Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Маншети, клапани, О-пръстени

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте,колеги,имам следния въпрос дали има фирма която продава тефлонови О-пръстенчета или трябва на стругар да се правят,че хвърлям по 1 пръстенче на всяко помпене или трябва да права доста дълги почивки докато напомпя.
 

praetorian

Редовен Потребител
Alucard написа:
Здравейте,колеги,имам следния въпрос дали има фирма която продава тефлонови О-пръстенчета или трябва на стругар да се правят,че хвърлям по 1 пръстенче на всяко помпене или трябва да права доста дълги почивки докато напомпя.

Ако имаш предвид пръстена на 3 степен на помпата, аз съм твоя човек ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Alucard написа:
Да,колега,имаш Л.С.

И като Ники ти прати пръстен си купи ей такъв спрей:

bottle.JPG


http://www.hit-stroi.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=43&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=58

С такъв пръстен и такъв спрей вече близо година помпам 2 пушки от които едната на 300 бара и помпата си работи перфектно. От време на време отварям, забърсвам, напръсквам леко със спрея и сглабям. Преди това имах същите проблеми като теб...
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря,ще си взема.Предполагам няма значение марката а да е на силиконова основа? :)
 
A

Anonymous

Гост
Скоро открих начин да си осигурявам нужните пружини /външен диаметър 5,3мм и дебелина на телта 0,65мм/.
Купих от вюрт пружини работещи на опън след което нанизвам в двете й уши примерно по една отверка и я разпъвам. Вече разпъната й закривявам едното ухо настрана и я нанизвам на отверката след което я свивам до последно на ръка. Пружината е готова за работа и може да се реже от нея колкото е нужно. Получи се страхотна пружина.
А тези които работят на натиск ги изтормозвам предварително /свивам ги на менгеме до последно/ и след това си напасвам водачи и натяг.
 

Attachments

  • _DSC0613.jpg
    _DSC0613.jpg
    499.1 KB · Прегледи: 210
  • _DSC0612.jpg
    _DSC0612.jpg
    305.5 KB · Прегледи: 199

Loki

Потребител
Таблица с параметри за обработка на технически пластмаси:
 

Attachments

  • 11.10.2011 г.  ч.jpg
    11.10.2011 г. ч.jpg
    509.8 KB · Прегледи: 399
A

Anonymous

Гост
Малко реклама да направя пак ;)
Вчера поръчах материала и вече е при мен. За една пръчка чист тефлон ф30мм дълга 310мм платих 45лв с куриер. Дойде за по малко от 24 часа. Обадих се до офиса им в Пловдив.
Същия склад има в наличност полиамид, полиетилен и тефлон. Много интересно е това нещо:
PA6+MOS2 (Полиамид с молибденов бисулфид) самосмазващ материал с голяма твърдост и механична якост.
Като че ли ако правеха оплътненията от него, нямаше да се износват никога.
Освен тефлон имаше тефлон със стъкло, графит и бронз:
Politef (PTFE - Teflon) може да бъде напълнен с различни добавки като стъклени нишки, графит, бронз и др. По този начин се увеличава устойчивостта на материала срещу износване и скъсване, деформация при натоварване. Намалява се коефициента на температурно разширение. С някои пълнители се подобрява топло- и електропроводимостта на материала.
 

Loki

Потребител
http://www.tregaltd.com/products.aspx?id=199

Ей от тука кат се разцъкаш има инфо за видовете пластмаси- модификации, свойства, якост, приложение и т.н... И аз си мисля, че някои от модифицираните полиамиди ще вършат мн добра работа за клапани и уплътнителни детайли... ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Специално за клапани аз ползувам най-обикновения черен полиамид, идеален е.
Направил съм много много проби с различни видове и този се оказа най-добър, според мен.
 

leopardars

Потребител
Ralfi написа:
PA6+MOS2 (Полиамид с молибденов бисулфид) самосмазващ материал с голяма твърдост и механична якост.
Като че ли ако правеха оплътненията от него, нямаше да се износват никога.
От същата фирма съм купувал подобен (може и същия) материал на лист с дебелин 40 мм.Позвах го за плъзгачи на гилотина за рязане на скрап.Същата режеше 6 ЖП реси без проблем.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ralfi написа:
За една пръчка чист тефлон ф30мм дълга 310мм платих 45лв с куриер.

Ako куриера е взел 25лв ....цената може да се каже, че е около нормалната.
Купувай от МикроМакс.
 

mdinkov

Редовен Потребител
Ей от тука кат се разцъкаш има инфо за видовете пластмаси- модификации, свойства, якост, приложение и т.н... И аз си мисля, че някои от модифицираните полиамиди ще вършат мн добра работа за клапани и уплътнителни детайли...
Боен клапан аз си направих от полиацетал и съм много довелен работи вече втора година без грешка .
 

buff

Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Колеги от къде могат да се намерят О-пръстени с твърдост 90. Оказва се, че са дефицитна стока и се намират само някой размери.
 

zero

Новодошъл
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Вчера поръчах от фирмата Хатсан 2 маншета и 2 пружини за мод 80 и десетина уплатненя за цевта .
Служителят оговарящ за вътрешня пазар обяви цени :
маншет 1 лира броика
уплатненя за цевта безплатни
като доидохме на пружините ми даде телефон на сервиза да се обадя и да ми ги пратят безплатно само куриерски услуги 7 лири .
Абе вика матерялите почти не струват нищо жал му било за парите за куриерската услуга .
Гаранционня срок на пушката изтече преди 2 години .
 

fishermaniac

Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Някой слагал ли е сегменти вместо маншет,струва ми се ,че при добро изпълнение ще държат повече компресия.Все ми се стръва,че има малко загуби покрай маншета.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Има пушки, които заводски са със сегменти ;)
Няма да е лесно да го направиш добре, поне така мисля.
 

fishermaniac

Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма

Аз и сега не съм с оригиналния маншет а с приспособен,който е за някви хидравлични истории,но засега държи.Сега проучвам как са проектирани сегментите при газовите пружини и ще видим какво ще измисля.
 
Нагоре