Оптики ползвани за Фийлд таргет FT (Модели, цени, характеристики и др.)

Dominus

Редовен Потребител
850гр е напълно нормално тегло.
Сайтрон 25003 е 30.1 унции = 853г
 

Dominus

Редовен Потребител
Е ти като я накичиш с всички салтанати и замина на кило и 200
 

gary m

Редовен Потребител
X50 ,Pleven group of novices get first try. Then the scope will travel to Ruse. Testing, testing. ;).
We can import this scope direct, full 10 year warranty,
Translate please, not the correct time for me to have a forum ban. :)
 

Attachments

  • falcon x50 ft.jpg
    falcon x50 ft.jpg
    91.4 KB · Прегледи: 86

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Гари какво ban-ване,не си ли разбрал,че всички те уважават :cheers:,качи някакво инфо след тестовете,че според зависи от Русе могат и да цензурират такава;),а и ако не е тайна ще споделиш ли цената?
 

gary m

Редовен Потребител
Falcon X50.
Those that know me, know my eye problem, some days good, some days Stevie Wonder's stunt man. ;)
I was tipped off about the X50 by a mate who works for Opticswarehouse uk. 3 of my English friends sold the big Nikko 3 to buy the X50.enough said, I had a itch that needed scratching!
A few emails with Falcon, asking about warranty, delivery etc to Bulgaria. All ok, just a bit of paperwork. Full 10 year warranty and delivered to BG.
One small problem, for me! No cash.
Some kind and idiotic gentleman decided to give me a large deposit on my house in the Tsigani village. Before my wife had realised the money was in in our bank account, the scope was ordered. ;)

I paid 700 UK pounds delivered to Bulgaria. 3 days from UK to Sofia, 9 days from Sofia to Lukovit!
The important part for me was a legal inport from the uk, with full warranty. All correct. My days of importing, without warranty are over. :)

The scope was bought for us Bulgarians to try and test. Not another scope for Gary, Pleven try first, then Ruse, who next? Sofia, Troyan, Plovdiv.?

Thanks for the tolerance guy's.
 

Detelin

Редовен Потребител
Днес имах възможноста да погледна през Falcon X50 и благодаря на Гари за предоставената възможност. Аз останах с добри впечатления от оптиката. Скалата много ми хареса, от меренето на дистанциите не намирах проблем и всичко си беше както трябва. Даже вече клоня към този вариант като избор за ФТ оптика.
 

apapazov

Редовен Потребител
Сложи една фт. мишена на някоя дълбока сянка или на по тъмно място и тогава я погледни през оптиката, защото Фалкона Т50 там издишаше спрямо Биг Нико по моите наблюдения. Иначе на светло беше ок.
 

Detelin

Редовен Потребител
Другата седмица оптика отива в Русе. Там ще се има повече време да се тества и да се каже по обективно мнение, все пак аз съм новак и не мога да дам чак толкова добра оценка. Но все пак оптика за мен не отстъпва по нищо на Никото.
 

gary m

Редовен Потребител
OK who wants the Falcon X50 next?
I will Ekont, no problem.
The scope is mine, bought with my money, my experiment as a option for Bulgarian FT. I am not a Falcon agent, I have no interest in sales, I took the risk, who wants to try?
Сложи една фт. мишена на някоя дълбока сянка или на по тъмно място и тогава я погледни през оптиката, защото Фалкона Т50 там издишаше спрямо Биг Нико по моите наблюдения. Иначе на светло беше ок.
In my opinion Anton, both scopes in the shadows are equal, I test both scopes in all conditions.
 

gary m

Редовен Потребител
Оги, пиши на български. ;)
The scope is already travelling mate. When it returns, you test it next. I promise. :). Your promise to me, do not test the scope in Козлодуй. ;) Radiation and Gary's passport cause conflict.
 

Toto Rino

Редовен Потребител
Здравейте колеги,
Искам да питам коя оптика на Биг Нико е по-подходяща за ФТ с Мил Дот скалата или NATO, и необходимо ли е да е с подсветка?
 

Detelin

Редовен Потребител
Здравей, това с каква скала ще е зависи дали ще се ориентираш по нея, ако да тогава мил-дот. Иначе просто на теб да ти харесва. Вече за подсветката аз лично предпочитам без такава, но е полезна когато се стреля в затъменени пространства.
 
Нагоре