Първа зимна среща-състезание (20-21 Февруари) по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Бих дошъл на такова състезание :

  • Без нощувка

    Votes: 1 4.3%
  • С нощувка, за да се видя с приятелите вечерта.

    Votes: 22 95.7%

  • Total voters
    23

GTD

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Браво Пламене. Поздравявам те за организацията на предстоящата среща. Дано повече хора оценят усилията и енергията които си хвърлил да организираш всичко :bravo: :bravo: :bravo:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

В.Търново

събота 20.02.2010

08:00 часа 2°C
Облачно Усеща се като: -1°C Сила на вятъра: лек бриз, 2.3 м/с

14:00 часа 6°C
Облачно със слаб дъжд Усеща се като: 6°C Сила на вятъра: слаб, 3.4 м/с

20:00 часа 3°C
Облачно с краткотрайни превалявания от дъжд Усеща се като: 2°C Сила на вятъра: тих, 1.4 м/с

неделя 21.02.2010

08:00 часа 4°C
Облачно Усеща се като: 1°C Сила на вятъра: тих, 1.2 м/с

14:00 часа 12°C
Облачно Усеща се като: 12°C Сила на вятъра: тих, 1.5 м/с

20:00 часа 7°C
Предимно облачно Усеща се като: 5°C Сила на вятъра: лек бриз, 2.7 м/с
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Конкретизирани маршрути от влизане във В.Търново до КПП-Изток:

Колегите, които ще пристигнат с влак или автобус ще трябва да вземат такси до НВУ. Разстоянията са 3-4 км.
 

poacher

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Свършиха ли ви ремонтите в Търново, че есента беше голям ужас да минеш директно по посока Русе-София, както си го нарисувал?
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Ремонтите нещо се закучиха, затова на кръстовището при Практикер карайте мноооого внимателно с повишено внимание за дупки!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Колегите, които ще пристигнат с влак или автобус ще трябва да вземат такси до НВУ. Разстоянията са 3-4 км.
Само да не дерат много бакшишите, че инак :rambo: :)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Все пак откъм Русе, Варна и Южна България който иска - може да кара и през центъра. На пътния възел по табелите "център", ул. Хр.Ботев, ул.В.Левски, бул. България и сте на Беляковско шосе. Вижда се ясно на картата и няма къде да се объркате. При Централен пазар държите косо вдясно и хващате бул. България.
Такситата - каквото пише на стъклото - това ще ви вземат :).
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Своевременно ви информирам: Заложената в проекторегламента на БАФТ горна граница на енергия 60 J за клас unlimited е отпаднала в последната редакция на проекторегламента. Съобразявам се веднага с това решение и определям за срещата във В.Търново границата от 60 J като препоръчителна, а не като задължителна. Няма да се правят замервания на мощните пушки преди състезанието и няма да се дисквалифицират състезатели за надлимитна енергия. С какъв трясък ще зарадвате стрелящия до вас колега - оставям на вас сами да прецените :).
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Позволявам си отделен пост, защото това за което ще напиша го заслужава: Пружинната пушка радва своите почитатели по света от век насам. За мен лично освен класика в пневматиката тя си остава и Кралицата на пневматиката. Затова: за тези от вас, които още се колебаят дали да си вземат и пружинките към Търново учредявам допълнителна награда: За Първо място в клас ППП - бутилка Свищовска Горчивка /от най-луксозната категория, разбира се/ - вино от нашия регион с уникален вкус и аромат :cheers:.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Уточнявам някои битови детайли:
1. Водопроводът на стрелковия комплекс е аварирал от студ и не може да бъде оправен до срещата. Ще ползваме тоалетните на разположения в непосредствена близост спортен комплекс на НВУ. Носете си бутилки минерална вода. Който е пропуснал да си вземе вода и похапване за състезателните часове може да си напазарува в Пени-Маркет, разположен непосредствено след последното кръстовище преди НВУ - в началото на Беляковско шосе, в ляво.
2. За състезателите ще има на разположение кафе и чай безплатно. За гостите и свободните стрелци - на символични цени.
3. Напомням за духалките - досега имам потвърждение само за 2 бр.
4. Допълвам за колегите от Варна и Русе - карайте през центъра, няколко поста по-нагоре писах. Днес минах през кръстовището при Практикер - обстановката е трагична. Има опасност там да си останете със строшена полуоска.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

След потвърдената инвентарна подкрепа от Русенската група дойде време да ви зарадвам с окончателното решение за състезателното трасе: Ще стреляте два кръга по 24 мишени. 8 позиции по 3 мишени на позиция за 4 мин. Апелирам за експедитивност в състезателните тройки. Времето до стъмване ще стигне, но само ако се спазва регламента.
Елате навреме, за да можете спокойно да простреляте пушките си. Старт - точно в 13.00.

В сектора за свободна стрелба ще бъдат разположени 6 бр. ФТ мишени на различни дистанции, както и 2-4 стойки с хартиени прострелъчни.
Ако имате и пистолетче - взимайте го и не пропускайте възможността да постреляте в професионално оборудвана зала. Упражнение: 10+40.

P.S: Има трима колеги, които ще уважат срещата ни, но не могат да останат за втория състезателен ден. Измислих как да им дам възможност да се включат в надпреварата:
Грамота: "Най-добра успеваемост" ще получи състезателят, който събори най-много от 24-те мишени в един кръг. Независимо в кой клас и в кой състезателен ден. При равен резултат - който има по-добър общ резултат от двата кръга.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Тия синоптици направо ще ме провалят - то нищо зимно не остана за срещата: валежите от дъжд са отменени, температурите: 12-17C :bravo:!
Вторник изтича срокът за допълнителни заявки. Припомням, че никой, който не е посочен с трите си имена в подадената от вас заявка няма да може да влезе на състезанието. Да не проявите самоинициатива в последния момент и да вземете някой придружител само да бие пътя. Проверете преди тръгване Личните си карти.

P.S: Както и очаквах - никой от изпусналите срока за колективната заявка не се обръща към хотела, а пише отново на мен. Дали ще довнасям капаро за трима или за десет души - все едно време ще изгубя за допълване на договора и внасяне на парите. Затова: който от закъснелите ми подаде заявка до 24.00 тази вечер - утре ще опитам да го добавя към общата резервация. До утре вечер ще отговоря с потвърждение или отказ.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Имам молба до колегите които ще идват на срещата :) ако може някои да ми купи една кутия чашки RWS SuperField 5.5 или от сръбските FieldTarget, и ако може уплътнение на цевта за БАМ40 ако има, че в Казанлък няма, а чашките си ги купувам от Пловдив като имам път на там, но тази седмица няма да ходя. Пишете ми на лични които има желание да ми направи услугата, но не взимайте докато не ви потвърдя. Благодаря предварително :cheers:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Искам и аз да стимулирам допълнително друга дисциплина и след съгласуване с организатора предоставям:
За Първо място в клас 16 Дж -"международен" бутилка френско мерло скромно но от сърце :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

valens1968, ти си скрита лимонка ;)
Я кажи какво си решил, напоследък само за 16-те джаула дискутираш в темите ;)
Да не си решил да шашнеш хората с нова пневматична придобивка??
Разказвай бързо какво ще е.....евентуално! ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Поради ремонтни работи на кръстовището при Практикер - маршрут през центъра, за идващите от Варна, Русе и Хаинбоаз.

Шофьорите: след табелите "Велико Търново" забийте на 50км/ч и проверете коланчетата - че да няма "жертви" :write:.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Имам запитване до Архитекта мястото накоето ще са мишените открито ли е, видях че от страни има дървена ограда като заграждение но все пак може да се появи вятър, и малко трудно човек може да се ориентира на къде духа тъй като ще сме в залата. Ако сметнете за добре предлагам във всеки коридор в който ще се стреля да се закрепи по едно парцалче или листче на около 25-я метър или където се прецени да се орентираме.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Полето е оградено с високи огради. Но преминаване на вятър ще има, в зависимост от неговата сила навън. От една страна поставянето на ветропоказващи приспособления при мишените противоречи на регламента за ФТ, от друга страна - при конкретните обстоятелства състезателите нямат възможност по друг начин да предположат влиянието на вятъра. Може би наистина трябва да се допусне компромис и да сложа по една лентичка във всяко от четирите стрелкови междуосия.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Малко инфо за колегите, които отделяйки лично време и средства уважиха поканата и се записаха за тази среща: стрелковият комплекс ще бъде посетен от 53-ма състезатели и гости, а на вечерята ще присъстват 41 души, двама от които членове на специално поканения екип на форума.
Поради пропорционално по-малкия интерес към клас ППП въвеждам още един допълнителен стимул: състезателите, които участват и в двата класа /ППП и ПЦП/ ще заплатят не два наема, а наем и половина - 9лв. общо. При 96 изстрела по мишени от ново поколение - това си е направо ... на далавера :D!
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
За да можете своевременно да планирате тръгването си в събота публикувам детайлен график за часовете до старта на състезанието:
- Записване за участие: 11.00-12.25. След записване ще можете веднага да започнете и прострелка. Препоръчителен краен час на пристигане - 12.00.
- 12.30 - Откриване на срещата с обща снимка пред стрелковия комплекс.
- 12.35-12.50 - Прострелка ПЦП-unlimited , разпределяне на състезателните тройки.
- 12.55 - заемане на позициите.
- 13.00 - Старт ПЦП-unlimited /с оглед ефективното заемане на всички стрелкови позиции изтеглям ПЦП да стрелят първи/

Забележка 1: в последните два дни състезателната активност за срещата чувствително нарастна. Допълнително се записаха само състезатели, а някои от вече записаните допълниха и втори клас за участието си. Очаквам 8-9 състезателни тройки за ПЦП и 3-4 за ППП. Желанието и инвентарната ни готовност за яка пукотевица са факт, но ... астрономическата светлина е лимитирана - от 17.30 насетне ще стане критично. Затова - след консултация със съдиите на дисциплини ще вземем разумното окончателно решение за броя мишени в първия състезетелен ден, съобразно новите обстоятелства относно броя състезатели.
Забележка 2: за гости и придружители, които няма да бъдат през цялото време в стрелбището и ще потърсят разходка, или други разлвлечения във В.Търново информирам: В хотела има поименен списък на всички заявили нощувки. Настаняване в хотела на 20.02 - от 14.00ч насетне, освобождаване на хотела на 21.02 - до 12.00.
От хотела до центъра можете да се придвижите само с личен транспорт или да си извикате такси.
Забележка 3: Приготвил съм три грамоти за пистолет, а имам 4 заявки за тази дисциплина и.... 20 коридора в залата?! Ще трябва май и аз да вадя пищова. Ако останем до 5 състезатели - ще наградим само Първо място.
Забележка 4: Няма да ми достигне 1бр. хронометър. Колегите от София ще донесат 6, а аз успях да купя последния 1бр. от ВТ. Моля който от участниците в срещата има от това дефицитно чудо да ми пише.
 
Нагоре