Предложения за Спортен Календар 2012г.

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Аз направо паднах в оркестъра ???
още с влизането във форума си пише ясно

"Добре дошли във Форума на Българска Асоциация по Фийлд Таргет - моля запознайте се с правилата тук"
Над всичко що пишем виси логото на БАФТ
Как да не се заблуди човек че форума не е техен...
МОЛЯ ДА БЪДА ИЗВИНЕН ЗА НЕВЕЖЕСТВОТО

И да! Мисля че ако се преименова на "любители на въздушното оръжие" ще е по-добре от гледна точка на темите...
те ти тема за ФТ
те ти тема за ХФТ
те ти тема за ТОПОВЕ
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ти като ходиш към Казанлък
Аз тука живея и работя ;) ;) ;) За сега само кратко описание ще направя, че нямам снимки в момента ;)
Ами те полянки и гори много иначе казано южната страна на яз. Копринка е гориста местност покрай язовира брега е каменист и стръмен с редки изключения - гората е гъстичка с храсти и има само 2-3 места които са по-голи и навътре които стават да сме по усамотени и за наще цели ама стига да няма и други хора де, всеки търси такова място.
Северната страна на язовира е полегата и почти винаги към язовирната страна е пренаселено, но към средата има едни приятни местенца с една рядка горичка в която до сега не съм вижда да щъкат много хора ( но покрай водата има хора, няма да си пречим с тях) там ще е супер също според мен, а става и за плаж май. Покрай стената е пълен абсурт, но зад стената на около 1 км има стрелбище за което писахме по-рано там които иска може бенчрест състезание да си направи ;) към западната част на язовира не съм обикалял, но от далече не ми се стори интересна ще я проверя и нея, като ходя пак на разходка ще нащракам снимки на тези места ;) Но като цяло си е оживено около язовира и също така много приятно ;)
По поречието на реката след язовира съм чувал пак за много приятни места с полянки ще мръдна и на там следващия път да огледам. Иначе затова става без проблем, много добра идея
Просто една почивка с развлекателна стрелба,плаж,хапване и т.н.
:cheers:

ПП: До всички останали дето спорят- не знам каква е тази злоба и вражда, ами да ви кажа от сега, ВИЕ няма да се промените, като се смени името на форума (на мен не ми пука какво е името) - както искайте го разбирайте ;) Живи и здрави :cheers:
 

bor1968

Потребител
DANNY написа:
Пак пишеш не разбрано!
Заради кое "всичко това"?!
Напиши го с думи ясни, че да ти отговорим с думи ясни! ;)

Аз ще го напиша за пореден път на български език и дано го разберете.
Станимир го е написал много добре - Никой не е длъжен на никой!
ТЕМАТА ТРЪГНА В ТАЗИ ПОСОКА ЗАЩОТО НЯКОИ СЕ ОПИТВАТ ДА КАЗВАТ КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВИ БАФТ, БЕЗ ДА СА НЕЙНИ ЧЛЕНОВЕ.
Мисля, че е преди да имате претенции за дадена структура трябва да сте нейни членове?
Или не е необходимо, защото живеем в държава, в която всеки се бърка в чуждите работи?
 

st_beer

Редовен Потребител
@soundmax
Най-удачното време за това мероприятие може да бъде през забраната за риболова в началото на юни месец. В тоя случай ще загубим едно прекрасно развлечение риболова само. За сметка на това няма да бъде оживено в него период. Аз само съм минавал пътьом покрай язовира и нямам преки наблюдения.
Просто ми хареса като пейзаж и местност.Другото хубаво нещо е центъра и еднакво що годе разстояние за повечето хора от форума.

Нещо от този род местенце:
http://gandisa.snimka.bg/nature/yazovir ... 09.6776820

Попаднах на снимките случайно. Всички прилики с хората е случайна ;) ;) ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
bor1968 написа:
DANNY написа:
Пак пишеш не разбрано!
Заради кое "всичко това"?!
Напиши го с думи ясни, че да ти отговорим с думи ясни! ;)

Аз ще го напиша за пореден път на български език и дано го разберете.
Станимир го е написал много добре - Никой не е длъжен на никой!
ТЕМАТА ТРЪГНА В ТАЗИ ПОСОКА ЗАЩОТО НЯКОИ СЕ ОПИТВАТ ДА КАЗВАТ КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВИ БАФТ, БЕЗ ДА СА НЕЙНИ ЧЛЕНОВЕ.
Мисля, че е преди да имате претенции за дадена структура трябва да сте нейни членове?
Или не е необходимо, защото живеем в държава, в която всеки се бърка в чуждите работи?

Някой от БАФТ се опитва да ни агитира да направим календар!
Точно така, въпреки, че не го написах веднага и аз съм склонен да се съглася със Станимир!!!
Наистина никой не е е длъжен на никой! И точно заради това нека членове на БАФТ да не подканят за неща които те искат да правят.
Искате календар на БАФТ.
Имате своето място във Форума на Любителите на Въздушното Оръжие. Влезте вътре и там го дискорирайте. Тогава всички ще знаят, че това е ваш а не общ диалог, тема, проблем, спор или каквото там решавате.
Затова и другите "Групици" са си обявили техните дати и условия. Който иска отива, който иска не отива.
"Групиците" ако искат могат и да се съобразят една с друга ако искат могат и да не се съобразяват.
Но никой не е длъже да се съобразява с БАФТ и техния календар!
Аз лично си подготвям и инвентар и преговарям с хората от хотела, ако имам възможност ще си обявя мое състезание с моите изисквания и ограничение по международни правила. Който иска, когато му дойде времето, да заповяда ако отговаря на изискванията и ограниченията.
 

братушка

Редовен Потребител
Напиши го с думи ясни, че да ти отговорим с думи ясни! ;)
Не искам отговор. Не задавам въпроси.

Но ще опитам за последно да формулирам:
Поканата да направим Календар с мероприятия беше към всички. Състезания за всички, организирани от всеки желаещ. Тази тема е само място за координиране.

Това се превърна в нападки какво ТРЯБВА да направи БАФТ. При това нападки от хора, които нито искат официално да се свързват с БАФТ, нито сами правят нещо за общото благо.
Предложения никакви, но претенции вагон и малка тележка.
Никога не съм персонализирал моите призиви с тайна надежда да се събудят "БАФТаджиите". Но те спят дълбок зимен сън и хич не се обаждат. За сметка на това пък нададоха глас "независимите" с тоталните критики защо ли БАФТ не прави това и онова за ВСИЧКИ.

И всякакви му там финанси нямат нищо общо с това нахално-потребителско отношение.

При това колкото повече години минават - толкова повече претенции и по-малко предложения от хора, готови реално да направят нещо.
Тази година само 4 състезания в плана и само 1 НС.
Догодина няма да пускам подобна тема - ще гледам дали ще се намери друг балама да се пробва да ви организира всичките за общото благо и какво ще успее да постигне.

А всичко започна от това, че обърнах внимание, че малка държавица Словакия има си Календар от 10 състезания в 5 града. С тайната надежда да си кажат хората: да взимаме пример от тях, да не сме по-загубени. Такива неща се случват, когато хората са единни.
Но работата пак стана българска...


PS: Съвсем ясно и кратко: вместо да се обединявате повечето тук вие се ядете за дреболии. Нещата си отиват от зле на по-зле.
И затова състезания са все по-малко. И посещаемост е все по-зле.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
bor1968 написа:
ТЕМАТА ТРЪГНА В ТАЗИ ПОСОКА ЗАЩОТО НЯКОИ СЕ ОПИТВАТ ДА КАЗВАТ КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВИ БАФТ, БЕЗ ДА СА НЕЙНИ ЧЛЕНОВЕ.
Мисля, че е преди да имате претенции за дадена структура трябва да сте нейни членове?

С цялото си уважение към теб Янко и към всички членове на БАФТ, както и към всички съфорумци.
По едно време мислех да се кандидатирам за член на БАФТ, тъй като точно дисциплината ФТ ми е най-на сърце.
Обаче като видях как точно БАФТ развива ФТ в България се отказах.
Не съм ви сърдит, не ви мразя, не ви размахвам пръст, просто имам(е) други очаквания от вас. И искрено се надяваме да развивате ФТ, затова и ви побутваме и разпитваме...
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
братушка написа:
Като си член на БАФТ - ръчкай си членовете на тази организация и си го прави в съответния раздел на форума.
Точно тях и ръчкам, във форума "forum.bgfta.org" при това.

И отразявам нападки на "равнопоставени любители-стрелци" с претенции към спортния календар на БАФТ във форума на БАФТ.

На който дискусия на БАФТ относно календара си не му понася - да не се бута.
Не ви харесва този календар - можете да направите собствен "Мускетарски". Никой не ви го забранява.


Отново ЕВАЛАААА на Великия манипулатор :bravo:
Крайно време е името на форума да се смени. Светльо казвай какво трябва да се слу4и за да стане това в най кратко време.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
@st_beer
Ако времето позволява още тази седмица ще отидем на разходка с жената и без това си ходим там да обикаляме по някой път ако е хубаво времето. А дали е забранен сезона или не, не е критерий май за това дали ще има хора, но със сигурност ще са по-малко и ще са се изнесли от към южната страна на язовира в която няма кой да ги види и провери ;) Северната страна на нас ни е по-удобна, защото и по-лесно можем да се открием. Ще направим една сбирка ако има желаещи :cheers:
Ще публикувам снимчици в тази тема след като ги направя и обиколя повечето местенца :)
 

bor1968

Потребител
Дани, не знам защо съм останал с впечатлението, че от начало бе добре настроен за предложението /дошло от член на БАФТ/ Всички организации, дори и такива които не са никаде, да предложат кой ще се наеме с организирането на нещо наречено НАЦИОНАЛНА СРЕЩА.
От началото мненията на нечленовете бяха, че едва ли не БАФТ е било нещо като национална структура и е те трябва да организират тези мероприятия.
Сега пък се обърнаха на 180 градуса и казват откъде на къде БАФТ ще...........?

И имайте пред вид, че аз като изказвам мнение не съм оторизиран от БАФТ! Така, че думите ,,това го твърди член на БАФТ" са по скоро заяждане!
Ако взема да напсувам някой БАФТ ли ще е виновен? :crazy:
 

st_beer

Редовен Потребител
soundmax написа:
...............................................Ще направим една сбирка ако има желаещи :cheers: ..................................
Убеден съм в това че няма сме само ние двамата с тебе. Мисля ще дойдат и други хора от форума да си отдъхнат от натовареното ежедневие и да разпуснат на въздух край това хубаво място. Доста отдавна го мислих да го обсъдя с теб тоя въпрос. Иначе съм го дискутирал и с други хора от форума които подкрепят идеята.
Не съм те питал досега понеже мислих че не си в Казанлък в момента и не ми беше удобно да те карам и ангажирам с подобна дейност.
 

DANNY

Редовен Потребител
братушка написа:
Като си член на БАФТ - ръчкай си членовете на тази организация и си го прави в съответния раздел на форума.
Точно тях и ръчкам, във форума "forum.bgfta.org" при това.

И отразявам нападки на "равнопоставени любители-стрелци" с претенции към спортния календар на БАФТ във форума на БАФТ.

На който дискусия на БАФТ относно календара си не му понася - да не се бута.
Не ви харесва този календар - можете да направите собствен "Мускетарски". Никой не ви го забранява.

Ти се хвана за думичката!
Хвана се за абривиатурата!
Така, че не се сърди когато аз се хващам за думичките "Фийл Таргет"! :quiet:
Но м/у единия и другия случай има малка разлика!
Форума с тази си абривиатура бе изскуствено създаден за да подмени друга "страшна" думичка "Оръжие"! Той никога не е бил само на БАФТ!
Докато моята думичка е малко по-ралична тя е име на един международно признат спорт със своите правила и ОГРАНИЧЕНИЯ! ;)
Иначе за предния ти пост, що годе вече те разбрах какво искаш. Не коментирам дали съм съгласен, 'щото пак ще стане една....
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
st_beer Не се притеснява не ми коства нищо това много ме радва даже, особенно за нещо толкова приятно да се разходя до там, даже ти благодаря че ме подсети и подкани да отидем на там :cheers: защото отдавна се канихме с жена ми да го обиколим отново :) До язовира има и хотелчета за хорат които нямат палатки ;)
Ето някоя друга снимка тука http://www.evgenidinev.com/seen/koprinka/
на първата снимка е горичката за която говорих там е чудесно пада се на полуостров ако мога така да го нарека и се вижда че хората са разположени долу до брега ;) ако нивото на водата е ниско е още по-добре.
 

big_dragon

Редовен Потребител
st_beer написа:
soundmax написа:
...............................................Ще направим една сбирка ако има желаещи :cheers: ..................................
Убеден съм в това че няма сме само ние двамата с тебе. Мисля ще дойдат и други хора от форума да си отдъхнат от натовареното ежедневие и да разпуснат на въздух край това хубаво място. .........

Аз пък ще дойда с едно стадо железни животни и с риболовните такъми, да обменим опит и от другото хоби.
 

anibis

Редовен Потребител
big_dragon написа:
st_beer написа:
soundmax написа:
...............................................Ще направим една сбирка ако има желаещи :cheers: ..................................
Убеден съм в това че няма сме само ние двамата с тебе. Мисля ще дойдат и други хора от форума да си отдъхнат от натовареното ежедневие и да разпуснат на въздух край това хубаво място. .........

Аз пък ще дойда с едно стадо железни животни и с риболовните такъми, да обменим опит и от другото хоби.
+ 1 Невероятна красота, с голямо удоволствие бих дошъл.И с на бат Драго мишените ще стане един чудесен уикенд. :rambo:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Независимо от днешното драматично отклонение мисля, че темата е много полезна - успешно стиковахме датите на мероприятия, планирани за пролетния полусезон. А видно от последните постове - тепърва ще се споделят и нови идеи. Предлагам темата да си остане под заглавие: "Предложения за мероприятия през 2012г." - т.е. да акцентираме върху идеите за бъдещи срещи и да оставим настрана този календар, за който отдавна вече е късно. Убеден съм, че ще темата бъде активна и интересна до края на годината :yes: .
 

FreeMan

Редовен Потребител
big_dragon написа:
st_beer написа:
soundmax написа:
...............................................Ще направим една сбирка ако има желаещи :cheers: ..................................
Убеден съм в това че няма сме само ние двамата с тебе. Мисля ще дойдат и други хора от форума да си отдъхнат от натовареното ежедневие и да разпуснат на въздух край това хубаво място. .........

Аз пък ще дойда с едно стадо железни животни и с риболовните такъми, да обменим опит и от другото хоби.

Аз пък ще дойда с мишенки за 10м пистолет - кой му е кеф да стреля. Ще има и награди :yahoo:
Само датите да са ми свободни.
Браво на big_dragon!
st_beer и saundmax - и вие сте супер за идеите и позитивизма!

Последните 3 страници - загуба на време.
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
FreeMan написа:
big_dragon написа:
st_beer написа:
soundmax написа:
...............................................Ще направим една сбирка ако има желаещи :cheers: ..................................
Убеден съм в това че няма сме само ние двамата с тебе. Мисля ще дойдат и други хора от форума да си отдъхнат от натовареното ежедневие и да разпуснат на въздух край това хубаво място. .........

Аз пък ще дойда с едно стадо железни животни и с риболовните такъми, да обменим опит и от другото хоби.

Аз пък ще дойда с мишенки за 10м пистолет - кой му е кеф да стреля. Ще има и награди :yahoo:
Само датите да са ми свободни.
Браво на big_dragon!
st_beer и saundmax - и вие сте супер за идеите и позитивизма!

Последните 3 страници - загуба на време.

Аз също би дошъл с удоволствие със моите 7 железни говеда.
 
A

Anonymous

Гост
Пия си питието и се чудя - от алкохола ли е, или имам deja vu ???
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Само ако Бирата позволи да разгърнем едно ФТ/ХФТ трасе.
 
Нагоре