Предложения за Спортен Календар 2012г.

big_dragon

Редовен Потребител
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

Колеги,
Мислете позитивно и предлагайте варианти как да се случи мероприятието....

"Когато човек желае нещо да се случи, търси начин за това, а когато не желае - търси причини."

ПП Никой не може да оганизира национална среща на която някой да не отсъства по някаква причина, каквато и да е тя. Това не означава, че не трябва да се провеждат срещи.
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

@ andi
Честно казано не разбрах /или пък неискам/, какво точно искаш да ми намекнеш!
Напиши го дирекно, че да ти отговоря дирекно! ;)
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

Имахме и гост-чужденец. Теб от какво те беше срам
Не ми беше срам. Но този гост беше, да си признаем честно, случаен. Дойде в България на почивка и се отби и да ни види.

А аз говоря "да поканим" чужденци. Това подразбира добри състезатели с международен опит, които да идват с нагласа да печелят в добре организирано състезание на първо място. И вече покрай това да се видят и с хората.

Анди - наистина търсиш оправдание....
Срещата е в Бургас , студен месец....
Това означава ли, че трябва винаги да е на 100км максимум от Плодив и само летните месеци? Демек, че и само по 1 среща годишно в активен отпускарско-курортен период...
Както казах: ела си и в събота и в неделя, ако искаш и си прави кефа на готовото трасе или зона за свободни стрелби извън състезанието колкото и когато си искаш. Графикът на състезанието от петък не отменя свободното общуване и пуцане без график през всичките дни.

Приемам за честно един път да е във Варна - да им е зле на софиянците. Пък после да е в София - да им е зле на варналиите :)
Пък може някой път и да е в Пловдив - та все да ни е зле на нас с Янко и Стенли :crazy:
 

andi

Редовен Потребител
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

А не може ли да е в централна България , и на никой да не му е зле ? ? ?

Позицията ми е принципна и касае само националните срещи (два пъти годишно )провеждани досега само в северна БГ .
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

andi написа:
А не може ли да е в централна България , и на никой да не му е зле ? ? ?

Позицията ми е принципна и касае само националните срещи (два пъти годишно )провеждани досега само в северна БГ .


Точно защото са 2 пъти годишно може да се стегнеш и да изкараш някой лев в повече.
Тези срещи затова се залагат от предходната година, че да си направиш сметката.
 

cdman

Администратор
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

andi написа:
А не може ли да е в централна България , и на никой да не му е зле ? ? ?

Позицията ми е принципна и касае само националните срещи (два пъти годишно )провеждани досега само в северна БГ .

То че може може - но така както го описваш как няма време и колко ще е скъпо - нали се сещаш че тези хора които ще го организират ще трябва да идат няколко дни по рано там и да направят всичко - те откъде земат пари за техните пътувания/нощувки , как си вземат семействата от сряда още на трасето , на тях не им ли е по трудно да си вземат 3-4 дена отпуска включително и съботата.

Не е въпроса Къде е най хубаво - а къде може и кой ще се хване да го направи !

Според мен това е 2 пъти в годината и който иска ще намери начин да дойде - и финансово и с отпуската.
 

bor1968

Потребител
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

andi написа:
Може би затова на последната нямаше никои от Пловдив ( примерно) ?

И според мен това е оправдание. Асеновград е по-далече, но от там имаше хора. Монтана и Козлодуй също не са по-близо.

cdman написа:
Не е въпроса Къде е най хубаво - а къде може и кой ще се хване да го направи !

Това е истината. Ние всички знаем, че в централна България е по-добре и въпреки това все на някой и там няма да му изнася.

Пък ако речеш да се нагърбиш с организацията за Национална среща в Централна България /може и на Узана/ аз с удоволствие ще присъствам. И не само аз. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

Мястото за което Даниел говори е страхотно, виждал съм го на снимки и се е утепАло за организиране на подобни мероприятия.
Не го хваля, понеже е в близък до мен район, а защото съчетава много от предимствата за хобито.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

Интересна тема. ;) ;) ;)
По мое мнение в нея ще се пише вероятно и след Нова година. ;)
Аз пък си мислех, че двете национални срещи са приоритет на БФТА.
Така, че нека ръководството излезе със становище по въпроса.
Малко неетично ми се струва да дискутираме неща приоритет на организацията.
Всеки да дава предложение, идеи за състазния и как да се провеждат самите състезания и тяхното времетраене.
Да опрделяме на кого къде му е удобно и къде не.
Нали за това е Организация да излезе с предложение за календар да го приемат неговите членове вече могат и онлайн да го гласува и тогава да се предложи на нас, тези които не членуваме в Организацията.
Който има желание, да се види с колегите, да изпие по една бира с приятели и да постреля ще дойде, който не иска ще намери причини.
Така мисля аз.
:cheers:
 

bor1968

Потребител
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

Павка, явно си пропуснал дискусиите които се водеха в Русе по този въпрос.
Форума както се каза не е на БАФТ, националните срещи също. Те са на любителите на пневматичното оръжие в България.
Затова никъде не е казано, че единствено БАФТ има право да организира национални срещи.
Има големи групи, като Варненската, Пловдивската, Софийската, Мускетари и т.н., които си имат собствени клубове и повечето нямат нищо общо с БАФТ. Вярно, че идеята беше БАФТ да бъде като национална структура обединяваща всички, но това не се получи.
Точно заради това се реши да се види коя група има желание да организира национална среща и кога и като се види как стоят нещата и кой какви желания и намерения има, тогава ще се включи и БАФТ със своите номинации. Т.е. дава се шанс на този който има желание да си заплюе дата, а БАФТ ще запълни луфтовете :).
Та с две думи националните срещи не са запазена марка на БАФТ!

ПП. То и затова заглавието на темата е ,, Предложения за Спортен Календар 2012." и думичката БАФТ я няма никъде.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

Вариант "Компромисен"
Двудневна НС в централна България с подходящи условия за пребиваване и свободни стрелби.Еднодневно(съботно) състезание БР от ФТ-поза по хартиени мишени 3Х25,примерно.Сериозно надстрелване с минимум подготовка на 30Х30м обезопасен терен.
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

Нали за това е Организация да излезе с предложение за календар да го приемат неговите членове вече могат и онлайн да го гласува и тогава да се предложи на нас, тези които не членуваме в Организацията.
Който има желание, да се види с колегите, да изпие по една бира с приятели и да постреля ще дойде, който не иска ще намери причини.
Адски удобна позиция: нека другите се нагърбят с организацията на пет-шест мероприятиятия годишно без да ни занимават с глупости, пък ние с удоволствия ще дойдем да се възплзваме наготово.

"Излизам с предложение": понеже за пролетната вече има предложение, pavloff на есен да организра Националната в Троян.
Ще определим до седмица дати и видове мероприятия за Мускетарите, Варналиите, Пловдичане и Софиянци, ще гласуваме такъв "календар" в БАФТ и ще го "спуснем" на места за изпълнение...

Правилно ли те разбрах, pavloff? Това ли предлагаш?
Или имаш предвид, че бафтаджия Янко от Монтана трябва да организира състезания в Троян, където няма членове на БАФТ?
 

TeXHo

Потребител
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

С риск да разводня "пълноценната" дискусия, pavloff е прав. Когато става дума за Национална среща, самото име предполага, събитието да е дело на БАФТ. Мероприятията организирани от други организации си имат други имена. Например Купа Балкантрейд, която май някой от леко нахоканите организира за ВСЕКИ, който благоволи да отиде...
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

Янко, че не съм участвал в дискусите е вярно.
Съобржението ми е, че след като не съм член на Организацията нямам право да участвам в нейният най-голям годишен форум, а именно Годишно общо събрание.
Не твърдя никъде, че нац. срещи може да организира само БФТА, а че са неин приоритет и тя трябва първо да се произнесе по въпроса.
Че има групи има. Да са големи - колко да са големи? Всек сам може да прецени.
Във ФТДМ има двама членове на БФТА, ак не греша, така, че не може да се каже, че нямаме нищо общо с Организацията.
Това, че една идея не се осъществила в структурата, аз немога да коментирам, а и няма никъкво право на това, щом не съм нейн член.
То желание има много, но не всеки е готов да се реши да организира такова мероприятие.
Думата "номинации" означава ли, че ако три регионални групи излезат с предложение за пролетна национална среща БФТА ще реши коя да я организира. Аз смятам, че Организацията трябва да бъде водеща при опреляне на Календара за 2012, а групите да запълват луфтовете със свои мероприятия.
Това, че БФТА ми дава шанс като член на ФТДМ да организирам нащ. среща е добра идея. Казвам го без никъква ирония.Нека бъда разбран правилно.
Щом нац. среци не са запазена марка на БФТА нека темата се прекръсти на "Кой има желание да се включи с някъкво мероприятие за Спортен календар 2012"
:cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

luft9waffe написа:
Вариант "Компромисен"
Двудневна НС в централна България с подходящи условия за пребиваване и свободни стрелби.Еднодневно(съботно) състезание БР от ФТ-поза по хартиени мишени 3Х25,примерно.Сериозно надстрелване с минимум подготовка на 30Х30м обезопасен терен.
Стефан, кой ще е този, който "ще намери и уреди място в централна България с подходящи условия за пребиваване" ?

Разкривай! Щото точно тях търсим.

Аз дотук съм сигурен в няколко бъдещи мероприятия: всеки месец в София, края на май в Ботево, август в Монтана (макар не съм говорил с Янко, но имам усещане, че ще има).
Както и имам големи надежди за предложението на Дани. Ще му помагаме и съдействаме с всичките си ресурси и мисля, че може да стане доста добре.

Но за другите мероприятия, които е имало тази година засега само се чудя дали ще ги има пак. Дори да ги има по принцип, кога ще се състоят не смея даже да гадая.

А точно те са част от календара за всчки нас.
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

Ще ви покажа снимки на мястото, за което говоря.
Отдалечеността му е същата като до Бонсови Поляни.
Има "хотелска" част с дневен бар и ресторант.
Бивш санаториум.
Спането за група е по 15лв на легло!
Стаите са с много прилични условия. Големи, просторни, с по 2 или 3 легла по желание.
Ще трябва допълнително да говорим, колко легла могат да бъдат на разположение за нас.
Баните и тоалетните към стаите са след ремонт.
Наличие на топла вода. Собствен водоизточник.
Редовно го посещаваме и се сприятелихме със собствениците.
Говорено е с тях и те подкрепят подобно начинание.
Горите в съседство са тяхна собственост. Съответно ни се разрешава и палатков лагер на тяхна територия. Палатковия лагер ще е с 5 чешми със студена вода.
Поляната, на която ще бъде направен ще е окосена предварително с тракторче.
Имаме принципното съгласие на собсвениците вечерта да внасяме наше ядене и пиене в ресторанта.
Ще може да ползваме и барбекюта. Аз поне видях 1 или 2. Предполагам, че и който много държи на него си го и носи.
В момента не мога да се сетя всичко. Ако се спрете на варианта, ще давам допълнителни подробности и ще правим справки на момента със собствениците.

Ето малко снимки

хотела
DSC05223.jpg


DSC04657.jpg


DSC04651.jpg



двата оградени прозореца са 1 стая.
1a.jpg



Терасата на хотела. От нея не може да се стреля като на Узана! Опасно е!
Но пък се пие много добре! Препоръчително е!
Clip_7.jpg


Clip_8.jpg


Clip_7.jpg


4_medium.jpg



Дневен бар.
Clip_4.jpg


Clip_5.jpg


Clip_6.jpg



ресторанта
Clip_3.jpg


Clip_2.jpg



стаите
004_1289211731.jpg


003_1289211720.jpg


002_1289211709.jpg



Някои от снимките съм ги свалял от нета други са мои.

Тук имам цял един албум правен в началото на лятото. Може да го видите на този линк:
http://akraba1.snimka.bg/mountain/nacio ... 3852.all.1
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

Аз смятам, че Организацията трябва да бъде водеща при опреляне на Календара за 2012
Точно затова е тази тема: да се стимулират всички да проявят инициатива и заедно да съгласуваме наличните предложения.
Но първо да ги чуем, предложенията, въобще. Преди да ги съгласуваме в един общ календар.

И темата се казва "Предложения за Спортен Календар 2012.". Не "Предложения за Спортен Календар 2012 на БАФТ".
Мероприятията, които ще сформират "календара" са от всички и за всички. Аз само повдигнах въпроса.
 

bor1968

Потребител
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

pavloff написа:
Че има групи има. Да са големи - колко да са големи? Всек сам може да прецени.
Във ФТДМ има двама членове на БФТА, ак не греша, така, че не може да се каже, че нямаме нищо общо с Организацията.
Павка, никъде не съм казал, че тези групи нямат нищо общо с БАФТ, а че повечето нямат нищо общо, което е различно.
bor1968 написа:
Има големи групи, като Варненската, Пловдивската, Софийската, Мускетари и т.н., които си имат собствени клубове и повечето нямат нищо общо с БАФТ.

А за големината на групите, мога да кажа, че в някои регионални групи има повече хора, отколкото са членовете на БАФТ.
Членовете на БАФТ са разпръснати из цялата страна и само в Русе са малко по-компактна група. Затова и последните Национални срещи, организирани от БАФТ са именно там, въпреки че сигурно и там им е писнало няколко човека да изнасят цялата тежест по мероприятието.
Като гледам повечето бутат някой друг да свърши работата./Павка не визирам теб, защото си се нагърбвал с подобно нещо/
Та в тоя ред на мисли не виждам защо ще е приоритет на БАФТ да организира Национални срещи?
При това положение нещата вървят да няма Национални срещи, а само регионални.

ПП. Дани, Мястото изглежда чудесно за подобно мероприятие, а и условията и цените са повече от подходящи. Има избор и за мераклиите за палатка и за тези, които не желаят да са на палатка. :cheers:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: Предложения за Спортен Календар 2012.

Янко, аз мисля така, че нац. срещи трябва да приоритет на БФТА сигурно греша, не казвам, че съм прав. Не смятам, че пиша и нещо много важно и същественно.
Логиката ми е, че щом една официално регистрирана наша Организация, казвам наша защото така я чувствам макар и да не съм неин член има всички предпоставки да съществува: членове, структори, ръководство, идейно виждане за бъдещо развитие и разширяване, трябва да се нагърби с организирането на нац. срещи.
Идеята на тези срещи е да се рекламира нашия спорт, да стига и до медийте, да се дава гласност на това, че имаме добри стрелци. Да показваме, че полагаме традициите на нещо ново и депърва развиващо се. Да се търсят спонсори и да привлечем вниманието им.
Пак казвам аз мисля така.
 
Нагоре