Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Маншети, клапани, О-пръстени

Дискусия в 'Работилница' започната от st_beer, 10 Октомври 2008.

1. Sonio90

Sonio90 Новодошъл

Публикации:
    24
    Много се извинявам , незнам дали е питано до сега ,но въпросът ми е от къде мога да си намеря уплътнения за китайски евтинджоси. Маншет и на цилиндъра (естествено без кожени) . От Бургас съм. Благодаря предваритешно.

2. Sonio90

Sonio90 Новодошъл

Публикации:
    24
    Бихте ли ми казали от какъв полиуретан се изработват маншетите ?

3. bateelmo

bateelmo Потребител

Публикации:
    263
    от:
    Г Оряховица
    И какво мислиш че ще постигнеш като смениш маншета на китаеца с полиамид или полиуретан? Да ти отговоря. Нищо, а може нищо и половина. Минали сме по тоя път и за това ти казвам , да не си губиш времето с глупости. То по добър маншет от кожения няма. Просто няма кои да ги прави вече щото трябва ръка, машината не може да ги докара и за това ги правят от други материали по удобни за машините. То на китаеца само маншета му е косур. Нито цев има, нито пружина, нито механика, нито обработка на повърхнините. Нито метала е като свят, че остана и маншета да му е полиуретанов. Я си представи тоя маншет като се движи по една ршпила какво ще замяза след сто изстрела. Е за това ги правят кожени.-

4. ssn

ssn Потребител

Публикации:
    165
    Кожения си е дуракозастрашен, а и на дизел носи, но ако сложиш полиамиден (или какъвто е) от по-новите модели, след като махнеш чепаци, заусенъци и се опиташ да полираш цилиндъра дори и с паста за зъби и изрязан диск от микропореста гума от чехъл, въртян с дрелката (винтоверта), може и да ти хареса на близки дистанции (донякъде).
    Виж тунинга на Дидарай!!!

anibis харесва това.
  5. Nikola

Nikola Потребител

Публикации:
    504
    от:
    Варна ; Шумен
    Здравейте колеги,
    търся маншет за Hatsan Striker 6.35. Преди съм си купувал от пушка.еу, но сега нямат в наличност.
    Та въпроса ми е дали маншет от някоя друга пушка няма да стане.
    Ппц аз съм от Варна и мога да си поръчам от Микромакс, но не ми се дават 40 лева за маншет. Затова моля ако някой си е правил за тази пушка маншет да сподели кода.

6. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,133
    от:
    Варна
  7. Nikola

Nikola Потребител

Публикации:
    504
    от:
    Варна ; Шумен
    Не, ще питам. Мерси.

8. jookker

jookker Потребител

Публикации:
    33
    от:
    гр.Бургас
    Малко глупав въпрос,но коженият маншон с какво се третира за да остане влажен в цилиндъра и да създава необходимата компресия?Благодаря предварително за компетентни мнения.

9. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,268
    от:
    Старата София
    Съгласно дебелите книги се накисва за 15 мин. в оръжейна смазка, но после ще дизелира 2 седмици.
    По-добре го намажи с някаква силиконова, в началото пак ще пуфка като парен локомотив, но по-бързо ще се изчисти.

10. ivanko70

ivanko70 Новодошъл

Публикации:
    11
    Някой да знае къде могат да ми направят или да си намеря уплътнение за въздушен СО2 пистолет за иглата на бутилката
    Пистолета е Crosman C21, че нещо леко ми издиша в последно време

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена