Пушките на STEYR

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Едно от нещата, които правят LG 100/110 една от най-предпочитаните пушки е възможността за лесно индивидуализиране до най-дребен детайл без необратими промени по конструкцията.
А хора и вкусове всякакви...
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
vanko написа:

Мдаа, nice :-*

FreeMan написа:
Има го и на английски, да не се чудим какъв фюрер е бил този... ;)
http://youtu.be/Uxw8W5_6IYY
А въпросния "фюрер" :no: Карл Егер е изпълнителния директор на щаер.
Който се интересува от марката го знае много добре и въобще не се чуди.
По-внимателно с определенията :exclaim:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Джони - не е в стила ми да използвам епитети без повод, човека се представя с "фюрер" т.е. ръководител или лидер, но за незнаещите немски (австрийски) като мен - хващат това което са чували. :p http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... _rZw#t=15s

Ето още едно клипче за 5цата http://youtu.be/kLr1SCMzhMw
Несъмнено ще е качествена и точна, но така да не ми харесва този пълнител... а и че ги духа доректно от него... може пък да е добре изпълнено ???
 

vanko

Редовен Потребител
sir John написа:
Резервуара беше 220+ кубика май. Ванко да каже. Той си взе дългия резервуар.

Long цилиндъра на Щаер-а е 260cc.

_cc_е_Щаер_d2efc_29325550.jpg
 

vanko

Редовен Потребител
Ами да,напълно възможно е разликата да е от QF и да се отнася за резервоара от снимката,а и не посочват дължината му в случая и колко са го "резнали" заради цевта за да не надстърча.Сега без QF са почти наравно.Е,има малко разлика 6мм в полза на цевта.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Макси, там над 24 Джанки се купува само с разрешително като за огнестрелното у нас. И не му се занимава на Варга да си вади евентуално разрешително по новите ЕU правила за търговия и реизнос(те са в сила и у нас от 25.09.2012). Мога да го питам ако искаш, как стои въпроса за България(дали няма за страни членки изключение). Той за малокалибрените 22.LR ползва и други чешки търговци, може и да стане чрез някой от тях.
Продажба може и да стане, но само на место(в Чехия), заради забраната за търговия по интернет и разнос по куриери.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Я пък тоа, променил си сайта и стана примерен ;)
Шегувка - Варга е добър търговец :yes:
Ако проявяваш интерес - има начин ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Гарга....и той барабар Петко с европейците :) - всеки луд с номера си.
Наскоро някъде из форумите един англичанин ревеше, че му отказали да му продадат дългия резервоар за АА , защото бил за FAC модела и не могло :eek: ;)
Просто така по детски му отказали :crazy:
 

lynx

Редовен Потребител
:eek: :eek: :wall: :'(
Е, това ме уби ;)
Бояджия, убиец на приклади!
 

Attachments

  • steyr.jpg
    steyr.jpg
    131.5 KB · Прегледи: 296

Loki

Потребител
lynx написа:
:eek: :eek: :wall: :'(
Е, това ме уби ;)
Бояджия, убиец на приклади!

Що бе, добре е направен- съвсем професионално си е боядисан, само където е бял и шарката е нетрадиционна, сигурно я е гепал от някоя паница... :)
 

lynx

Редовен Потребител
Въпрос към собствениците на Щаера:
Външната част на редуктора и по-специално шийката с резбата, на която се завива резервоара.....това дурал ли е или друго?
???
Овапцано е в черно и не се вижда какъв е мат'рЯла:
 

Attachments

  • reduktor.bmp
    794.1 KB · Прегледи: 138

stelibg

Потребител
lynx написа:
Въпрос към собствениците на Щаера:
Външната част на редуктора и по-специално шийката с резбата, на която се завива резервоара.....това дурал ли е или друго?
???
Овапцано е в черно и не се вижда какъв е мат'рЯла:

Според беглите ми наблюдения - да, това е някакъв алуминий. Но едва ли ще намериш някой в БГ да ти отговори убедително. Едва ли някой си е отварял редуктора. Щаерските не се чупят ;)
Виж, цевите им се цапят :wall:
 

vanko

Редовен Потребител
lynx написа:
Външната част на редуктора и по-специално шийката с резбата, на която се завива резервоара.....това дурал ли е или друго?

Ако съдя по тапата на цилиндъра(магнит не я лови)и тя и шийката на редуктора са от дурал! Освен да са от някаква друга сплав...не споря!
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Не съм голям специалист по металите, но желязно-сплавните елементи според мен са пружината на ударника, тарелчатите пружини на редуктора, ударника, лоста за зареждане(вероятно) и никелираната цев. Останалото са някакви неръждаеми ("цветни"/благородни ;) ;)) метални сплави. Изключвам крепежните елементи.
 
Нагоре