Пружинен пистолет Hatsan mod. 25 Supercharger

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от Gadnqra, 19 Март 2016.

1. marrikdin

marrikdin Потребител

Публикации:
    46
    от:
    Русе
    Vortex - Vortex ако си видят от тези, те се слагат с "дебелото" назад. По-удачни са защото може да се коригира налягането от всеки който има помпа за ПЦП (хатсанска).

llcoolj харесва това.
  2. Павел Петров

Павел Петров Потребител

Публикации:
    51
    Точно такава е, само се чудя как няма един клип в нета има ли нещо специфично при монтажа в пистолета. Тази вложка явно се слага отпред в буталото за да центрира стержена да не се криви при зареждане, ще търся от какво да си направя такава

3. marrikdin

marrikdin Потребител

Публикации:
    46
    от:
    Русе
    :) Клипове много, както при пушките е. Някъде в началото на темата има линк на клип как става примерно. От "вложка" няма нужда. Ако успяваш да се справяш с дребните ремонти по колата си, би трябвало с по-вече "мамата" да се справиш.

4. Павел Петров

Павел Петров Потребител

Публикации:
    51
    Значи газовата пружина е монтирана, спусъка, всичко е ок. Сгъва се доста мазно, но не зарежда. Предположения къде е проблема. Мерси

5. tamiestef

tamiestef Потребител

Публикации:
    100
    от:
    Ники Нинов - Русе
    Най-вероятно пружината идва дълга. Може да изтъниж подложката пред стержена, ако си сложил такава.

6. Павел Петров

Павел Петров Потребител

Публикации:
    51
    Не съм слагал подложка пред стержена. Type 6 е пружината, навсякъде я дават само за Суперчарджър. Влезе трудно в цилиндъра, но не по трудно от телената пружина. Ровя за инфо къде може да е проблема, ама греда

7. marrikdin

marrikdin Потребител

Публикации:
    46
    от:
    Русе
    За това инфо трудно. Нещо при монтажа на спусъка изтърваш.

Todor bakalov харесва това.
  8. Павел Петров

Павел Петров Потребител

Публикации:
    51
    Газовата пружина идва дълга, това е проблема.@tamiestef беше прав. Все пак изделието е турско, аз какво очаквам. Малко от стержена трябва да се резне и ще стане.

9. marrikdin

marrikdin Потребител

Публикации:
    46
    от:
    Русе
    С риск да го превърнем в чат, колко по-дълъг е стержена?

10. Павел Петров

Павел Петров Потребител

Публикации:
    51
    Няма чат, пишем си в темата. Няма как да определя колко по-дълъг е, ще махна милиметър, монтирам, опитвам. Ако не стане още един милиметър, монтирам, опитвам. Играчка малко, ама мисля че това е начина. Ако има друг метод нека някой подскаже

11. tamiestef

tamiestef Потребител

Публикации:
    100
    от:
    Ники Нинов - Русе
    Ако скъсиш прекалено много стержена,рискуваш да се разбие водачът му,който е вътре в цилиндъра на пружината.

marrikdin харесва това.
  12. marrikdin

marrikdin Потребител

Публикации:
    46
    от:
    Русе
    И аз мисля така (над 100атм.е доста плашещо фъскане). Ако нямах съмнения в спусъка, а в дължината на стержена бих "спихнал" пружината и да проверя преди да я режа. За напомпването и става щуцер за АТ-44. Павка, не спомена от кой регион си, може някой да ти помогне. Опитай да върнеш телената пружина за да огледаш как зацепва.

13. Павел Петров

Павел Петров Потребител

Публикации:
    51
    Благодаря, ще огледам внимателно и ще пиша как се развиват нещата, мисля че ще се справя

14. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    158
    от:
    Русе
    Здравейте. Новак съм в тази област и от няколко месеца чета отзиви за въздушен пистолет Hatsan mod 25 Supertact Vortex QE.
    http://www.hatsan.com.tr/en_mod_25_super_tact_qe.html
    Идеята ми е да го ползвам за стрелба по мишени на разстояние между 20-30 метра. Мисля да си го закупя до средата на другия месец. Някой от колегите във форума ако има такъв модел, може ли да каже отзиви за него? Също не съм решил с какъв калибър да го закупя ( 4.5мм или 5.5мм ). Кой е по удачен за въздушен пистолет? Аз по принцип се замислям повече за 5.5мм , но силата му пада на 180м/с , в сравнение с 4.5мм където е 215м/с , ако мога да се доверя на данните на производителя. Също мисля да го поръчам с допълнително устройство за прицелване, но не знам кое е по удачно - бързомер или оптика... Какво бихте ме посъветвали? Ако с нещо съм нарушил правилата на форума, моля да ме извинете. Благодаря

15. Jethro

Jethro Редовен Потребител

Публикации:
    160
    от:
    София
    В 5.5 е 16 Джаула, а в 4.5 е около 11 Дж.
    Не е зле :)
    Имам Суперчарджър в 5.5 - около 10-10.5 Дж. и съм доволен.
    Ако ще го ползваш за стрелба по мишени, остро препоръчвам калибър 4.5. Аз взех моя чарджър в 5.5 и сега ме е яд. Просто искам и теб да не те е яд след година-две ...
    Ако искаш прецизност - сравнително къса оптика (за пищак .... има такива на липърс, но не и в България). Пищакът има и приклад и става и с нормална оптика 4-16х40 АО примерно или по-малка като Конус 3-9х32 АО (има я в pushka.eu ... Ямбол)
    Ако искаш да пуцаш по канчета или по-големи цели - избираш бързомера, той ти дава бързо прицелване, но по-ниска прецизност. Не взимай евтин бързомер - има огромен паралакс. Ако решиш да е бързомер - обади ми се на лични, ще ти кажа кой е готин и е на съвсем достъпна цена.
    п.п. като имам време ... вероятно ще отскуба на моя чарджър цевта и ще му турна друга в 4.5 :)

SvilenP, Gadnqra, Nikola and 4 others like this.
  16. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,457
    от:
    Русе 0897860296
    Мина ми през ръчичките още един пациент. Като цяло ми направи страшно добро впечатление - никакви стружки, детайли, завършени с внимание, добра и стабилна конструкция без луфтове. Устройството е много просто и по силите на начинаещ. Почти няма откат - усеща се много леко. Прикладът ми беше много удобен, след като го разгънах докрай. По стара турска традиция всичко беше обилно омазано. Газовото бутало работи много леко. Специално за Николела, турците са написали, че максималното налягане е 100 бара. Спусъкът е регулируем и много лек. Калибърът е правилният - 4,5 мм. Засега толкова, ще има и втора част.

Прикачени Файлове:

gary m, Hidden, Venco and 3 others like this.
  17. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    158
    от:
    Русе
    Колегата няма грешка. Да е жив и здрав!

18. Licho

Licho Редовен Потребител

Публикации:
    162
    Дано най-после и тук да доставят читави газови бутала,защото преди година оръжейникът на Заримекс най-категорично настоя да не слагам такова.Каза,че били много некачествени,изпускали въздух и т.н.
    И досега си карам с обикновена та пружина.Иначе е хубав,точен,силен пистолет,но доста тежък.Абсурд е да стреляш с 1 ръка.Става и за стрелба над 10-15 м,но за по-прецизни групи, естествено, е нужна оптика.

19. Hidden

Hidden Редовен Потребител

Публикации:
    420
    от:
    Перник-София
    А газовото бутало фабрично ли е поставено или ти го сложи? Не видях този модел с газово бутало по нашите магазини...

20. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,457
    от:
    Русе 0897860296
    Фабрично е и ми направи впечатление, колко добре е балансирано. Като здравина ще го видим как е - още е рано да го хвалим.

Hidden харесва това.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена