Предложения за Спортен Календар 2012г.

Карлсон

Потребител
Все повече ми расте мерака да се зачисля към вас за някое ФТ мероприятие (например), ама се замислям дали ще има какво да правя за да бъда полезен, а не само да чувам "седни някъде, че пречиш".. :-[ Пушката ми е АТ 44, не е като вашите скалпели, ама задобрявам все повече, а и съм късметлия, така че... ;) Продължавам да следя темата, па да видим.... :rambo: ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колега, досега не съм чувал да е имало върнат от състезание. При нас състезанията не са толкова строги и има място за всички. Ако Асаня ти е до 45 джаула ще си добре дошъл на всички наши срещи и състезания. Софиянци имат ограничение 35 джаула, а на всички други места не съм чувал да има ограничение... :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Карлсон написа:
Все повече ми расте мерака да се зачисля към вас за някое ФТ мероприятие (например), ама се замислям дали ще има какво да правя за да бъда полезен, а не само да чувам "седни някъде, че пречиш".. :-[ Пушката ми е АТ 44, не е като вашите скалпели, ама задобрявам все повече, а и съм късметлия, така че... ;) Продължавам да следя темата, па да видим.... :rambo: ;)

Карлсон - само така! Нищо че е Хатсан. Хатсаните могат да стрелят много добре. Далече си в Бургас, но разстоянията не ни плашат... много. :D
Ще се радвам да се видим и запознаем на някое следващо мероприятие.
:cheers:
 

dinkata

Редовен Потребител
Единствено изискване при новаците е като пристигнат на някое състезание/мероприятие просто да се представят, за да не играем на бесеница докато нацелим името ;) ;) :cheers: :cheers:

п.п. Някой (особено Пловдивчани) знаят какво имам предвид :cheers:
 

Карлсон

Потребител
Благодаря, момчета, за топлото посрещане, и аз ще се радвам да се запознаем... :) Не е далеко Бургас, казвам и тръгвам, пъпа ми едно време на магистрала са го хвърлили... ;) За състезание все още не ми стига куража, ама мога много други най-различни неща, все ще се намери какво да правя на едно подобно мероприятие... И е вярно че Хатсана стреля добре, явно моята бройка е сполучлива, тези дни ще кача снимки на мишени и групи при шарен бургаски вятър, гордо заявявам че задобрявам... Поздрави... Пламен :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги срещата на яз. Копринка я отлагаме, че хем времето лошо отделно се пада началото на рибарския сезон и ще бъде ад, другото което изникна, че на 3-ти заминавам на море и няма да мога да се занимавам с никаква организация, защото пък и за капак ни изръсиха, че и на 1-ви ще сме на банкет това автоматично означава, че на 2-ри съм извънстроя ;) Но времето е основно заради което не ви препоръчвам да се прави сега каквото и да е покрай язовира. Като се върна от почивката ще измислим нова хубава дата ;) :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
soundmax написа:
Колеги срещата на яз. Копринка я отлагаме, че хем времето лошо отделно се пада началото на рибарския сезон и ще бъде ад, другото което изникна, че на 3-ти заминавам на море и няма да мога да се занимавам с никаква организация, защото пък и за капак ни изръсиха, че и на 1-ви ще сме на банкет това автоматично означава, че на 2-ри съм извънстроя ;) Но времето е основно заради което не ви препоръчвам да се прави сега каквото и да е покрай язовира. Като се върна от почивката ще измислим нова хубава дата ;) :cheers:

По-добре късно отколкото никога.
Мога да услужа (ако са готови до тогава) с 2 нови мишени, хронометър, масичка, стол, флипборд или както се казваше... и ако има нужда от друго.
Може да съчетаем с 10м пистолет...
 

st_beer

Редовен Потребител
FreeMan написа:
По-добре късно отколкото никога.
Мога да услужа (ако са готови до тогава) с 2 нови мишени, хронометър, масичка, стол, флипборд или както се казваше... и ако има нужда от друго.
Може да съчетаем с 10м пистолет...
Идеята на тази сбирка да не е състезание. Просто да се организираме да си направим една веселба на палатки и кой каквото иска да прави. Почне ли да се набляга на организация на състезание то се губи ефекта от срещата и пак ще стане състезание. Състезания има достатъчно за тези които се състезават. За съжаление ония приятелските срещи изчезнаха напълно. Когато го предложих точно това ми беше идеята да бъде СРЕЩА в истинския смисъл на думата.
:cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Ок, ясно.
Но пак можем да постреляме, ако не за състезание, то пак за кеф ;)
:cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Само да допълня st_beer :cheers: И ако ще се прави нещо ще е спонтанно и изцяло за веселба, разбира се че никой няма да бъде спрян да си прави и организира на място каквото си иска стига да позволява обстановката, всеки човек различно си прави кефа и не може да бъде спрян да прави това което обича ;) Но се надявам да се набегне основно на приказки, скари, бири и кой каквото го влече :cheers: пушките и пищовите е ясно, че всеки ще ги носи няма да се размине и без да се пусне някоя съчма, инак няма да сме ние ;)
 

st_beer

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Ок, ясно.
Но пак можем да постреляме, ако не за състезание, то пак за кеф ;)
:cheers:
Далече съм от мисълта че няма се стреля и то доволно много. Ето какво имам предвид за онези приятелски срещи без състезателен характер.Много от хората знаят за какво става въпрос. Както и доста от тези хора които са на клипа вече дори и не пишат във форума и не присъстват никъде за съжаление.
http://www.airguns.bg/files/st_beer/Reg ... .11.08.avi
В тази тема има доста снимки и прекрасни спомени за онова време когато стреляхме с пружини и ПЦП -тата бяха мечта и никой не мислеше за спортен календар и състезания.
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... php?t=2.15
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Не ли е време тази тема да я закрием, и да се почне календара за 2013 г. и да сложим дати първо на Н.С. за 2013 да се види ще има ли предложения, или направо и 2-те дати да ги правим пак тука ;) :cheers: Пък и е хубаво да се определят датите (или поне месеците) предварително, за да не си сменят датите със състезанията колегите, и да се получават неудобни ситуации :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
soundmax написа:
Не ли е време тази тема да я закрием, и да се почне календара за 2013 г. и да сложим дати първо на Н.С.
Независимо, че календарът за 2012 твърде не се получи, идеята на братушка да пусне тази тема беше много добра. Темата наистина отдавна е за закриване, но ако ще има пак такава тема за 2013-та предлагам тя да се пусне веднага и в оставащите до края на годината 2 месеца който каквото ще предлага - да предлага. Към 1-ви януари 2013 темата да се заключи и да се знае, че това са предварително планираните мероприятия. Който не е заявил - ще се съобразява с вече заявените.
По отношение на националните срещи съм по-скоро скептично настроен, че ще се планират толкова рано. Практиката ясно показа, че с мероприятията се случва това, което пожелае колегията. И да няма планирана Национална среща - появи ли се инициатива срещата се случва. Просто защото това е най-желаният от всички любители на пневматиката годишен форум.
 

братушка

Редовен Потребител
Към 1-ви януари 2013 темата да се заключи и да се знае, че това са предварително планираните мероприятия.
Всъщност, ако прегледаш темата, ще разбереш, че в тази тема и тази година въобще нямаше НИТО ЕДНО "предварително планирано" мероприятие.
(не визирам софийските, те са отделна бира)
Лично аз такива теми повече няма да пускам...
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
братушка написа:
Всъщност, ако прегледаш темата, ще разбереш, че в тази тема и тази година въобще нямаше НИТО ЕДНО "предварително планирано" мероприятие.
Не че има особено значение, но все пак прегледах темата и намерих четири планирани мероприятия, които даже са обобщени в твой пост:
братушка написа:
Обобщавам набързо:
- Пролетна Нацинална - Узана;
- Балкантрейд;
- Купа Ботев;
- The River of DEATH.
Конкретните дати са упоменати в постове на инициаторите на тези мероприятия :yes:.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Пиша го в тази тема, ако се пусне нова тема за календара през 2013 г. и там ще го напиша.
ФТД Мускетари си запзава втората събота и неделя от месец май 2013 г. за провеждането на купа "Балкантрейд".
Надявам се хората от движението да ме подкрепят и да помагат за провеждане на мероприятието.
За сега предвиждаме да бъде двудневно състезание по ФТ за пневматични пушки. Ще се стреля в два кръга по 30 мишени.
Класовете и други организационни въпроси ще се определят като наближи датата за провеждане на мероприятието.
Само да е живот и здраве, всичко друго е лесно да се организира.
Поздрави на всички.
:cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Тема "Предложения за Спортен Календар 2013" трябва да има за да се обсъждат дати и варианти за осъществяване на срещи и състезания, но определено не съм съгласен, че трябва да се затваря ! Все пак всичко става прегледайте развоя на предната тема и ще видите как отпаднаха някой мероприятия, други бяха обявени и осъществени и т.н. Ако я нямаше тая тема много вероятно беше и Национална Среща да я няма. Затова според мен е задължително да се пусне такава тема. Отделно, че и аз съм сам тука в региона, всичко става (недай си боже), и какво правим ако не стане мероприятието ??? Подобна тема дава шанс и други колеги да се прояват (както се случи при мен) и да вземат нещата в свои ръце, а помощ винаги се намира, което е най-положителното което го има при нас :cheers:
Затова още малко дъръ-бъръ тука, и ако друг не пусне темата, аз ще я пусна утре :cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
soundmax написа:
Затова още малко дъръ-бъръ тука, и ако друг не пусне темата, аз ще я пусна утре :cheers:

Да пуснеш темата добре..., но истински ще ме зарадваш и ако организираш спортно мероприятие (все пак е спортен календар) :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
soundmax написа:
но определено не съм съгласен, че трябва да се затваря !
Имах предвид следното: календарите за 2013 ще бъдат отпечатани до края на 2012, а не по време на цялата следваща година. Т.е. ако един график се нарича "календар" той трябва да е ясен и приключен до края на предходната година. Така че ако ще има подобна тема, но тя няма да се заключва на 1-ви януари, не е редно в заглавието й да фигурира думата "календар". А както отбеляза и Слави - и "спортен" не е редно да фигурира. Темата просто трябва да бъде: "Предложения за мероприятия през 2013".
 
Нагоре