Първа зимна среща-състезание (20-21 Февруари) по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Бих дошъл на такова състезание :

  • Без нощувка

    Votes: 1 4.3%
  • С нощувка, за да се видя с приятелите вечерта.

    Votes: 22 95.7%

  • Total voters
    23

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Архитекта написа:
Имам техническо питане, свързано с взимането на решение относно очилата: предпазителите на ПЦП пушките могат ли да се настройват в режим на принудително активиране при всяко зареждане?

Не. Някой са с автоматичен прдпазител - Валтер Доминатор, други не - ръчен предпазител.
също като и при ПП. Славията - автоматичен, Гамо Хънтър - ръчно.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

@Dejmos: Логично е предложението ти, но...подобни текстове се подписват в хирургичните клиники и не дай си боже да ни се налага ;)! Едно правило или го има и се спазва, или го няма. Обикновено бързо взимам решения, но този път съм леко затруднен. Писах, че всички ще бъдат при равни условия и се опитвам да удържа думата си докрай. Знам, че не са малко колегите, които ползват задните удължители и затова се затруднявам да ударя балтията. Утрото е по-мъдро от вечерта. Вие си пишете, а аз - дърпам шалтера :)!
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

sir John написа:
През последните няколко месеца съм посещавал няколко стрелбища. Никъде очилата не са задължителни, дори при стрелба с огнестрел и още по-малко за ПО. Освен това една от функцийте на наочника, освен да пази "сянка", е да уеднакви поглеждането (приклаждането) през околяра, което е важно за прецизния изстрел.
Още един глас "против", Но това е лично мое мнение. Независимо от него съм готов да се съобразя с всички изисквания на мероприятието.
+1 Изискването за очилата е доста строга мярка със съмнителна ефективност :-\
 

andi

Редовен Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

като правило когато се стреля с пушка , очилата пречат на човек , който по принцип не е носи постоянно очила - не важи при стрелба от бенч маса , или от покрива на автомобил !
пречат механично при прикладване , и оптично -при пречупването на светлината окото се държи различно . особено когато не са 100 пари , има бликове , аберaции и др , които допълнително натоварват и изморяват очите ! в комбинация с не особено качествени оптики , ефекта се засилва.

пп. имам удароустоичиви очила за скиит , но не ги слагам . когато стрелям идваща от първа , или последна позиция , затварям очите и е ок !
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

И аз искам да подкрепя sir John и съм съгласен с мнението му. До колкото си спомням в правилата за безопастност пишеше че пушката се зарежда единствено преди истрел и с цев насочена към мишената(извинявам се ако не съм цитирал правилно на спомени го карам), и според мен това се спазва от всеки големи хора сме все пак, едва ли някой ще си зареди пушката и ще тръгне из залата. Просто ми е интересно наистина ли се налага това с рикушетите ако спазват правилата няма да го има друго има ли? Въпреки този си пост ако идвам ще спазвя правилата, и очила ще си взема това си е право на организатора. Архитекта а да не би да е изискване на залата? Само питам :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Ето решението ми: Състезанието ще бъде по фийлд таргет, а не по някаква разновидност на този спорт. Не съм срещал в правилата да пише, че не може ФТ да се стреля от навес или както в нашия случай - през витрина. При 50м трасе и 36 зачетни изстрела това си е пълноценно състезание. По снимките от международни състезания ясно е видно, че гумените удължители са масово използвани от стрелците. Факт е също, че отношението око-оптика не е същото при поставяне на допълнителна прозрачна преграда помежду им с неясно качество и с под случаен ъгъл. Затова ще удържа докрай амбицията си за пълноценно състезание по ФТ правилата и няма да определям очилата като задължителна предпазна мярка. Ще останат като препоръчителна такава - който иска може да ги носи. По принцип очилата се прилагат основно при пистолетната стрелба с автоматично оръжие - за предпазване от хвърчащите гилзи.
Стрелбището е за малокалибрено оръжие. Щом с такова оръжие се състезават без инциденти и без очила - ще се справим и ние. Протоколът за записване ще започне с текст-инструктаж относно правилата за безопасност. Текстът ще цитира правилата на БАФТ с няколко допълнени точки относно конкретните условия: позиция на цевта спрямо витрината, начин на зареждане и др. Ще публикувам текста в навечерието на срещата, да не губите време да го четете на място. При записването си в протокола ще положите подписите си с тект: "запознат съм с мерките за безопасност". Това е :).
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

След допълнителни разговори с домакините на хотелския комплекс публикувам окончателните условия по битовото ни пребиваване:

ДО: БЪЛГАРСКА АСОЦИАЦИЯ ПО ФИЙЛД ТАРГЕТ
УВАЖАЕМИ ГОСПОДА,
Предлагаме на Вашето внимание оферта за настаняване на 35 души на 20 февруари 2010 г. в Туристически комплекс “Момина крепост”**, в местността Ксилифор, близо до Велико Търново.
Гостите ще бъдат настанени в:
-стаи с 2 легла на цена 17.00 лв на човек, при цена на рецепция 21.00 лв;
-стаи с 3 легла на цена 15.00 лв на човек, при цена на рецепция 18.00 лв.
Предлагаме Ви следните варианти меню:

Вечеря на 20.02.2010г.:

1-ви вариант:
Кюфте – 70 гр
Кебапче – 80 гр
Св. шишче – 70 гр
Картофи на фурна – 200 гр
Салата зеле и моркови – 150 гр
Хляб – 2 филийки
Всичко: 5.40 лв

2-ри вариант:
Салата зеле и моркови – 150 гр
Винен кебап – 300 гр.
Хляб – 2 филийки
Плод
Всичко: 6.10 лв

3-ти вариант:
Салата зеле и моркови – 300 гр
Пилешко бутче на фурна – 350 гр или свински котлет на скара – 250 гр
Картофи на фурна – 200 гр.
Хляб – 2 филийки
Палачинка с шоколад – 140 гр.
Всичко: 8.40 лв

4-ти вариант-вегетарианско меню:
Редена салата – 400 гр.
/домати, краставици, зеле и моркови, печена пиперка, сирене/
Огретен – 300 гр
Хляб – 2 филийки
Всичко: 6.70 лв

Закуска на 21.02.2010г.:

1-ви вариант:
Запечен сандвич с шунка и кашкавал – 2 бр, чай или кафе – 2.40 лв

2-ри вариант:
Чай-компле /чай или кафе, кр.масло, конфитюрче, сирене, кашкавал, шунка, хляб/ - 3.10 лв

Молим, ако приемате нашата оферта, да ни изпратите писмена заявка до 08.02.2010г.
и да уточните кои от посочените варианти меню избирате.


20.01.2010г. С УВАЖЕНИЕ,
гр. В.Търново Управител: /Г. Димитров/

Ще можем да си внесем ракийка и винце за вечерята :cheers:. Закуската не е задължителна, но също изглежда добре. Ще бъде приятно сутринта да се съберем на кафенце преди втория състезателен ден. За всички часове прекарани в стрелбищния комплекс си носете нещо за похапване, защото там няма действащ търговски обект :).
P.S: Гледам, че домакините от старание имат в едното меню думичката "или" и ще ми объркат заявките. Затова моля: който избере 3-ти вариант - да пише: за пилешко бутче "меню 3-П", или за свински котлет "меню 3-С".
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Всичко е прекрасно евала :bravo: цените ги бива. Само да попитам ако хората са повече от 35 човека и на някой му се наложи да спи на друго място ще може ли да присъства на вечерята и да се види с колегите(приятелите) че да поговорят и :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Записване за участие в: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пневматичен пистолет - Велико Търново 20-21 феруари 2010.

Примерна форма за записване на ЛС към мен:

Заглавие на ЛС: Заявка ВТ
1. Страхил Горанов Топчийски - състезател ПЦП, пистолет
2. Калинка Малинова Топчийска - придружител.
Автомобил № АВТ 12-34
Нощувки в двойна стая.
Вечери: меню 1 и 3. Закуски: 2бр. меню 1.
Преведена сума: .... лв. от името на Страхил


Вписването на състезателните дисциплини е информативно и основно за мое улеснение при организацията. Окончателния си избор за участие ще направите при записване за състезанието на място.
Преди изпращане на ЛС изчислете общата стойност на нощувки и храна, които ще заявите. Начислете 30% от получената сума, закръглете нагоре с точност 1лв. и преведете аванса по IBAN сметка: BG69 UNCR 9660 4026 7550 06, УКБ-В.Търново, титуляр: Пламен Петров Иванов. Основание за плащането: капаро за състезание. След превода ми изпратете ЛС с посочената форма.
Краен срок за превеждане на сумите: 5-ти февруари - петък, до обяд. На 8-ми, понеделник, тегля сумите и ги внасям към хотела като капаро по общата резервация. Който изпусне срока - ще се оправя с нощувката и храната сам и по цени на рецепция.
Моля записващите се, които съвсем нищо няма да стрелят и просто ще ни правят компания, да не вписват номера на автомобили. Пред КПП-то има голям паркинг, а оттам до стрелбищния комплекс са към 250м. Уредих достъп на автомобили основно заради мъкненето на стрелковото оборудване.
Това е - действайте :). Ако има нещо неясно - питайте.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

@soundmax: при преговори за колективни отстъпки винаги се стъпва на някаква ориентировъчна бройка. Заложил съм показаното от анкетата. Всеки, който спази посочените срокове ще бъде настанен при посочените условия. И 60 души да се запишат - всички ще бъдем заедно :).
 
A

Anonymous

Гост
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Един въпрос
На сумата получена се надчислява или отчисляват 30%!?
т.е. искаш да се прехвърят 30% от сумата или получената сума + 30%?
Благодаря предварително.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

@wottan: Каквото получите като сума по тези цени - това ще ви струва всичко по битовата част. 30% от сумата ще ми преведете при записването, а останалите 70% ще доплатите на място :).
Забележка: На всички получени ЛС със заявка ще отговарям с ЛС: "Заявката приета". Ако не получите такова ЛС до 72 часа след подаване на вашата заявка - пишете ми ЛС с текст: "Проблем със заявка" , но не пускайте повторна заявка преди да се свържа с вас, защото ще ме объркате. Чел съм за изгубени понякога ЛС, на мен не ми се е случвало, но въвеждам тази мярка за сигурност.
P.S: Дойде ми една идея, която мисля че ще е полезна: в близост до съдийската маса ще бъде устроен кът: "Купува-Продава". Каквито пушки, муниции и аксесоари желаете да изложите за продажба - лепвате им по едно етикетче с цена и ник на собственика и ги слагате там, или просто слагате картонче с обява за нещо, което е в багажника на колата ви - който се заинтересува ще ви намери по ника. :).
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Моля колегите, които поканих с осигурена нощувка от бюджета на състезанието, да подадат заявка в стандартната форма с вписани всички нощувки за тях и техните придружители, като просто при сумирането за аванса приспаднат една нощувка. Надявам се, че ще имат време и възможност да уважат поканата :).
Събирайте си левчета и двулевки, за да бъде удобно при заплащане на таксите. Стрелящите само свободна стрелба няма да заплащат такса участие. Ще си заплащат само стрелковото време съгласно вече публикуваните условия. Реално би трябвало за тях да има такса в рамките на 50% от таксата на състезателите, но взех това решение като жест към популяризирането на ФТ спорта. Винаги има колеги, които им се идва на срещите, а още се притесняват да излязат на състезателните трасета. Та вместо да се шматкат - да си носят пушчиците и да пробват що е това ФТ стрелба. В зоната за свободна стрелба ще разположим 8 ФТ мишени, за които ще разчитам на колегите от Русе :rambo:.
 

bor1968

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Ние не сме професионалисти и много от нас и на състезанията стрелят за кеф и са на олимпийския принцип т.е. по-важно е участието от колкото резултата.
То и Архитекта и бай-Иван се притесняваха на първите си срещи, че не са участвали и се колебаят, но не само че се представиха достойно, но и ни ,,скриха шапките" ;). Та все някога има първи път, а в повечето случаи се оказва, че било и Убаво ;).
Така че стягайте пушките, че е кеф да гледаш, но е още по-голям кеф и тръпка да участваш.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Моля организатора да синтезира цялата информация /последна/ за провеждане на мероприятието в един пост и да бъде публикувана!
В темата има иного неща изписани а някои и объркващи!
Нека се извади само програмата!
Ден първи........
Ден втори........
Пристигане, настаняване във......
Дисциплини -на дата....
Приключване на мероприатието на дата...... в час.....
Изисквания към участниците........ с очила, без? /аз лично съм против/ но трябва да се знае!
Без подробностите!
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Препоръката е основателна, по-късно днес ще отделя време за такъв синтезеран пост. За момента можете да се информирате от публикуваната на стр.7 предварителна програма.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Програма за провеждане на срещата:

1 ден: 20.02 - събота:
- пристигане на участниците: директно в стрелковия комплекс на НВУ "В.Левски", В.Търново. Влизате през КПП Изток. Срещу показана лична карта ще ви допуснат съгласно представения списък на участниците и номерата на автомобилите.
- записване за участие - до 12.30, прострелка за участниците в клас ПП.
- 13.00 - старт клас ПП, първи кръг. Трасе от 16 мишени.
- докато тече ПП - прострелка клас unlimited от позициите за прострелка и свободна стрелба.
- 13.30 - старт Пневматичен пистолет. Отделна зала, викащи се мишени. Упражнение 10+40.
-След освобождаване на първите позиции от ПП - старт клас unlimited първи кръг.
- След приключване - отпътуване за хотела, кратка почивка, вечеря.
2 ден: 21.02 - неделя:
- 9.00 - напускане на хотела.
- 10.00 - ПП втори кръг, unlimited втори кръг. Трасе 16 или 24 мишени.
- пистолет-ако има неуспели през първия ден, свободни стрелби пистолет ако има желаещи.
- След приключване на кръговете - кафе пауза за обработка на резултатите и награждаване на победителите. Предполагаем час на приключване: 15.30

Организаторът си запазва правото за незначителни корекции в публикуваната програма.

Енергии на пушките: до 60J
Очилата отпадат като зъдължителна мярка, остават като препоръчителна - който иска може да ги носи.
Награди: Грамоти за І,ІІ и ІІІ място за всички дисциплини. Състезателите в клас unlimited с 16J пушки ще отбелязват в протоколите си "16J". За тях ще има и отделна класация с награждаване - грамоти. Ще бъде връчена купа за отборно класиране: Всички състезатели в клас unlimited ще отбелязват в протоколите си регионалната си принадлежност. Трите най-добри резултата от всяка регионална група ще се сумират и ще бъде излъчен отборът носител на купата.
Заплащане: Наем за комплекса: по 6 лв. на дисциплина за пушка и 3 лв. за пистолет. Свободна стрелба за неучастващи в състезанията - по 6лв. на час /може и по 3лв. за половин час/. Такса участие в състезателната програма- 6лв. Свободни стрелци и зрители не дължат такса участие, но се записват за срещата по общия ред за да бъдат допуснати в комплекса.

Навигационна информация е публикувана на стр.8 от настоящата тема.

 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Обръщам внимание: Сигурно всички сте си патили от банкови такси, но все пак акцентирам: по възможност превеждайте аванса си от ваша банкова сметка. Ако все пак ви се наложи да внесете сумата на гише - направете го в офис на Уникредит Булбанк. Превода ще ви струва 2лв. От гише на друга банка ще ви струва 6 и повече лв :(.
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Точно 6 лв е питах в 3 банки, вчера внасях на гише 6лв ми взеха.
 
Нагоре