ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

roskokn

Потребител
Ще кача снимки утре като съм при компресора,сепаратора днес доиде още не съм го монтирал.Синия филтър с компресора върши работа но донякъде,аз пълня бутилка и за около 30-40мин работа тампончето до средата е пропито със кондензирала влага и маслени изпарения което значи че на следващото пълнене ще започне да пропуска.След като сложих големия филтър,малкия оригинален го промених малко,на входа му сложих парче от тел за чистене за съдове,а след него половинка от оригиналния тампон.Проверявам го след всяко пълнене на бутилката и сменям телчето,тампона си остава чист а цялата гняс е под телчето,ще я снимам на следващото пълнене.Така до големия филтър не достига груба мръсотия и тои основно абсорбира остатъчната влага.
 

roskokn

Потребител
Това изтича от сепаратора след 15мин работа.Монтиран е точно на въпросния туксинг.Дупчат се 2дупки за болтовете и се сменя нипела на първа степен.
 

Attachments

  • IMG_20230329_165711452.jpg
    IMG_20230329_165711452.jpg
    97.6 KB · Прегледи: 73

SEPULTURA

Редовен Потребител
Ясно евтиното излиза скъпо ще инвестирам още малко отгоре поне да съм сигурен че няма да си скапам пушката
Пак ще се занимаваш с флупости,но ще си дал едни пари повече :D До колкото знам,хубав компресор е нещо от сорта на 3к лв,съмнявам се да си купиш такъв за да зареждаш пушка... :D
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ако си пълниш пушката с хубав филтър нищо не може да и стане, плюс това, вие не си ли чистите пушките и сменяте уплътненията на Х време. Неизбежно е да влиза гняс.
 

Валката

Потребител
Пак ще се занимаваш с флупости,но ще си дал едни пари повече :D До колкото знам,хубав компресор е нещо от сорта на 3к лв,съмнявам се да си купиш такъв за да зареждаш пушка... :D
. Боже незнам как бачка форума сори мъча се да пиша нещо
Не ме разбра ще бутна от пари в тоя компресор смятам да ми е алтернативата щото не знам там където ще съм после дали има въздух на удобно
Както и да е
 

roskokn

Потребител
Отвертката сочи нипела които се сменя.
 

Attachments

  • IMG_20230329_185136494.jpg
    IMG_20230329_185136494.jpg
    285.6 KB · Прегледи: 79
  • IMG_20230329_185156588.jpg
    IMG_20230329_185156588.jpg
    226.1 KB · Прегледи: 79
  • IMG_20230329_185210630.jpg
    IMG_20230329_185210630.jpg
    215.4 KB · Прегледи: 79

Gadnqra

Редовен Потребител
Момчета, слагайте добри филтри за конденза. Не ги пренебрегвайте, защото ми прави впечатление, че пушки, които са ми изпращани, пълнени с такъв тип компресори, като ги отворя е нещо страшно. Ръжди, абсолютно навсякъде - клапани, клапанни тела, капачки, болтове, пружини и т.н.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Ники, много зависи и от пушката, и материалите вложени в нея, качество на изработка, антикорозионно покритие. Аз 7години пълних ЧЗ-та с помпа Хатсан без никакви филтри (тогава не бях и чувал за такива неща), помпата ръждясваше яко, беше в постоянни профилактики и подсушаване, смених две помпи за този период защото първата я изяде ръждата с годините, а по пушката нямаше и петънце от ръжда. В момента с компресора ползвам два филтъра, оригиналният, и допълнително закупен голям филтър. :pardon:
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Момчета, слагайте добри филтри за конденза. Не ги пренебрегвайте, защото ми прави впечатление, че пушки, които са ми изпращани, пълнени с такъв тип компресори, като ги отворя е нещо страшно. Ръжди, абсолютно навсякъде - клапани, клапанни тела, капачки, болтове, пружини и т.н.
От както вкарах първия компресор преди 3 години, не съм спрял да пиша че за мен филтъра е задължителен, дори тогава влязохме в спор в темата Компресор за pcp и споменавайки тази тема, сякаш щеше да е добре да има отделна тема само за компресори в предвид това че масово преминаваме на такива. Преди два дена търсих един пост за дедфектирал компресор, изтекоха ми очите да търся, превъртях почти цялата тази тема и се отказах.
Та да се върнем на филтрите. Всеки сам взима решение дали да си сложи такъв или не но се замислете. Станциите, които използват професионални компресори за зареждане на пожарникарски и водолазни бутилки, да не са балъци че слагат филтри. Ако не се използва филтър, последствията не са моментални, но рано или късно ще се появят и ето първите отзвуци от Ники.
Описал съм подробно какви пълнежи се използват в моята обява за доставка на компресори, но ще го постна и тук, понеже обявата може и да я спра а там има сервирана смляна информация и който е реши да си купи или направи филтър, да му е под ръка.

Тук могат да се разгледат различни филтри - https://www.aliexpress.com/w/wholesale-3%25252dstage-Filtration-Oil-Water-Filter-High-Pressure.html?catId=0&initiative_id=SB_20230329211210&origin=y&SearchText=+3-stage+Filtration+Oil+Water+Filter+High+Pressure&spm=a2g0o.detail.1000002.0

"Ако искате оптималния вариант, трябва да се закупят няколко допълнителни пълнежа за него, които описвам по начина на подреждане във филтъра посока от компресора към бутилката.

а) дунапрен резерви - обира изхвърленото масло - https://www.aliexpress.com/item/4000593834659.html?spm=a2g0o.productlist.main.27.7bd0EDisEDisdq&algo_pvid=43a71eeb-4052-4acf-ad26-74ef747a3b76&algo_exp_id=43a71eeb-4052-4acf-ad26-74ef747a3b76-13&pdp_ext_f={"sku_id":"12000016747457939"}&pdp_npi=3@dis!BGN!9.94!8.65!!!!!@21227e5116801534150326666d070b!12000016747457939!sea!BG!0&curPageLogUid=Y6IxajmhTYBr
b) силикагел гранули 4мм - абсорбира влага при ниска и нормална температура - https://www.alo.bg/6962267#highlight=силикагел
c) молекулярно сито гранули 3-4мм- абсорбира влага при по висока температура - http://www.aluax.com/bg/molecular-sieve/
d) активен въглен гранули 3мм - филтрира и абсорбира миризмата - https://elimex.bg/product/65993-aktiven-vaglen-granuli-3mm-1kg

ВАЖНО: Винаги филтъра на компресора, било то фабричния или допълнително закупен, без значение какъв ще е пълнежа, трябва да бъде поставен вертикално а не легнал и задължително на по високо ниво от компресора!"
 
Последна промяна:
Нагоре