Оптики ползвани за Фийлд таргет FT (Модели, цени, характеристики и др.)

Дискусия в 'Оптики' започната от vas2308, 16 Ноември 2018.

1. soundmax

soundmax Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,561
    от:
    Казанлък - Пловдив
    Ех Марине, такива глупости написа ..... ама айде няма да съм краен. На кратко ти казвам какво се случва в предните постове - ти си водил някаква комуникация с производители (хубаво споделяш я) всеки си хвали стоката и се мъчи да заблуждава, добре познат трик при търговията и същевременно се казва ние сме алтернативата. Хубаво може да стане така, но може и да не стане има все пак и други доказани ФТ оптики да не говорим, че и на старо се намират макар и рядко Никота които вършат все още чудесна работа. Аз няма да казвам какво бих направил това си е мое мнение, но като цяло бих проучил кое ще ми върши по-добра работа, а не да ми краси само пушката, нали разбираш! Инженер си би трябвало да разбираш разликата между красота и ефективност. Ако може и двете най-добре разбира се, но там и цените са други и не всеки от раз би се разделил с тази сума.

Какви са тия писаници ? Ако искаш си вземи Хатсан с оптика таско 4х20 и чашки GAMO ама поне да е 16 J, и яла да стреляш така, твоя воля, никой няма да те върне. Ама да се обиждаш, че хората искат да ти помогнат след като си ги питал, и не си се вслушал в съветите им ( даже упорстваш, и си взимаш все пак каквото ти е кеф, което си е твое право разбира се) явно са си губили времето, то малко така излиза да ти кажа, защото те не са ти казали нещо ново от това което е писано из форума и което си чул когато си ни питал лично. Ама и на хората малко кофти вече им става след като си поредния които пита кое да вземе, а после обяснява, че е било безсмилено да му говорят за еди какви си пишки оптики и ще си вземе каквото е решил. Нима и тези хора нямат право да се засегнат. Попиши из форума няколко години ще дойдеш на нашия акъл уверявам те. Аз бях един от хората, които си стреляше с каквото си иска, китайски пушки с оптики с ниско увеличение, самоделки, спортни пушки с по-ниска мощност и т.н. ама никога не съм претендирал с тия работи, и не съм питал правилно или не е, защото съм бил наясно какво трябва да имам, но в ония времена не съм можел да си ги позволя, пък и ми бе интересно какво може да стане с по бюджетен вариант пушка и оптика, но не съм го натяквал, че така е правилно....правилно е за мене си и точка. Ако някога тия неща се случат, които ги пишеш уверявам те не само и аз ще се откажа от този спорт, но това са безумия които си писал, и може да засегнеш някои хора!
    Те за това тука нямам думи вече :wall:

Последна промяна: 12 Февруари 2019
    batnan, scandalo and venciru like this.
  2. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,862
    от:
    Варна
    Леуполдите Competition x35 и x40 гледам че са спрени от производство. Има само x45, ама той за ФТ ми се струва неудобен. Дали някъде се намират още от тези с по-малкото увеличение?

3. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    573
    от:
    София
    Хвърли едно око и на Falcon T-35. Не съм я виждал на живо но всички отзиви за нея са много добри а цената и е в пъти по ниска.
    П.п. (разбра ли какво му е на бушнела или са монтажите ?)

4. xpresident

Публикации:
    1,862
    от:
    Варна
    За този Falcon съм си мислил, но дали е подходящ за ФТ? Фиксираното увеличение не ме плаши, ама как мери и как гледа не знам.

5. oblaka

oblaka Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    943
    забрави за този фалкон. инвестира в хубава пушка. не прави компромис с оптиката. фалкон Т50 е минимума за ФТ. NSD е оптималния вариант.

xpresident, Kifa and kid like this.
  6. Kifa

Kifa Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    1,125
    от:
    София
    На Бушнела проблема му е в Бушмилса...поне аз така разбрах :D,ама то и за това си требва тренировки.....:cheers:

Ludjev77 and xpresident like this.
  7. xpresident

Публикации:
    1,862
    от:
    Варна
    Ще пробвам с Бушмилс другия път :)
    И аз започвам така да си мисля, но ми се щеше да погледна и Леуполда, само че май микой тук няма x35 или x40

8. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

Удари едно съобщение на Миро, той имаше такъв Леополд, и гледа идеално. Как мери незнам, не е правил оразмеряване на паралакса, нито има добавено от него колело, до колкото знам го ползва само за БР. ???

xpresident харесва това.
  9. xpresident

Публикации:
    1,862
    от:
    Варна
    На Миро е x45

10. hristoss

hristoss Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    642
    от:
    Пловдив - 0899001948
    40х45 е на Миро..

xpresident харесва това.
  11. Ludjev77

Ludjev77 Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    319
    Васко за Т35 съм чел само хубави неща.
    Най-голямия плюс е теглото и съотношението цена-качество.
    Факта, че много рядко се появяват на пазара втора ръка, ме кара да си мисля че са Ок.
    В момента в шутинга има една за 220лири

xpresident харесва това.
  12. rashko

rashko Редовен Потребител

@ xpresident... Вземи си Нико, при липса на пари и Сайтрон, за осветеност и кеф по време на стрелбата.
    Мое мнение...гледал съм и през по- скъпи.

lynx, soundmax and xpresident like this.
  13. xpresident

Публикации:
    1,862
    от:
    Варна
    Явно ще е Нико.

lynx, soundmax and pavloff like this.
  14. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    573
    от:
    София
    поне един Никко Хорнет ЕД вече и в България ;-)

Снощи я сравних набързо с японското никко и като образ не видях да и отстъпва. В меренето японското никко вероятно ще има превес, най малкото понеже ъгъла на паралакса на хорнета е 180 градуса а на никото на око е около 270 градуса но ще . Механиката е много стегната без никакви луфтове. Турета се нулира с повдигане и завъртане без ключове. Кликовете са много отчетливи и прецизни 1/20мрад.
    Скалата е точно по моя вкус и е вярна при 25х което си е голям плюс според мен. 6 милдота при 25х, 12милдота при 12.5х Много фина централна точка. Подсветката е супер много деликатна без заслепяване и светлинно шоу типично за евтините оптики. Метални капачки, сенник и колело 100мм в комплекта. Чудесна универсална оптика за фт, бр, далечни стрелби ! За ФТ ще я видим след седмица :)
    Като ги сравня на светло и пробвам как мери ще кажа повече.

Поздрави

Прикачени Файлове:

Kifa, oblaka, pavloff and 1 other person like this.
  15. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    1,368
    от:
    Пловдив
    Колеги, не видях в темата да е обсъждана оптиката FALCON X50 10-50x60 with FT reticle
    http://www.thegunsworld.com/item/1248-falcon-rifle-scope-x50-ft-10-50x60.html
    Търговецът, когото питах за NIKKO DIAMOND ми я препоръча, като "по-добра и по-евтина"...
    НЯкой с такава оптика или поне впечатления от същата?

16. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,752
    На този търговец като му гледам цените ми призлява

astra харесва това.
  17. mobilen

mobilen Редовен Потребител

Публикации:
    219
    от:
    Пловдив
    Само информативно-Армада Понтика доставя голямото Нико за около 1450лв

Gadnqra and Dominus like this.
  18. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    1,368
    от:
    Пловдив
    Има нещо такова, но все пак го споменават колегите тук и рекох да надзърна в дюкяна му :)

19. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    1,368
    от:
    Пловдив
    Нямат го на сайта си, дали трябва изрично с поръчка да се заяви?

20. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,752
    Звъни и питай. Навремето си спомням, че бяха дистрибутор и на сайтрон, ама не видях нито един.
    искай оферти на модели, скали и т.н.

astra харесва това.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена