола - 5.30, свинска вратна-7.00, пържени картофи 200г. 1.70, картофи на фурна 0.80. За виното - ще опитам нещо да уредя, ако поръчаме вечеря, че е от 10лв нагоре.
Досещате се колко е трудно при организирането на колективно мероприятие да се угоди на всички. Каквото е по силите ми - ще бъде направено :).
Който има реални намерения да дойде - да разгледа, прочете и сподели мнение или препоръка.
 

poacher

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Изглежда чудесно! Поздравления, Пламене!
Последно какъв ще е графикът на събирането?
(колко коридора, какви мишени (металните на Боби или хартиени), кой ден ще се стреля, ...т.н.)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Ще се стреля по изработените специално за състезанието ФТ метални мишени с хромникелови убойни зони. Ако е студено ще остане варианта с шатри и духалки в тях. 8 позиции по 2 мишени по 3мин. на позиция в два кръга. Имам известно колебание дали да не оставя първите две позиции за прострелка и свободна стрелба. Да имат занимавка гостите, които не стрелят текущата в момента дисциплина. Ако реша така - тогава ще стреляме 6 позиции по 3 мишени по 4 мин на позиция пак в два кръга.
Предварителен график:
1 ден: 20.02 - събота:
- записване за участие - до 12.30, прострелка от всички позиции за участниците в клас ПП.
- 13.00 - старт клас ПП, първи кръг.
- докато тече ПП - прострелка ПЦП от първа и втора позиции.
- 13.30 - старт Пневматичен пистолет. Отделна зала, стрелба от 2 коридора, викащи се мишени.
-След приключване на ПП първи кръг - старт ПЦП първи кръг.
- След приключване ПЦП - отпътуване за хотела, кратка почивка, вечеря.
2 ден: 21.02 - неделя:
- 9.00 - напускане на хотела.
- 10.00 - ПП втори кръг, ПЦП втори кръг
- свободни стрелби пистолет, ако има желаещи
- След приключване на кръговете - кафе пауза за обработка на резултатите и награждаване на победителите.
- Ако има още време и желаещи - свободни стрелби докато се стъмни.
Заплащане: по 6 лв. на дисциплина за пушка и 3 лв. за пистолет. Свободна стрелба извън прострелъчното време също ще трябва да се заплати - по 6лв. на час. Такса участие - 6лв. Сумата ще ползвам за заплащане 2 дежурства на подсигуряващото лице, които не влизат в наема, и за грамоти на победителите. Ако нещо остане ... за вървичките на няколко от мишените ;).
Енергии: обичайното до към 40J. Състезателите с 16J пушки ще се състезават в общия клас ПЦП, но ще отбелязват в протоколите си "16J". За тях ще има и отделна класация и награждаване. Който е майстор - с една стрелба в ПЦП ще може да получи две грамоти :rambo:.
 

djboby

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Ами в такъв случай да докараме малко от нашите мишени, че да могат да пострелят и хората с 40дж+ че инче трябва да стоян и да ни гледат.
 

poacher

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Боби, вземи от твоите за зона прострелка и свободна стрелба. По-добре да има и да не потрябват, отколкото обратното.

Пламене, дай координати на стрелбището моля за хора, които ще идват само за клас-PCP без преспиване (за съжаление май няма да мога да дойда двата дена :( ).
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Такса за тези които искат само да гледат?
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Отговарям поред:
- мишените ми са от 4мм оксидирана стомана и лъжици от 5мм неръждавейка. И с флоберка да ги стреляте - нищо няма да им стане. НО - имаме общоприет таван за състезателните енергии - до 40J. Всичко оттам нагоре е създадено за други цели. А аз организирам състезание. Каквото съм писал - това е.
- ще се уточним за още мишени за забавление в зоната за прострелка и свободни стрелби. Аз имам общо 18. Още 4-6 няма да са излишни.
- Анкетата показа подчертан интерес за двудневна среща. Естествено е, че може да се участва и само в единия състезателен ден. Ще публикувам точна навигация как да стигнете до мястото.
- Придружители и зрители на състезанието няма да заплащат нищо. Но ще се запишат като "придружители" в ЛС към мен, като му дойде времето. За да фигурират в общия пропуск за достъп през КПП-то.
P.S. Не съм много запознат с енергиите на мощните ПЦП-та и цитирам по памет тези 40J. Моля колега от УС на БАФТ да припомни максималната енергия в клас Unlimited съгласно приетите регламенти. Благодаря :)!
 

poacher

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Хотелчето зиглежда много добре. Дано си оправя графика и успея да дойда с нощувка, че да видя момчетата и да пийнем по една бира :)
И стрелковият комплекс е много як: http://www.nvu.bg/index.php?active=baza ... _strelkovi
Очертава се готина сбирка!
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Блг за линка :cheers:! Тук се вижда и залата, която ще ползваме за пистолет. Днес беше заключена.
P.S: Недей така да подвеждаш колегите - по за една бира да бият пътя ;)! Писал съм - ще уредя да си внесем винце. Че с тая бира току виж ви залепнали пръстите по ПЦП-тата на другия ден :rambo:!
 

poacher

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Това с бирата беше образно казано :p
......
Сега малко полезни неща:

Адресът на Стрелковия Комлекс - http://www.nvu.bg/index.php?active=contacts
Данни за навигационна: 43° 4'54.74"N / 25°36'18.50"E (централен вход) ..... 43° 5'3.57"N / 25°36'35.90"E (източен портал - Беляковско шосе)

Карта за стигане до хотел Момина Крепост, местност Ксилифор.
Има и друг подход откъм града, но този ми се стори по-лесен и бърз.
Данни за навигационна: 43° 5'0.05"N / 25°40'28.27"E

P.S. По молба на Пламен слагам още една карта с посочен Източния портал, от който ще влизаме!
 

Attachments

  • NVUVL_01 copy.jpg
    NVUVL_01 copy.jpg
    238.3 KB · Прегледи: 65
  • NVUVL_02.JPG
    NVUVL_02.JPG
    78.7 KB · Прегледи: 54
  • Momna Krepost copy.jpg
    Momna Krepost copy.jpg
    179.2 KB · Прегледи: 57

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Благодаря на модераторите за прегледния вид на темата :) !
Да насоча малко вниманието и към почитателите на пистолетната стрелба: Условията в залата са идеални да си отстреляте яко. Имаме на разположение много коридори и два състезателни дни - ще има време всички желаещи да вместят между ФТ стрелбите си и пистолетна сесия. Ще стреляме упражнение 10+40. Картонени мишени на викащи се стойки. 1 прострелъчна мишена - до 10 изстрела за 5 мин. 8 зачетни мишени по 5 изстрела в мишена за 30 мин. Който е позагубил форма - сега му е времето да потренира: баба зима дойде и до края на януари май няма да ни пусне навън с пушчиците :'(.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

За да не стане много дълъг окончателния пост за срещата ще пускам инфо в предварителни постове:
Така и така ще даваме парички - от нас зависи колко ефективно ще използваме комплекса. Затова днес ще обърна внимание на вътрешната организиция:
- Съдийство: Договора с БАФТ е вече факт и считам че е задължително да спазим правилата на Асоциацията за присъствие на отговорно лице - главен съдия. Както вече писах желанието ми е никой от гостите да няма никакъв организационен ангажимент и просто да се забавлява с кеф. Затова с пълномощно от името на БАФТ ще поема тази функция и съвместно с подсигуряващия комплекса г-н Георги Лечев ще се грижим за вашето пълноценно и безопасно прекарване. Всички грамоти за победителите ще бъдат отпечатани от името на БАФТ.
- Всички състезатели ще са поставени при максимално равни условия - никой няма да е редил трасе и дистанциите и изненадите които ви очакват ще знам само аз. Надявам се дори и влиянието на вятъра да е еднакво - както виждате от снимките фила е обезопасен с високи огради. Аз няма да се състезавам, но разчитам на феър-плей от ваша страна по време на стрелбите - да не ми създавате излишни ангажименти, че да мога да си пострелям с приятелите в зоната за свободни стрелби :).
- Ще бъдат разположени: При студено време 2бр. - /А и Б/, при не много студено 4бр. - /А,Б,В и Г/ позиции за прострелка и свободни стрелби. Ще бъдат разположени 6бр. състезателни позиции с коридори по 3 ФТ мишени. Всички състезатели с пушка, независимо в колко класа, ще получат бадж "състезател". Всички желаещи само свободна стрелба ще получат бадж "свободна стрелба" с написани в момента на заплащане: позиция, начален и краен час на стрелбата. Плащате 3лв. и пиша на картончето: Б, 15-15.30. Всички участници с бадж "състезател" ще могат да си стрелят свободна стрелба без повече да заплащат нищо от позициите А,Б,В и Г, ако на тези позиции в момента няма колега с бадж "свободна стрелба" който си е платил позицията. Като започнат да се освобождават първите състезателни позиции от последната тройка в ПЦП - тези позиции също ще станат за свободна стрелба - докато се стъмни.
- Оборудването със заглушители за яките ПЦП-та е силно желателно. Който може да си осигури стопфон слушалки - ще му бъде от полза за комфорта.
- Задължително е носенето на предпазни очила за всички участници и зрители в двете стрелкови зали. Ще се стреля с мощни пушки през витрини с желязна дограма от непосредствена близост. Излишно е повече да пояснявам необходимостта от тази предпазна мярка. Записването за участие ще става само с представяне на такива очила. Не бързайте да ги търсите само по оръжейните магазини. Има съвсем прилични и по магазините за строителна или инструментална екипировка. Ето какви си купих за 5лв:

- В отделно помещение на комплекса ще бъде организирано барче с кафе и чай, където ще можете да се постоплите, починете и побъбрите с приятели и ... да си свалите предпазните очила, разбира се. В залата има и трибуни за зрители.
За днес - толкова. Желая успешен ден на всички :)!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Архитекта написа:
- Задължително е носенето на предпазни очила за всички участници и зрители в двете стрелкови зали. Ще се стреля с мощни пушки през витрини с желязна дограма от непосредствена близост.

Опасявам се, че поради това изискване някои колеги няма да могат да вземат участие. Все повече от нас използват гумени маншони или удължители за оптиките си и това ще попречи на едновременното им използване.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Помислих за тези удължители преди да публикувам условието за очила. Ефекта на удължителите е съществен при пряка слънчева светлина върху стрелеца. Но тук ще стреляме от сумрачна зала към осветено поле. Затова прецених, че лишаването от гумените удължители няма да навреди на стрелбата на колегите, които са свикнали с тях. Каквото и да коментираме - рикошет от 50см в метален профил е непредвидим и крайно опасен. В крайна сметка няма геометрична логика да се върне в стрелеца, опасен е за останалите присъстващи. Но - в същия момент от съседната позиция се изпуска изстрел и стрелящия без очила става застрашен. Това е била логиката ми относно решението :).
Но въпроса си е точно по темата и ако други колеги стрелящи с гумени удължители мислят че ще имат проблем - моля да споделят. Състезанието е за вас, аз просто търся баланса между интереси, удобство и безопасност.
P.S: Относно подчертаното в поста на Божо "мощни пушки": и по този въпрос доста мислих преди няколко дни. Ако сваля на 40J - едва ли ще направя по-безопасен случаен изпуснат изстрел. Пак ще е опасен, и то много. Стрелбата в такива условия изисква повишено внимание при боравенето с оръжието - изпуснати изстрели, които на поляната ще са безопасни, тук могат да предизвикат инцидент. Спомних си как още отцепвахме тресетата на Узана, когато видях курдисани ПЦП-та да плющят безгрижно точно по пътя, за който в темата бях писал че идва от южна България и се използва от туристи и мотористи. Тишо беше по-близо и взе незабавни мерки с викове и крясъци. Та и затова съм се подготвил - видя ли опасни маниери на боравене с оръжието в залата - пушчицата в багажника , а стрелеца - в кафенцето :)!
 
A

Anonymous

Гост
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Истинските стрелкови очила
Издържашти 22калибър дирекно попадение от флоберка!
http://www.esseyepro.com/crossbow
Цената и е повече от добра $110 за комплект от 3 плаки -прозрачна, жълта и сива.
Ако някой се ориентира към такава поръчка нека свирне, аз съм ЗА разделяне на доставката.
Освен че са нечупливи т.е. удароустойчиви те притежават всички екстри на съвремената оптика, като анти рефлексни вътрешни повърхности и UV защити......


Но по принцип стрелбата с очила е крайно неудобно нещо, да неговорим с гумен маншон на окуляра!
Такава стрелба с очила се практикува само на ловните състезания, стрелба по панички или на пистолетните състезанията по I.P.S.C.!
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Ами тогава - ето го решението: вместо един комплект за 110$ си купувате два чифта по 5лв. С единия се разхождате между позициите, а на другия му махате едното стъкло и си стреляте спокойно с гумените удължители на окулярите :p !
А като толкоз ви бъркат очилата при стрелба - има и още едно решение: Ще забия в инструктажа за безопасност, че дулото на цевта при стрелба и зареждане трябва да стърчи пред равнината на стъклената витрина, а при зареждане - пушката ясно да е насочена към прозоречния отвор. Включително и за ПП. Такова изнасяне на позициите максимално напред обаче ги прави практически неотопляеми.
P.S: Още веднъж моля ако някой може да помогне с линк към 30 дневна синоптична прогноза, включваща и БГ. Скъсах се да търся, и приятели скиори питах - никой от сайтовете които намерих с такава прогноза не включва БГ.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Нищо не казвате за очилата и ... топката пак в мене. Две мнения против, нито едно - за. Едно е сигурно - срещата може да е любителска и приятелска, но с мерките за безопасност компромис не бива. И отговорността за общата ни безопасност е взаимна - на всички които ще влезем в залата. Отбелязвам само, че напълно разбирам силата на навика - ако някой от месеци не е свалял удължителя на окуляра може и да му е кофти да стреля с оголена оптика. Утре вечер мисля да стартирам записване. Ако някой има още нещо да сподели - да пише дотогава :).
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

През последните няколко месеца съм посещавал няколко стрелбища. Никъде очилата не са задължителни, дори при стрелба с огнестрел и още по-малко за ПО. Освен това една от функцийте на наочника, освен да пази "сянка", е да уеднакви поглеждането (приклаждането) през околяра, което е важно за прецизния изстрел.
Още един глас "против", Но това е лично мое мнение. Независимо от него съм готов да се съобразя с всички изисквания на мероприятието.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Аз съм "ЗА".
Безопасността е преди всичко.
Особено в описаните условия. Попадение от упор, дори от 16дж. пушка ще предизвика рикушет, а по-мощните директно ще пръскат чашките наоколо във вид на оловни стружки.

Доста се чудих дали да напиша следващото преложение, което може да предизвика спорове:
Възможно решение, естествено не е идеално, може да бъде "Декларация за отказ от търсене на отговорнос".
С нклк думи - който поставя удобството си при стрелба над личната си безопасност може да подпише декларация, в която да пиче нещо от рода:
"Отказвам да използвам препоръчаните от организаторите предпазни средства. С подписа си декларирам, че при причинени ми наранявания няма да търся отговорност от организаторите, БАФТ, НВУ, отговорниците на обекта/стрелбището или други лица, имащи отношение към организацията и провеждането на състезанието."
Хора с юридически познания могат да прецизират текста.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Имам техническо питане, свързано с взимането на решение относно очилата: предпазителите на ПЦП пушките могат ли да се настройват в режим на принудително активиране при всяко зареждане?
 
Нагоре