Първа зимна среща-състезание (20-21 Февруари) по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Бих дошъл на такова състезание :

  • Без нощувка

    Votes: 1 4.3%
  • С нощувка, за да се видя с приятелите вечерта.

    Votes: 22 95.7%

  • Total voters
    23

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Стигнахме и до последния ми пост по организацията на тази среща. Списъкът на участниците е предаден и достъпът за вас и автомобилите ви е осигурен.
Ето допълнителните точки, които ще бъдат добавени в протокола за инструктаж към основните правила на БАФТ за безопасно боравене с пневматично оръжие /публикувани на стр.8 в темата "БАФТ-организационни въпроси"/:
25. Зареждането на чашка в цевта да става:
- за ПП пушки с фиксирана цев и за ПЦП - при ясно насочено към отворения стрелкови прозорец дуло на цевта.
- за ПП пушки с чупеща се цев - след поставяне на чашката цевта да се разгъва така, че при достигане на изправено положение дулото да сочи ясно към отворения стрелкови прозорец.
26. Забранява се достъпа до стрелковия подиум на лица без баджове "състезател" и "свободна стрелба".
27. Забранява се преминаването през стрелковата витрина. Достъп до стрелковото поле ще имат само дежурни технически лица с бадж "технически сътрудник".
28. Препоръчва се носенето на предпазни очила в залата.

Ето и окончателното решение за ФТ трасето: И хронометрите на БАФТ вече пътуват към мен, така че с 13бр. хронометри и благоприятните температури смело ще отворя 13-15 стрелкови прозореца и всички състезатели в двата класа ще започнат едновременна стрелба. Времето ще стигне. Брой мишени в един кръг: 26-30 /по 2 на позиция/, максимално стрелково време - 3 минути на позиция, мерени от сядане на възглавничката.
Това е, стягайте пушките и колите, тръгнете навреме за да карате спокойно и да пристигнете навреме. Уверявам ви от лични впечатления, че тялото има нужда поне от час за да се отпусне за стрелба след продължително шофиране.
Напомням за молбата да си носите левчета и двулевки, и въобще - по-дребни банкноти. Уговорката ми с хотела е за колективно доплащане, така че и там ще събираме пари. Припомням, че в ресторанта ще можете както да си поръчате, така и да си внесете нещо за пийване.
Благодаря на всички за прегледния вид на темата. Писах малко по-подробно единствено с желанието да бъдете максимално ориентирани по време на срещата, та да мога и аз да се позабавлявам на спокойствие с вас. Ако има нещо неясно - питайте на ЛС. Лек път на всички участници и до скоро :)!

 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Трасето за състезанието е готово. Осигурени са ви 20 прострелъчни позиции /с мишенки на дистанции от 25 до 40м/, които ще бъдат отворени в 11.00ч. Времето е чудесно, отворихме максимално залата за да навлезе топлият въздух отвън. Барчето е оборудвано. Съседният комплекс с тоалетните е близо, но ще бъде полезно и удобно да си носите и пакетчета мокри кърпички.
Шофьорите: като влезете в НВУ на 50м преди стрелковия комплекс ще видите уширение вляво за перпендикулярно паркиране. Паркирайте там и след регистрация последователно ще направите маневра до входа на комплекса за разтоварване на оборудването, след което отново ще оставите колите на паркинга.
Поздрави на всички участници и до утре :)!
 
A

Anonymous

Гост
Днес имах честта да присъствам на първата част от срещата, а втората и веселата ще пропусна :)
Мероприятието е организирано чудесно, мястото също е много готино и както винаги най-готиното е, че се срещаш с Приятели! Благодарен съм Ви за прекрасния ден!!!
:cheers:
 
A

Anonymous

Гост
http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... de7b37c181
Ако има проблем с отварянето на снимките, ще ги сложа някъде другаде. Досега не съм пробвал да давам линк от там и може да има някакви проблеми.
Който иска да премахна някоя снимка, да ми прати ЛС.
 

lynx

Редовен Потребител
Браво rook !
Единствения кусур е, че са много малки снимките.
С такава резолюция ли си ги снимал или фейсбук-а ги е рисайзнал /намалил/ при ъплоудването?
 

dinkata

Редовен Потребител
"Сурат Тефтера" (facebook-a) ги смалява винаги ! Това не е оригиналният им размер.
 

lynx

Редовен Потребител
Очаквам с нетърпение Архитекта да публикува в темата резултатите от състезанието, за да видим кой как се е представил ;)
Който има още снимков материал, нека да го постне тук или в раздел "Фотогалерия" , без притеснения :cool:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
lynx написа:
Очаквам с нетърпение Архитекта да публикува в темата резултатите от състезанието, за да видим кой как се е представил ;)
Който има още снимков материал, нека да го постне тук или в раздел "Фотогалерия" , без притеснения :cool:

Да беше дошъл @Lynx да видиш :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
valens1968 написа:
Да беше дошъл @Lynx да видиш :cheers:
Много ми се идваше, не толкова за стрелянето, а за да се запозная с "персонала" , но за събота ми се натрупаха доста ангажЕменти и не можах да дойда, изпуснах купона :'(
 
A

Anonymous

Гост
Два дни имах честта да присъствам на първата зимна срещата. Мероприятието е организирано чудесно, мястото също е много приятно и както винаги най-готиното е, че се срещаш с Приятели и откриваш нови. Благодарен съм Ви за двата прекрасно прекарани дни!!! :bravo: :bravo: :bravo:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Прекарахме чудесно.
Благодарности на организатора.
Радвам се че се видях със стари приятели и се запознах с нови.
На победителите, честито.
До нови срещи.
Стягайте палатките за следващото мероприятие.
Пролетна Национална Среща ще се проведе в гр.Русе на 17-18 април 2010г.
Състезанията ще бъдат:
- ХФТ в 2 кръга, на 17-и и 18-и;
- НХФТ в 1 кръг, вечерта на 17-и;
- Пистолети, на 17-и.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Резултати от Първата зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пневматичен пистолет - Велико Търново 20-21.02.2010

Фийлд Таргет:
Първи кръг - трасе от 30 мишени, пролетни атмосферни условия, вятър - поносим, но трудно предвидим за състезателите. Втори кръг - трасе от 30 мишени, пренаредени. Почти зимни условия - студ и сериозен вятър нахлуха и в залата. Класация:

РСР-unlimited:
1. fatalen - 46т. /след надстрелване/ ,16J AA EV-2
2. sir John - 46т. /16J/ LG 110
3. rashko - 39т. Weihrauch HW-100
4. MsPropar - 38т /16J/ Air Arms S-400S
5. simogg - 38т. /16J/ CZ-200
6. Poacher - 37т. BSA T10
7. Luft9waffe - 37т. FXT 4.5
8. Maria - 34т. Talon
9. P.Trepa4ka - 31т. /16J/ Air Arms S-400
10. Petkoff - 31т. FX Gladiator
11. Hobos - 31т. Sumatra 5.5
12. GTD - 27т. Evanix S10
13. Akraba - 26т. /16J/ Air Arms S-400
14. cdman - 25т. /16J/ Air Arms S-200
15. Ero - 24т. BAM-51
16. Killer - 24т. Evanix Blizzard
17. st_beer - 23т. Hatsan AT 44
18. Silent_Assasin - 22т Hatsan AT 44-10
19. bai a4o - 21т. /само от I кръг/
20. bate iav4o - 17т. HW 100S
21. Akela1 - 16т. Sumatra 5.5
22. shooter - 11т. Air Force
23. luisvu - 1т.

Най-добра успеваемост:
fatalen - 26т. в първи кръг

Отборно класиране:
1. София - 131 т.
2. Русе - 112 т.
3. Варна - 86 т.

Клас ППП:
1. Akela1 - 30т. Diana-38
2. Luft9waffe - 26т. HW-90
3. saundmax - 25т. BAM-40
4. Petkoff - 24т. Diana-38
5. Ero - 11т. Hatsan-80
6. Killer - 9т. Meteor AR 1000
7. Maria - 4т. Meteor AR 1000
8. Hobos - 4т. HW-90
9. Silent_Assasin -2т Hatsan-95
10. The_Iced - 1т. Hatsan-85

Пневматичен пистолет /10+40/
1. Niko - 327т. GAMO Compact
2. Petkoff - 282т. Weihrauch WH40
3. Djako - 280т. Diana LP8
4. Dejmos - 256т. Zoraki HP01
5. Luisvu - 245т. PV1 - PCP
6. saundmax - 241т. Blow-H01
7. Архитекта - 239т. Blow-H01
8. Suzi - 213т. Diana LP8
9. Akela1 - 212т. GAMO PR
10. shooter - 186т. Zoraki HP01
11.Silent_Assasin- 125т. GAMO P23

Благодаря още веднъж на всички за участието и Честито на победителите :cheers: !
 

Silent_Assassin

Потребител
За мен това мероприятие бе първото, на което участвам ! Преживяването беше страхотно, запознах се и много от вас, които иначе познавах само по никове... Всичко по отношение на организацията бе на страхотно ниво според мен, за което искам да изкажа искрени благодарности на човека, нагърбил се с тази особено тежка задача, да реализира едно такова събитие: Архитекта, благодарим ти за страхотното изживяване !
 

andi

Редовен Потребител
Поздрави и от Пловдивските туристи !
На мен снимките на роок ми харесаха точно с това , че са малки и много лесно и бързо се се преглеждат, а дават добра представа за мястото и атмосферата . При мен се отварят светкавично - БРАВО !
Много сме доволни че дойдохме , сигурно си личеше , че не ни се тръгва през ноща ;)
Едва на живо оцених предимствата на организацията на Архитекта :bravo: :bravo: :bravo:
- с колите и багажа точно до залата , предварително нареденото тресе . Вътре просторно , трибуните все едно че са правени за прегледно подреждане на куфари и бутилки , място за зяпачи . И сигурно е страхотно вечерта да си оставиш бутилките и багажите в заключената зала , а не сутринта да разспъваш отново !!!
Не знам как е било по стаите , но в ресторанта беше идеално за нас с възможноста да се вкарат домашни елексири за наи-важната за мен част : Дъра-бъра ( без модераторска намеса ) :yahoo:
Жалко за колегите , които не доидоха !

п.п. Баджовете бяха красиви , но почти нечетливи . Доста често се чудех , кои кои е , и откъде е ??? А и маи тряваше да се носят и вечерта !?
Поздрави за Нико , че ни е отсрамил :bravo:
Това от мен , за състезателната част спортистите да кажат ! :cheers: :cheers: :cheers:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
а допълня andi:
хотелът беше перфектен за целта-добра кухня,голяма зала,чисти стаи.
състезателната част-перфектна организация.трасето ми хареса-максимално разнообразие от дистанции и 4-5 общо мишени,вдигнати на 2-3 метра.доста редки спирания на стрелбата,най-често поради скъсани въженца.мишените(и борковите и тези на Пламен) се представиха мн добре.
за мен беше удоволствие!
 

lynx

Редовен Потребител
Ако може една лека забележка:
При възможност, Архитекта да подреди в класирането състезателите в клас 16 джаула в отделна редица, за да е по-прегледно.
Това е отделен клас и смятам, че трябва да се отдели Лимитед от Ънлимитед, както е отделено Клас ППП.
 

andi

Редовен Потребител
Молба към Архитекта : може ли в класирането да се запише , кои с каква пушка , или пистолет е стрелял ?
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
lynx: Публикувани са резултатите от всички класове, в които е стреляно на това състезание. За състезателите с 16J пушки беше направена извадка от класацията и първенците измежду тях получиха допълнителни поощрителни грамоти. Всичко това е описано в програмата за срещата. Публикуването на тази допълнителна класация би било подвеждащо за неучаствалите в срещата. Досега у нас не е имало състезание с отделен клас 16J.
andi: Може, ама сега архитекта отива ... да си почива ;). Утре.
Баджовете бяха само за състезателите и за информация на съдиите, не на зрителите. За да се контролира лесно в цялата навалица кой е стъпил на стрелковия подиум. Ако бяха за зрителите - щяха да са и с имената на хората, не само с никове. Нали затова е среща - да се запознаем като хора, не да си четем никовете по картончетата, камо ли пък да ги носим и на купона :). Пък и по-важното е грамотите да се четат, тях старателно ги надписах :D. То там малко за "copy-paste" беше работата, ама какво да го правя колегата дето ми ги обра - майстор, мълча и пиша едно и също фатално име .... ;) !
 

st_beer

Редовен Потребител
Аз ще кажа с няколко думи само да не се повтаряме.
Беше страхотно просто и състезателната и веселата част.
Огромни благодарности и :bravo: :bravo: :bravo: за организатора.

Очаквам вечер следващата палаткова сбирка :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Дано всичко върви добре и имам възможност да присъствам.
:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: колеги
 

lynx

Редовен Потребител
Архитекта написа:
lynx: Публикувани са резултатите от всички класове, в които е стреляно на това състезание. За състезателите с 16J пушки беше направена извадка от класацията и първенците измежду тях получиха допълнителни поощрителни грамоти. Всичко това е описано в програмата за срещата. Публикуването на тази допълнителна класация би било подвеждащо за неучаствалите в срещата. Досега у нас не е имало състезание с отделен клас 16J.

Аха, разбрах, грешката е моя ;)
Останал съм с погрешно впечатление, че този път Клас 16Дж. ще е отделен от Ънлимитед, защото се събират повече участници с 16 джаулови пушки.
 
Нагоре