Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Маншети, клапани, О-пръстени

Дискусия в 'Работилница' започната от st_beer, 10 Октомври 2008.

1. fishermaniac

fishermaniac Потребител

Публикации:
    311
    от:
    plovdiv
    Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Какъв размер,аз скоро си направих О пръстен от зелен полиуретан на пръчка с ф12мм,твъдост 90 и със замба му направих вътрешно ф8мм.Стана добре но е с по различна форма от стандартен О пръстен,този стабна плосък или цилиндричен по-точно.Аз го сложих за уплътнение на цевта,но не ми хареса как се сплеска след една кутийка,в много му е твърдостта явно.

2. Anonymous

Anonymous Гост

Здравейте,колеги
    Имам нужда от помощта ви,за маншет на Ремингтон NPSS.22
    Пушката фабрично е с газово бутало.За момента съм питал по нашите магазини и по чужди,но отговора е"нямаме"
    Та от къде мога да поръчам,или някъде да ми бъде изработено?
    Благодаря ви !

bate ra харесва това.
  3. CaMyPau

CaMyPau Редовен Потребител ФТДМ

Публикации:
    3,388
    от:
    Троян, Козлодуй

Трудно ще се намери за такава екзотична пушка. Най-добре да разглобиш и да дадеш размери на маншета. Почти съм сигурен че ще съвпадне със някоя от разпространените марки. Ако ли не - Микромакс ще ти изработят . :cheers:

4. Anonymous

Anonymous Гост

Маншет за Gamo CFX 5.5

Здравейте, колеги. Май дойде време да ремонтирам CFX-a. Можете ли да ме насочите откъде да си купя маншет, защото прерових нета ама нещо не можах да намеря. Нещо в България ще е най-добре. Става дума за Gamo CFX 5.5.

Благодаря предварително

5. mitaka

mitaka Потребител

Публикации:
    127
    от:
    Варна

Здравей колега . Трябва да има във ВИП - оръжейни магазини - Бургас

6. Anonymous

Anonymous Гост

От там започнах - нямат. Писах и в централния им офис - така и не отговориха :'(

7. Bladebuster

Bladebuster Потребител

Публикации:
    23
    от:
    Бяла Слатина

от Pushka.eu ИЛИ ОТ БУНКЕРА

8. dwado

dwado Потребител

Публикации:
    104

не е свързано с пушките, ама пак е някаква синтетика ...
    някой може ли да ми каже от къде да си купя прозрачен винил/фолио за завеса като за хладилна камера
    става въпрос за материал на ролка напр. ш.300мм и дебелина 2-3мм, не за готова завеса
    :cheers:

9. peko

peko Редовен Потребител

Стандартните размери на лентите са:200х2 мм, 300х2 мм 300х3 мм, 400х2,5 мм, 400х4 мм.
    На ролки по 50 м или на размер по желание.
    Поръчвам ги от:
    http://www.ivko-industry.com/%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D0%B8/%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%B8.html

10. kamikadzzze

kamikadzzze Новодошъл

Публикации:
    22
    Re:Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Здравейте,
    много бих искал да си направя сегмент в задната част на буталото, за да може да води буталото и за да няма триене на метал в метал. Шума не ме притеснява особено но е приятен бонус.
    Пушката ми е Hatsan Striker 1000 S. Олекотил съм буталото, тъй като съм с ГП.
    Имам няколко основни притеснения:
    1. Къде точно да го поставя? Буталото ми много прилича на това в снимката най-отдолу, с малкото изключение че в каналчето най-отзад има дупка не просто равна повърхност. Най-удачно предполагам е между 2-те каналчета, има около 5-6мм равен метален пръстен и в него може да се издълбае каналче. По-напред не става тъй като водача за зареждане се движи точно по този канал който се вижда на снимката. А по-назад е мисля мястото на което спусъка захапва и пак не е удобно. За уточнение напред се пада в долната част на снимката :) Там е и маншета
    2. Гругото ми притеснение е че самото бутало има много близък до размера на цилиндъра диаметър в този пръстен, от порядъка на няколко десети от милиметъра е разликата, което пък означава, че няма как да се надене този полимерен пръстен(Полиамиден сегмент). Има вариант пръстена да се среже и така да се вкара в канала, и без това ще се лепи, но това не е най-добрата сглобка на света :)
    3. Мога ли да използвам стар маншет, за този сегмент? Какви са негативите на такова нещо?
    Поздрави!

11. bateelmo

bateelmo Потребител

Публикации:
    263
    от:
    Г Оряховица

Искам да питам някои поръчвал ли е маншет за мп 512 в микромакс? Ако да какъв е номера за поръчка? Предварително благодаря за което.

12. azzaro

azzaro Потребител

Публикации:
    532
    от:
    Пловдив

Купих си за моето МП 512от Бункера маншет за Гамо 440.Размера с същия ,струва 10-на лева само захващането отпред трябва да се пипне.

13. bateelmo

bateelmo Потребител

Публикации:
    263
    от:
    Г Оряховица

Не е проблем колега и аз мога да намеря, но искам от полиоретан и да не променям захващането тъи като съм с газова пружина и луфта отпред и отзат е няколко мм.

14. kid

kid Редовен Потребител

Публикации:
    1,182
    от:
    Асеновград

Здравейте колеги.
    Някой може ли да ми каже каква е обработката която трябва да се направи на полиацетал за да се стане грапав.
    И евентуално къде може да стане това?
    Ефекта който търся е показан на снимката...

Прикачени Файлове:

• grip.png
      grip.png
      File size:
      126.4 KB
      Прегледи:
      130
  15. rashko

rashko Редовен Потребител ФТКС

16. kid

kid Редовен Потребител

Публикации:
    1,182
    от:
    Асеновград

Тава със дремела ми е ясно.
    Но с него не може да се постигне желания резултат.
    Ще стане доста грубо според мен.
    Кото се добера до ПС ще погледна линка който си дал.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

17. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

Аз имам мултишлайф и (без да се хваля) съм добър с него...но предпочетох да си облека ръкохватката с естествена кожа и един декоративен шев при снадката.

18. rashko

rashko Редовен Потребител ФТКС

Според мен колко ще стане грубо,зависи от формата и размерите на инструмента с който ще го направиш,има инструменти с връх 0,3 мм ;)

19. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,262
    от:
    Старата София
    Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Манш

Майстор Локи има такава "игла" за дремела, става върховно с нея, обаче тая ръкохватка ще я чопли 2 седмици.
    Страшно бавно става, направо не е истина. :mad:

20. kid

kid Редовен Потребител

Публикации:
    1,182
    от:
    Асеновград

Рашко прав си , че зависи от инструмента... ;)
    Имам зъболекарски борчета които ще свършат страхотна работа, но както каза Рачо става много бавно.
    Предполагам, че производителите не "чоплят така" - дупка по дупка до дупка ;)

ПС.
    А може и да е така, ама само да закрепят детайла и машината да си върши работата.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена