Пушките на STEYR

vanko

Редовен Потребител
:eek: :eek: :eek:

029385665.jpg


http://www.klingner-gmbh.de/default.cfm?mid=33896&oid=18&Startrow=1&ArtikelID=11477
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Според мен някой е объркал 9 с 1 в бързината :)
Да е сбъркал, да е сбъркал....колко да е сбъркал? - я с 1, я с 2, а може и да не е сбъркал ;)
По-интересното е, че за първи път чувам за ел. спусък на LG110 :bravo:
Но не откривам модела на официалния сайт на производителя ???

п.п. Всъщност моделът май вече не е 110,а Challenge с много различен дизайн.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Като гледам, май е отстранен най-големия проблем на пушката-цевта.
Явно му е писнало да чисти или пък изобщо не е чистил и се е чудил "що не стреля таз пущина?".
 

vanko

Редовен Потребител
andi написа:
Иначе и и Ванко и Стели и Анибус са прави за себе си : Стели има 16ка Щаер и е прав, че повечето 16ки и 7,5 от доста марки стрелят от кутията , Ванко е прав, че за който не е проблем надутата цена, капризната цев и е доволен от 35дж в 5.5мм Щаера е перфектен , а Анибус е прав, че перфектна за всеки ФАК пушка от кутията няма и си трябва 'чоплене' :pardon:

Анди,
Капризна цев има не само Щаер-а имат я и други пушки,просто има колеги които обсъждат всичко друго но не и своите пушки и ако го направят и са откровенни ще разбереш че не е само тази на Щаер.Стели мисля че беше прочел някъде и беше споделил че с времето и след доста издухани чашки цевта ще се чисти по рядко,и излезе прав.От начало я чистех на 100-150 сега вече над 300изстреляни чашки и пак зависи от скоростта защото при по висока "кариеса" я хваща по често.Казваш че Анидис е прав като казва че перфектна за ФАК пушка от кутията няма и си искала чоплене.Айде кажи ми ти какво да и чопля като пушката(а тя също е Фак версия)прави 47-8редукторни и още 5-6 прилични изстрела в правоток, стреля в едно перфектно плато в коридор 2-3 м/с и не ми е създавала никога ядове. Затова казах и на Анидис,имаш хроно,стреля ли добре пушката да не човъркаме и да се правим на великите майстори,а да наблегнем на стрелбата.Смятам че не е трудно за разбиране и създаване на конфронтации.
 

go_panch

Потребител
vanko написа:
andi написа:
Иначе и и Ванко и Стели и Анибус са прави за себе си : Стели има 16ка Щаер и е прав, че повечето 16ки и 7,5 от доста марки стрелят от кутията , Ванко е прав, че за който не е проблем надутата цена, капризната цев и е доволен от 35дж в 5.5мм Щаера е перфектен , а Анибус е прав, че перфектна за всеки ФАК пушка от кутията няма и си трябва 'чоплене' :pardon:

Анди,
Капризна цев има не само Щаер-а имат я и други пушки,просто има колеги които обсъждат всичко друго но не и своите пушки и ако го направят и са откровенни ще разбереш че не е само тази на Щаер.Стели мисля че беше прочел някъде и беше споделил че с времето и след доста издухани чашки цевта ще се чисти по рядко,и излезе прав.От начало я чистех на 100-150 сега вече над 300изстреляни чашки и пак зависи от скоростта защото при по висока "кариеса" я хваща по често.Казваш че Анидис е прав като казва че перфектна за ФАК пушка от кутията няма и си искала чоплене.Айде кажи ми ти какво да и чопля като пушката(а тя също е Фак версия)прави 47-8редукторни и още 5-6 прилични изстрела в правоток, стреля в едно перфектно плато в коридор 2-3 м/с и не ми е създавала никога ядове. Затова казах и на Анидис,имаш хроно,стреля ли добре пушката да не човъркаме и да се правим на великите майстори,а да наблегнем на стрелбата.Смятам че не е трудно за разбиране и създаване на конфронтации.
Прав си Ванко, ловния Щаер наистина е уникален. Няма друга ловна пушка, която ОТ КУТИЯТА да съдържа всичките качества на Щаера, а именно:
-еднозарядна;
-ниско мощна;
-много харчешта;
-без quickfill;
-бързоцапаща се цев;
-незаглушена цев, без резба за заглушител;
-висока цена;
Да и аз имам щаер и ме кефи много но това не го прави най-доброто на света но пък от друга страна аз нищо не разбирам...
 

vanko

Редовен Потребител
go_panch написа:
Иначе и и Ванко и Стели и Анибус са прави за себе си : Стели има 16ка Щаер и е прав, че повечето 16ки и 7,5 от доста марки стрелят от кутията , Ванко е прав, че за който не е проблем надутата цена, капризната цев и е доволен от 35дж в 5.5мм Щаера е перфектен , а Анибус е прав, че перфектна за всеки ФАК пушка от кутията няма и си трябва 'чоплене' :pardo
Прав си Ванко, ловния Щаер наистина е уникален. Няма друга ловна пушка, която ОТ КУТИЯТА да съдържа всичките качества на Щаера, а именно:
-еднозарядна;
-ниско мощна;
-много харчешта;
-без quickfill;
-бързоцапаща се цев;
-незаглушена цев, без резба за заглушител;
-висока цена;

Жоро,
Коректноста изисква да кажа че не си прав! За теб 40дж е ниска енергия,за мен не е! Липсата на Qf също не е недостатък. Колко бързо се цапа цевта,писах по горе не вярвам твоите цеви да се цапат по малко! Това че е еднозарядна,какво от това,още по добре! Това че харчела много,колко да е много, 50 изстрела в 5,5 и равно плато. Пушката не е шумна и заглушител не ми е нужен а такъв мога да сложа с преходник когато искам,без проблем! Какво остана,незаглушена цев? Тук съм съгласен с теб че е недостатък! Висока цена,като е висока подпомагаш китайската икономока и толкоз. ;)
 

go_panch

Потребител
vanko написа:
Жоро,
Коректноста изисква да кажа че не си прав!
За теб 40дж е ниска енергия,за мен не е! - [glow=red,2,300]по-точно 38дж. (толкова си написал) и ако за теб не е на 90% е ниска.[/glow]
Липсата на Qf също не е недостатък. [glow=red,2,300]- не можеш да стреляш от бутилка, зареждането е по-бавно. Два недостатъка а не се сещам за едно предимство.[/glow]
Колко бързо се цапа цевта,писах по горе не вярвам твоите цеви да се цапат по малко! - [glow=red,2,300]на Щаера ми се цапа на 120изстрела, Фанито и Дейстета ги чистя, от скука веднъж годишно а не защото се е налагало.[/glow]
Това че е еднозарядна,какво от това,още по добре! [glow=red,2,300]- това не го разбирам.[/glow]
Това че харчела много,колко да е много, 50 изстрела в 5,5 и равно плато.[glow=red,2,300] - 13.8 кубика/джаул (твои данни) е е висок разход. Ако колата ти харчи 40л/100км а бензина за теб е безплатен това не прави нейният разход нисък [/glow]
Пушката не е шумна [glow=red,2,300]- заради ниската мощност[/glow] и заглушител не ми е нужен [glow=red,2,300]- на теб[/glow] а такъв мога да сложа с преходник когато искам,без проблем!
Какво остана,незаглушена цев? Тук съм съгласен с теб че е недостатък! [glow=red,2,300]- защо си съгласен, след като не е шумна?[/glow]
Висока цена,като е висока подпомагаш китайската икономока и толкоз. ;)
Факт е, че някои неща, които не ти пречат на теб са недостатък за мен. Защо когато някой напише нещо за явните недостатъци на марката трябва да се заяждаш с него?
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ванко,Жоро,според мен пушките са ви супер!Стрелял съм и с двете.Вярно със тази на Жоро повече(само няколко кутии ;))
Спокойно мога да кажа,че и двете щеше да ги "пипна" за да ги нагодя персонално към моята стрелба и моите изисквания.
Една пушка няма да се пипа само в случаите, че е частна поръчка!Мое мнение :cheers:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
njatanasow написа:
Една пушка няма да се пипа само в случаите, че е частна поръчка!Мое мнение :cheers:


Почти съм съгласен! И пак не е гаранция. Човек с времето открива нови неща за себе си и му се иска да си нагоди нещата още по-добре.
 

angelmr

Редовен Потребител
Ето една ФТ пушка щаер и от мен. Най-накрая проекта върви към финализиране след малко помощ от мдинков. Остава само настройка и да я пробвам на някое състезание.
 

Attachments

  • DSCF1779.JPG
    DSCF1779.JPG
    742.2 KB · Прегледи: 591
  • DSCF1780.JPG
    DSCF1780.JPG
    155.4 KB · Прегледи: 564

angelmr

Редовен Потребител
Да, със хатсански резервоар, който пасва перфектно в оригиналната тръба за СО2 бутилката и външен редуктор. Затруднение представлява монтирането на оптика заради липсата на предна лястовича опашка, която за по-новите пушки вече е стандарт. Та се наложи да режа един моноблок и пак с труд пасна. Ще се наложи лека интервенция, че в момента колелото на оптиката стърже леко в предната стойка. Но предполагам с една часовникарска пила ще реша проблема за десетина минути.
 

DANNY

Редовен Потребител
angelmr написа:
............Ще се наложи лека интервенция, че в момента колелото на оптиката стърже леко в предната стойка.....................

На моя ЗОС по същия начин когато го монтирах на Air Arms-a започна да стърже колелото.
Затова аз дадох колелото на стругар и той ми махна вътрешната по-тънка част. Оптиката сега ако се не лъжа е в Динката. Помоли го да ти снима колелото просто за информация!
 
Нагоре