Първа зимна среща-състезание (20-21 Февруари) по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Бих дошъл на такова състезание :

  • Без нощувка

    Votes: 1 4.3%
  • С нощувка, за да се видя с приятелите вечерта.

    Votes: 22 95.7%

  • Total voters
    23

братушка

Редовен Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Ивайло, идваш с работно облекло и ако питат, казваш, че командваш запасняците ;)
 
A

Anonymous

Гост
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Моето работно облекло не е проблем.
А и там май нещо са поохлабили пропускния режим.
Ама как ли ще се опулят длъжностните лица, като видят една тумба народ, половината облечени със собствен вариант камуфлаж и всички помъкнали някакви пушки с невероятни телескопи отгоре им. Дали ще решат, че някоя натовска снайперска част е на посещение за обмяна на опит ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Dejmos написа:
Ако няма да е проблем една камара външни лица с внушително изглеждащо нещатно оръжие ;) да влязат във Военното училище, защо не.
Няма такъв проблем, следващия уикенд на същото стрелбище два дни ще плющят 100 колеги с пневматично оръжие. Те са от друга организация. И понеже от КПП-то до стрелковия комплекс са 400-500м питах и за достъп с коли вътре. Условията са: представя се предварително списък с участниците и с номерата на автомобилите им - т.е. записване за участие в последния момент не може да стане.
 

poacher

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Архитекта написа:
...два дни ще плющят 100 колеги с пневматично оръжие. Те са от друга организация.
И кои са тези 100 колеги от друга организация? Дай да ги зарибим към нас (освен ако не става дума за еърсофт).
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

poacher написа:
И кои са тези 100 колеги от друга организация?
Спортна стрелба с пневматична пушка - 10м стоешком. Не знам дали имат национална организация, но със сигурност членуват в стрелкови клубове. Редовно провеждат състезания в този комплекс. И форум едва ли си имат, ама ... яко пуцат. По мое наблюдение приказките не са характерна черта на добрите стрелци. Не е лоша идеята да ги навестя и да им разкажа за ФТ, ще си взема пушката и мишените, може да зарибя някой от колегите. Със сигурност ще ни надрусат шушоните от задължителните позиции "прав". Че ние с тази бройка от 30-тина участващи в състезания колеги за какви "национални" мероприятия да си говорим, май само си чешем езиците :D.
P.S. Уговорих се с организатора на състезанието, в сряда имат свободна тренировка и ще им отида на гости. Тъкмо ще пробвам как ще стоят на полянката с още зелената тревичка една катеричка и едно плъхче и ще им дам да пострелят.
Днес ми дойде идея как може да се постоплим с помощта на 4бр. тристранно затворени шатри с по една духалка в тях. Ето схема на стрелбището и детайл с шатрата:



 

GTD

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Направи задължително сномки ако можеш
 

shooter

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в за

Архитекта,

Направи го състезанието както можеш
и както намериш за добре
Желаещи да дойдат ще има
достатъчно за да стане поредната незабравима среща

Поздрави от мен :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Тъкмо седнах да ви пиша, че се предавам пред проблемите с това зимно мероприятие и гледам - насърчителни постове. Ще има пак да си блъскам главата.... Снощи докато си премествах стрелките на часовника назад се сетих за една важна подробност - зимата 16.30 - 17ч вече е тъмно. Ако това стрелбище не е осветено - няма смисъл да ви събирам за 2-3 часа стрелби първия ден. А то не е осветено :(. Айде, 4бр. шатри с окабеляване и духалки - преглътнах ги някяк, ама как да осветя 1200 кв.м поляна?! Току що се връщам от тест с 500w халогенна вана, имах надеждата, че с 4 вани, по една в междуосие, ще осветя фила. Да, ама не. Силно свети халогена, но до 20-25м. Задния план остава заслепен от силно осветения преден и не се вижда. А за да осветя локално с обикновени лампи 16 мишени ще ми трябва около 1000м кабел, плюс проблема, че ако заръми - всичко пропада защото лампите реално ще бъдат на открито, в близост до мишените, че и рефлектори ще им трябват, не става с голи крушки. Не върви и не върви :wall: ! А ми харесва пустото стрелбище, най-вече защото обстановката е много близка до реалната за ФТ. Оградите са от дървени капаци, защитните перголи също са от байцвани дъски, и няколко сухи дървета могат да се забият за състезанието. Ако не измисля нещо друго - остава единствено варианта: един от класовете първия ден докато се стъмни, после нощен ФТ свободен стил - кой с каквото може свети и стреля за удоволствие :rambo:! После се почерпваме и на другия ден от 10 до 15ч на дневна светлина отикваме другите два класа и си тръгваме.
 

djboby

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Даже така е по добре, поне тука няма проблем да си ги оставим мишените без да се притесняваме дали някой ще ги земе. Въпроса е вече с наема дали ще ни таксуват за това.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Наема още е загадка. Нямат цена за цялото стрелбище на час или на ден, примерно. Имат цена 5лв. на човек на час. И като се договарят с колегите от спортната стрелба приемат, че един състезател ще си изпълни упражнението за час и ще отстъпи позицията за следващия. Та на колегите им излиза по 5лв. на човек за 1 ден. Ама те наистина по 1 час стрелят, щото такова е упражнението и са много народ. Но и ток не харчат. За нашия случай ще разговарям конкретно. Ще се търси баланс между интерес и възможности.
 

djboby

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Имаме наш човек там в поделението. Нали за него стелбище става дума? На военно то училище.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Да, за военното училище. Щатен отговорник на стрелбището и подсигуряващ с дежурства мероприятията е г-н Лечев, за който вече споменах в друга тема. С познат или без - реда е един: писмо с искане за мероприятие до Началника на военното училище, договаряне на дати и условия, в навечерието на състезанието - списък с имената на всички участници и придружители и номерата на автомобилите им, ако ще искат да влязат с тях през КПП-то.
По отношение на осветлението най-добрият вариант ще бъде: да монтирам 4 халогена на втората перголна греда, с които ще покрия дистанцията 25-45м. Ще бъдат отдолу на гредите и няма пряко да ги вали. Ще ги подсигуря с дървени бленди против случаен изстрел и ще си останат за стрелбището. Колкото за свободни стрелби ще свършат работа. Тази операция ще излезе към 150лв и ще преговарям с домакините да се приспадне от наема който ще платим.
P.S: Явно не всеки ден е толкова крив с тази организация - днес разбрах, че домакините имат 3бр. затворени шатри. Ако купим още две - петата ще я стъкмим в залата за пневматична пушка и пистолет, тя е в непосредствено съседство с това стрелбище. 10-метрови коридори с викащи се мишени, ще имате удоволствието да постреляте с пистолет на истинско стрелбище. Аз съм стрелял с викащи се мишени, голям кеф е, стрелбата не се прекъсва и от една шатра двама души за нула време ще си изпълнят четирите мишени на пистолет :rambo:.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Колеги, днес приключих предварителните разговори относно ангажирането на стрелковия комплекс. Мисля, че имаме възможност за провеждане на пълноценна национална среща от календара на БАФТ, затова ще се обърна към УС с предложение за мероприятието. По преценка на ръководството можем да проведем просто VІІІ национална среща - В.Търново 2010. Условията, които можем да договорим са следните: заплащането на базата ще остане на човек, както е прието от домакините, а не на цялото стрелбище. Ще ни струва по 6лв. на човек за един клас на пушка /вечерната свободна стрелба ще се таксува като 1 клас/ и 3лв. на човек на пистолет. Всеки от участниците ще заплати за това, в което участва. Допълнително за ток няма да се заплаща. Т.е ако стрелям два класа ФТ, вечерна стрелба и пистолет - за двата дни ще платя общо 21лв. Дали разходът по изпълнение на частично осветление на полето ще се приспадне от наема - домакините могат да решат само в техния УС на клуба.
Оттук нататък остават инвентарните разходи: поне още две затворени шатри и окабеляване, духалки ще съберем, аз мисля имам поне три. Ще ни се предостави и едно помещение до залата, в което да пребивават колегите, които не са в стрелкова смяна. И за него имам калорифер и кафемашина. За осветлението на фила - като решат домакините тогава ще му мисля. И друго няма. Отпадна необходимостта от налични мишени, които бяха непосредствено обвързани с проектираните рикошетоуловители и бетонови утежнители за под в зала. Очакваните от мен 14 мишени, които още са някъде по пътя от Испания, просто ще си влязат в търговската мрежа на доставчика. Така че това състезание ако се проведе - ще бъде с първите 16 мишени от новата продукция на Асоциацията.
Нощуването - най-добър баланс между уют и цени предлага туристически комплекс "Момина Крепост"-Ксилифор. Можете да го видите с търсачка. Цената при групова резервация ще бъде 19лв. на човек в двойна и 16лв. в тройна стая. Има хубав ресторант и бар, но за вечери в стил "кой каквото си носи" там не може да се говори. Местността Ксилифор се намира под Арбанаси - към 8км трябва да са от Военното училище. Има и един вариант за общежитие в близост до стрелбището. Към 10лв. ще е цената, но не ми се струва удачен, там има само стаи 3-ки и 4-ки. Няма да има къде да се съберем, ще слезем към центъра и пак същите пари ще похарчим по кръчми и таксита.
С това се изчерпват основните моменти по предварителната организация. Следва - решение от УС на БАФТ и писмо с официално искане до Началника на НВУ.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Снощи се проведе последното за годината заседание на УС на Великотърновския ФТ клуб "И сам воинът е воин". Ще споделя някои от взетите решения:
1. Изказваме сърдечна благодарност за предложената инвентарна помощ от Софийския и Русенския клубове /по реда на получените предложения/. Със сигурност ще имаме нужда от 8бр. хронометри и ще се надяваме на първите такива, закупени от БАФТ.
2. Категоричната ни амбиция е да не ангажираме нашите гости с редене и разтуряне на трасе. Искаме да ви посрещнем с баджове и кафенце, да се настреляте яко и кой когато си иска да си тръгне и да пътува спокойно. Поради това появата на мишени във ВТ би била свързана с командировки за тяхното доставяне и връщане. Отчитайки фактите, че тази година много сме слушкали - редовно сме си чистили цевите, често сме тренирали и участвахме в три състезания, се осмелихме да напишем писмо до Дядо Коледа. Пожелахме си набор от 24 мишени с които ще разкрасим осем позиции и ще ви предоставим удоволствието да ги стрелнете по 4 минути на позиция. Харесахме си 6 модела "животинки" и горещо се надяваме лазерите в Лапландия /обл.В.Търновска/ скоро да засвирят коледна песничка :D!
3. С оптимизъм следя амбициозното развитие в нивото на състезателните мероприятия в клубовете. Убеден съм, че асоциативното мислене в отношенията между клубовете е основната предпоставка за все по-интересни срещи помежду ни :).
 

s73r01d

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Браво!

Само дано не изкочи някоя идиотия в последния момент та да се наложи да пропусна, ще си изям вратовръзката от яд.
 

bor1968

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Хубаво, но хронометрите на БАФТ за момента са 6 бр.
При мен са и ако нямам възможност да ги донеса лично, ще ги пратя. :cheers:
За подробностите около тяхното придвижване и кога искаш да са при Теб е най добре да се разберем на л.с.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

И колегите от София очакват хронометри, така че ще се справим :).
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Днес получих коледна вест от Лапландия: Главният Дядо Мраз е дал съгласието си да ползваме горичката му за исканото от нас състезание :bravo:! Остава да уточним подробности с асистентите му в първите дни на 2010 и да сключим договор. Джуджетата вече са вкарали за оксидация стоманените животинки. Специалните ни изисквания за лъскави лъжици са ги изненадали малко и са намерили руда само за 16 мишени. Но пишат, че ако и догодина слушкаме и имаме много гости за срещата ще ни зарадват с още мишени за следващата Коледа. За тази среща ще ги стреляме от 8 позиции по 2 - в два кръга за всяка дисциплина.
Оттук нататък сериозна роля ще имат синоптиците. Мисля за едни прогнозни дати 13-14 или 20-21 февруари /събота и неделя/. Дотогава денят ще е нарастнал с час спрямо днешния. Почитателите на зимните ски почивки също обикновено ги насрочват преди тези дати. А и интервала от 2 месеца до Пролетната Национална среща в Русе мисля че ще е достатъчен като пауза между двете мероприятия. Ако имате някакви съображения - можете да ги споделите в настоящата тема :).
 

luis vu

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

надявам се и аз да мога да дойда . :) може ли да се участва с пцп пистолет?защото тогава пружинните и со2 стават доста неравностойни.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

При пистолетите не делим класове. Кой какъвто си носи - вади и плющи. Стига да е пневматичен :).
 
Нагоре