Първа зимна среща-състезание (20-21 Февруари) по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Бих дошъл на такова състезание :

  • Без нощувка

    Votes: 1 4.3%
  • С нощувка, за да се видя с приятелите вечерта.

    Votes: 22 95.7%

  • Total voters
    23
A

Anonymous

Гост
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Ами направете плащането по групи!
Групата събира парите и....
...И Така само един ще загуби време по висене на банки и ще се спести от таксата.
А после "тартора" на групата да предаде списъка на архитекта поимено, нощувки, кво ще пият и т.н.

П.С. между другото затова още не съм ги и изпратил, 'щото като си помисля, че за 30-50лв трябва да вися на опашка а после някои шефове да ме направят луд и в продължение на един месец да ми го натякват това време дето съм закъснял.....
...ще ми го изкарат през носа...
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Умишлено не ви насочих към колективни заявки. Практиката със записването за Узана показа, че грешки и недоразумения стават точно при такова комбиниране. До последния момент имаше колеги, които си мислеха че някой от групата им ги е записал в колективна заявка.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Ако си дал парите на "тартора" едва ли има място за притеснение!
Тези които не са дали парите или не са имали а някой и е обещал, че ще даде вместо тях те са се объркали.

А "тартора" ти праща брой -$ и списък, невиждам какво не е ясно и какво трябва да се обърка.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Не вярвам аз на "тартори" посред зима - я се видите в тоя студ скоро, я не. Ще почнете да се търсите на ЛС - отиде та се не видя. Вчера трябваше да внеса една такса от 2лв. към държавно учреждение. Прикачилата се банка в подножието на учреждението ми взе още 3 лв. такса ! Ако бях отскочил до моята банка - щях да платя 1.40 и да загубя 30-40 мин. А каса за граждани - досещате се че учреждението не поддържа, всички вноски трябва да са по банков път. Издивях :mad: !!!
Затова решавам: Подавайте си заявките и не ми превеждайте пари. Вместо "преведена сума...лв." в заявката пишете "дължим аванс....лв." Който му се наложи да се откаже и не дойде на срещата - ще ми преведе дължимия аванс, който аз ще съм внесъл към хотела.
 

niko

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Някой мислил ли е за разделянето на пистолетите на класове, пружинни и компресионни.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

@niko: Въпроса е за тема относно регламентите на БАФТ. За тази среща всичко е изяснено и обявено :).
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

За следващата седмица не съм съвсем сигурен, че ще имам достъп до интернет. Колегите, които ще подадат заявки в този период да не се безпокоят, ако не получат потвърждение от мен и да не пращат ЛС за проблем със заявка. Ще получите потвърждение на 8-ми февруари, понеделник. Поради отпадане на банковите преводи отпускам и следващия уикенд за подаване на заявки. Краен срок: 7-ми февруари, неделя.

Ето някои допълнителни екстри за срещата:
1. УС на БАФТ ще осигури екип - тройка съдии на дисциплини. Няма мърдане - всичко ще си е по правилата!
2. Колегите от Русе ще осигурят компресор за зареждане на бутилки при следните цени на услугата:
6 литра на 300 бара - 12 лв.
6 литра на 200 бара - 8 лв.
12 литра на 300 бара - 15 лв.
12 литра на 200 бара - 12 лв.
 

st_beer

Редовен Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Това с бутилките ми стана много интересно. Това е много добра работа с компресора. Искам да попитам ще има ли накрайник за моята бутилка (пожарникарска). Другото което искам да запитам е този цени за празна бутилка примерно 6 л от 0-300 бара ли е? Как ще стоят нещата с бутилки които само ще се допълват. Примерно моята е 7 л е е напомпана на 150 бара това е останало и искам да я допълня на 250 бара. Хубаво е да се разясни за да зная да си я нося ли да си я допълня така и така ще ма компресор.
Надявам се тоя ми пост да не се приеме като заяждане или нещо от този род. Просто се интересувам и питам как ще стоят нещата. По добре мисля е да се направи цена на 1 бар и в зависимост какво ще се пълни това да се плаща. Последното е просто предложение.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Колко време ще ги темперират преди вторичното допълване до указаните барове ?
 

GTD

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Малко ако се замислиш и ще се сетиш че при -5 градуса няма нужда да се темперира дори напротив ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Трудно, но не невъзможно е установяването на остатъчното налягане в една бутилка.
Може да се приеме, че малцина, при наличие на бутилка, биха зареждали пушката си под 150 бара, макар да не е изключено. Индивиди всякави. Така че би било редно 150 бара, да се възприеме за остатъчно налягане в бутилката.
Това, дето биричката предлага, да се плаща на бар, според мен е неудачно. Кой ще седне да ти мери до бар, и стотинки ли ще си прехвърляме? Човека е броил 4000 лв за компресор и парите от таксите за пълнене на бутилките, едва ли ще покрият разходите му за масло и филтри. Той го прави едвали не в полза роду. Потърсете и прочетете, колко струва един филтър, а на компресора те са два и поне два литра масло.
Една профилактика на компресора струва минимум 250лв( с най-евтините консумативи), така че помислете преди да пишете дали е скъпо или не. Да не говорим за момента в който се стигне до клапаните.
Би трябвало обаче, да се прави разлика, от първоначално пълнене на бутилката от 0 до 300 или от 150 до 300 или 200 бара.
Между другото, разликата между 200 и 300 бара, е пренебрежимо малка,( всеки зане като си помпи пушката, колко помпи от 0, като му се наложи , до 150 бара и колко помпи след това за да достигне било то 200 или 250 бара) в сравнвение с тази между 0 и 150 бара.
Цената за пълнене на 12 лт на 300 бара от 0 да 300 е 15 лв. там където зная, че пълнят, а именно: Варна - Цикония, Бургас- Синхрон инвест и Аквалунг- София.
Вероятно колегата е имал и това предвид с цените. За пълнене на празна бутилка до посоченото налягане.
Ако съм в грешка нека ме коригира, а как и дали ще се третират бутилките като празни или частично пълни, нека оставим той сам да ни каже.
Във всички случаи обаче, добре е че го има като екстра. Пък който иска , иска. Кой не ...има помпи за целта.
 

st_beer

Редовен Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Цената за пълнене на 12 лт на 300 бара от 0 да 300 е 15 лв. там където зная, че пълнят, а именно: Варна - Цикония, Бургас- Синхрон инвест и Аквалунг- София.
Вероятно колегата е имал и това предвид с цените. За пълнене на празна бутилка до посоченото налягане.
Да Иво точно това имах предвид затова и попитах. Понеже там за допълване вземат 5-8 лв зависимост от колко допълват. Ама компресора както писа си е негов броил е сума пара и той си решава каква е цената която ще иска. Който го устройва си пълни който не го устройва не пълни. Просто решение :cheers: :cheers: :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Колеги, срещата е основно за състезаване и забавление. Моля отнасяйте техническите си въпроси относно компресора на ЛС към колегата GTD :).
P.S. Пак почнах да получавам ЛС с въпроси относно съвсем ясно публикувана информация в последните страници на темата. Моля ivodoc да премахне постовете от кратката дискусия относно компресора :).
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в за

Колеги, влязох за малко в нета и ... се хванах за главата: интересуват ме не никовете ви, не марките на колите ви и не двете ви имена. Ясно е написано, ама пак няма кои да 4ете: Трите имена !
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в за

Благодаря на всички колеги, които коригираха пропуските в заявките си и напомням, че утре 7.02.изтича срока за записване :write:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Приключи записването за колективната резервация. Благодаря на всички, които уважиха поканата за тази среща :)! Изпратих потвърждения на заявилите. Очаквам над 45 гости, от които трийсетина стрелци. Колегите, които решат да участват в оставащите дни могат да подадат заявка съгласно формата, но без битовата част. В линка за хотела има телефон, на който можете да си резервирате нощувка и храна по цени на рецепция. Краен срок за подаване на допълнителните заявки: 16.02. - вторник.
И малко инфо за колегите от южна България - снощи минах Хаинбоаз в условия на умерен снеговалеж. Всичко беше почистено и пътуването беше абсолютно безпроблемно. А и като гледам прогнозите - до датите на срещата каквото има да вали трябва да се е изваляло и стопило.

P.S: Шест души от избралите меню 3 не са уточнили "П" или "С". Пуснах ги "С". На който не му харесва - да се обади на 062-63-58-23, да си каже името и датата 20.02 и да си промени мръвката :).
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Уточнение: След проведен инструктаж на място относно безопасното ползване на ангажираните от нас помещения в стрелковия комплекс уточнявам:
На територията на НВУ няма да може да се извършва пълнене на бутилки от компресор. Подобни дейности свързани с високо налягане се извършват в специализирани помещения. Съгласно договора ни ние сме ангажирали две стрелкови зали и едно битово помещение. Затова единствено целесъобразно е да пропуснем тази опция. Ще остане за следващата среща в Русе :).
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Ето я и купата за отбора-победител - 40см красавица! Имах идеи за име на купата, хубави и достойни български и търновски имена. Но се лиших от това удоволствие, защото именуването на купата ще я отнесе съвсем конкретно към тази среща. А моето истинско послание е такава купа да се учредява и за други национални състезания занапред :).



 

bateiav4o

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Ето това се казва стимул.Мисля че малко отбори няма да проявят желание да я сложат във витрината си, успех на всички :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Ледена Епоха - В.Търново оптимистично премина към втория епизод: Разтопяването :D! До състезанието по фила би трябвало да имаме само тревичка. Температурите според прогнозата ще са благоприятни като за сезона, очакват се леки превалявания от дъжд, който не може да ни уплаши.
Време е да обърна внимание на някои инвентарни въпроси:
1. Готов е комплектът ФТ мишени за състезанието. Всички мишени падат при прострелване с 4-джауловото ми пищовче и издържат на 100+J изстрел. Целете се точно и не разчитайте на рекламации :write: !
2. Ще разчитам на новия комплект хронометри на колегите от София.
3. Моля за потвърждение на ЛС от колегите от Русенската група колко броя окомплектовани допълнителни мишени ще могат да донесат.
4. Моля всеки от участниците: който може да вземе печка духалка /тип делонги/. Не заема много място в багажника и ще бъде от полза за по-комфортното ни пребиваване. Моля за потвърдителни ЛС към мен със заглавие "Духалка", за да мога да преценя ситуацията по този въпрос.


P.S: Отборите засега са три - Варна, Русе и София. Но има още време пловдивчани, монтанци и други да се включат. Не се подвеждайте по заглавието на темата - Срещата е "Първа" защото е първа зимна, а не защото ще има втора такава. Не пропускайте купона, защото ще е як и незабравим :rambo: :cheers: !
Независимо от приключената и капарирана колективна резервация при желание за включване в срещата от нов отбор /3 и повече състезатели/ ще направя изключение и ще преговарям с хотела тези колеги да бъдат добавени към общата резервация при договорените цени.
 
Нагоре