Пружинен пистолет Hatsan mod. 25 Supercharger

Don

Потребител
За последната година от както го имам, през него са минали най-малко 20 000 изстрела. Няма изменение в скороста и като механика е стегнат без нещо да се е разхлопало - адски съм доволен.
Пружината ми я монтираха в Заримекс и не съм го пипал повече след това. Единсвената ми забележка е че задната част на мушката е монтирана леко накриво при мен, но отклонението се компенсирана с хоризонталната корекция.
 

Licho

Редовен Потребител
Колега Don,за ГП ли ставасвъпрос? Направо от работилницата на "Заримекс"ли ти я дадоха,или ти им я достави за да ти я монтират?Не се ли опитаха да те разубеждават като мен?Дали пък не са внесли нова,по-качествена партида газови бутала?
 

Don

Потребител
Директно от работилницата ми монтираха ГП-то. Мисля че ми го таксуваха 60лв. Това стана през Май миналата година. Нито са ми обяснявали че може да има проблеми с нея, нито са правили опит да ме разубеждават.
Лично аз бих предпочел ГП независимо от евентуални проблеми. Няма дрънчене, вибрации и кефа е значително по-голям.
Дядо ми го беше забравил зареден в продължение на месец, без да има никакви негативни последствия.
 

Licho

Редовен Потребител
Значи, провървяло ти е.Аз го носих в Заримекс през октомври миналата година (доста след теб)за смяна на пружината.Вече казах какво ме посъветва и обясни оръжейникът,когато поисках да ми постави газова...Иди ги разбери...Май ще се ходи отново.
 

kotrabak

Новодошъл
Търся да закупя Hatsan 25 Super Tact Vortex,но блуждая в избора на калибър и мисля ,че 5,5 има по-малка скорост, но по-голяма енергия 16 Дж което мисля в моя случай е по удачния избор.Поправете ме ако греша.
Някой има ли адрес на магазин в Турция от където мога да си купя такъв пистолет защото вносителя се бави с вноса.
 
Последна промяна от модератор:

Licho

Редовен Потребител
само в 4,5 мм.

Да, прав си,че се бавят много.Моят Суперчарджър-25 в 4,5 го чаках да пристигне от "братска"Турция близо 3 месеца.
 
Последна промяна от модератор:

llcoolj

Редовен Потребител
На Hatsan 25 SuperTact Vortex има ли методи за увеличаване на м/с ? Някой колега правил ли е такива опити? Какви са постигнатите резултати?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Според мен ще се развали балансът на оръжието. Ще се увеличи отката и ще се влоши точността. Тази играчка е направена за "близък бой" и забавление. Не е за далечни дистанции. Ако ще търсим скорост - ПЦП. И без това ти е време вече за ново попълнение.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Някакво минимално увеличение на м/с , да кажем примерно около 5-10% дали ще развали баланска на пушко-пистолета. Почнах да се замислям вече за ПЦП, но не мога да реша какво :) Нещо компактно ми се иска.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Малко му е цилиндърчето, малък е и хода на буталцето. Турците са написали и максималното налягане на ГП-то. Можем да го проверим и ако се налага да го донапомпим.
 

llcoolj

Редовен Потребител
На предната страница, където си качил снимки на разглобения пушко-пистолет видях, че на газовото бутало пише тази информация:
Max pressure 110 bar. Do not fill more 110 bar. Otherwise your gas piston and air rifle may be damaged and serious injuries to you or bystanders may occur. Maximum Muzzle Velocity at 100 bar. (V. 2)
Да разбираме от написаното, че сега работи на 100 бара буталото , но може да работи до 110 бара. Предполагам ако го направим на 105-110 бара , няма да има проблем. Какво ще кажеш?
 

llcoolj

Редовен Потребител
Моя е на около 1400-1500 изстрела. На около 1000-1100 изстрела и аз имах проблем със спусъка, но колегата Ники Гадняра го оправи. Някаква пружинка правеше проблем. Другото което направихме по мое желание, е да увеличим налягането на газовото бутало от 100 на 110 бара. Направихме тест с чашки JSB 0,547 гр. На 100 бара скорост от 151-154м/с , на 110 бара 178-181 м/с.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Колеги, сменяли ли сте този О-пръстен на пищова и от къде да поръчам читав? Моя ми изглежда сплескан и мисля да го сменя. Не знам дали е нормално да изглежда така на 1600-1700 изстрела...
 

Attachments

  • P_20181024_185849_1.jpg
    P_20181024_185849_1.jpg
    121.1 KB · Прегледи: 106
  • P_20181024_185933_1.jpg
    P_20181024_185933_1.jpg
    115.9 KB · Прегледи: 103

lynx

Редовен Потребител
Обърни го наобратно, има още жУвот в него ;)
Внимавай като го вадиш, да не го скъсаш.(ФФФФнимателно с карфитСа)
 

llcoolj

Редовен Потребител
Колеги, да имате изпускане на масло от газовото бутала на пищова? Аз установих такъв проблем при мен. Освен това явно малко е изпуснало въздух газовото бутало. Последно след като го напомпихме от 100 на 110 бара , хроното показа 178-181м/с, а сега след като го замерихме беше 169-170м/с. Скоростта е измерена с едно и също хроно на колегата Николай Гадняра.
 
Нагоре