Пушките на STEYR

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Гледам че чеха Варга(или Щаер) са решили един от проблемите на марката - куикфила. :hi:

http://www.euroshooting.eu/en/index.php?detail=4101090501Q
http://www.euroshooting.eu/en/index.php?detail=4107090501QL

4107090501QL.jpg
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Тия да не би на мястото на манометъта в предната тапа да са завили нещо като преходник за куикфил с манометър? :eek:
Тоест отвиваш манометъта и завиваш тая джаджа? :D
Като гледам снимката на нещо такова ми прилича. Ако до това е достигнала инженерната им мисъл....... :wall:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
На мен пък ми прилича на утвърдена, стандартна Хатсанска сонда ;)
 

cilindura

Редовен Потребител
Не знам на кой на какво му прилича този цилиндър (резервоар), но пък цената му е като на резервоар със златен щуцер.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Той че сие скъпчия, но това наистина е адаптор :eek:
По спомени резервуара при него май струваше около 175 евра. Сега с адпторче цената му е таааман.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ами четете какво са написали бе хора, ако не знаете немски - питайте поне чичко ви Гугльо, може и да не е добър преводач ама поне може да схване чиляк за какво иде реч. ;)
Та предлага се вече и адаптер(въпросният за 68 евро) с щуцер, който е съвместим със всички заводски резервоари. Новите модели, вече ще бъдат фабрично с такъв адаптер.
 

DANNY

Редовен Потребител
mamawaits написа:
http://www.pimpmyairgun.com/viewtopic.php?f=90&t=1068 освен 4естото по4истване на 4ефта собствениците на STEYR ве4е могат да добавят още един проблем в главата им... да не забравят батериите :p ;)


Е има ги и двете версии- Electronic trigger version и Non eletronic trigger version.
А и това не е модел от, който ние се интересуваме, освен ако няма да ходим на олимпиадата. :)
 

vanko

Редовен Потребител
mamawaits написа:
http://www.pimpmyairgun.com/viewtopic.php?f=90&t=1068 освен 4естото по4истване на 4ефта собствениците на STEYR ве4е могат да добавят още един проблем в главата им... да не забравят батериите :p ;)

На доста гумени кратуни трябва да им стане ясно,че Щаера е велика пушка и проблемите при нея са почти...никакви! Това за почистване на цевта са бла-бла или други там подобни
 

go_panch

Потребител
vanko написа:
На доста гумени кратуни трябва да им стане ясно,че Щаера е велика пушка и проблемите при нея са почти...никакви! Това за почистване на цевта са бла-бла или други там подобни
Велика, велика... колко пък да е велика? Като гледам колко я хвалиш си мисля, че са ти продали ребрандиран Daystate :)
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
go_panch написа:
vanko написа:
На доста гумени кратуни трябва да им стане ясно,че Щаера е велика пушка и проблемите при нея са почти...никакви! Това за почистване на цевта са бла-бла или други там подобни
Велика, велика... колко пък да е велика? Като гледам колко я хвалиш си мисля, че са ти продали ребрандиран Daystate :)


Мале мале!
Ти пък намери с какво да го сравниш. За мен Асан - Дейстейт разлика няма.
Но ми харесва трезвата ти преценка на горд собственник на грозна пушка.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Какво не им харесвате на пушките - не знам :pardon:
Ел. спусъка е прекрасен ъпдейт към почти перфектна механика.
Били ви грозни - ами нали знаете старата руска мъдрост - "на вкус и на цвет...." .
Няма да говоря за възможностите за персонализация и ъпгрейд :-*
Но...всеки има право да няма вкус - нали така!? ;)
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
sir John написа:
Какво не им харесвате на пушките - не знам :pardon:
Ел. спусъка е прекрасен ъпдейт към почти перфектна механика.
Били ви грозни - ами нали знаете старата руска мъдрост - "на вкус и на цвет...." .
Няма да говоря за възможностите за персонализация и ъпгрейд :-*
Но...всеки има право да няма вкус - нали така!? ;)
Ако говорим за деистейт си абсолютно прав! Само дето всичкото хубаво(приклада) не е правен от тях.
Ъпдейта към перфектна механика е меко казано на "три минус"
 

DANNY

Редовен Потребител
sir John написа:
....................
Били ви грозни - ами нали знаете старата руска мъдрост - "на вкус и на цвет...." .
....................


Пламене, за мен това е една от най-красивите пушки със съвременен и футуристичен дизайн.
Но това се отнася само за тези по-старите, като твоята!
В новия модел има направени малки промени, които оказаха обаче голяма промяна във визията и я превърнаха в малко недоразумение на дизайнерската мисъл. :pardon:
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
DANNY написа:
......
В новия модел има направени малки промени, които оказаха обаче голяма промяна във визията и я превърнаха в малко недоразумение на дизайнерската мисъл. :pardon:

Какво да ти кажа...
Според мен е въпрос на време да почне да се харесва, особено от по-младите.
Не че съм от тях, но мен си ме кефи, притежава индивидуалност, а и стреля прекрасно...какво повече?!
По принцип нищо ново не се приема лесно.

Гледам, че Steyr Challenge E са го сложили в категорията MATCH LINE, ама тая електроника не беше ли малко забранена по олимпиадите?
Не дават и никакви спецификации - явно е съвсем нов модел. Хич не изглежда зле според мен, а като се гарнира и с един телескоп ;):
031144960.jpg
 

tzocho

Потребител
В пушкостроенето също си има модни тенденции. ;)
Този дизайн тип - спорт/тактикъл присъства и в модела на FX - Royale 400 FT, а според мен предстои се появява и при дуги марки.
Той не е самоцел, а се налага от гледна точка - пригодност/функционалност.
Аз отдавна с помощта на батко ви Loki го прилагам и на моите пушки и досега не съм чул някой да каже, че не му харесва... а то може и да не смее де... ;)
 

TeXHo

Потребител
Ето и малко позакъснели снимки на моя Щаер. По темата за визията мнения има колкото са участниците в дискусията. Моето мнение се вижда на снимките. Когато избирах пушката, компромиси с желанията и вижданията си, не съм допускал.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Attachments

  • ImageUploadedByTapatalk1385311365.020638.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1385311365.020638.jpg
    64.9 KB · Прегледи: 192
  • ImageUploadedByTapatalk1385311377.235034.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1385311377.235034.jpg
    69.5 KB · Прегледи: 147

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Не само изглежда велико, но и стреля така!
Сефте я пипнах и пуснах три сачми (благодаря Пана) в Белиш и мога да кажа че е бръснач.
:cheers:
 
Нагоре