Оптики ползвани за Фийлд таргет FT (Модели, цени, характеристики и др.)

Дискусия в 'Оптики' започната от vas2308, 16 Ноември 2018.

1. vas2308

vas2308 Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    770
    от:
    София
    Позволявам си да пусна отделна тема за специализираните оптики за ФТ. Целта е да се посочат всички възможни вариянти и да не се лута човек. Ще откриете таблица с данни за масово ползвани оптики във ФТ взета от английския форум
    Източник: https://shooting-the-breeze.com/threads/ok-what-scopes-do-people-use-for-ft.3915/

Може да се убедите , че не всички оптики са безумно скъпи. Посочени са налични вариянти, цени като нови, произвеждат ли се още, колко долу горе може да се намярят втора ръка. Има и бележки с особенности на оптиките.
    Разбира се при излизане на нов модел може да се ъпгрейдват данните. Ако видите или откриете нов модел или работеща подходяща оптика може да споделяте в темата. Може да пишете и впечатления за вашия опит с подобни оптики и т.н.т. Много от изброените оптики се ползват и за Бенч рест. Ако искате може да посочим и кои оптики може да се ползват и за двете дисциплини. Но общо взето повечето оптики за ФТ могат успешно да се ползват за БР заради голямото увеличение. С течение на времето ще доразвия темата с допълнително инфо.
    Инфото в таблицата включва:
    Оптика, Фиксирано или променливо увеличение, Метод на паралаксиране, Ретикъл (Скала) ,Фокус от 8 метра, Продава ли се нова, Цена нова в дилър, Цена на която може да се намери Цена втора ръка (Виж и бележките)
    Разгледайте прикачения файл.

Прикачени Файлове:

Последна промяна: 16 Ноември 2018
    Gadnqra, lynx, SvilenP and 4 others like this.
  2. vas2308

Публикации:
    770
    от:
    София
    Djubey, Gadnqra and SvilenP like this.
  3. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    346
    от:
    Габрово
    Може би не е по темата за което се извинявам, но защо битува мнението, че Никко оптиките (вече) не струват, а ги виждам често? Дали става въпрос за точно определен модел, за стар такъв или друго?
    ПП. Макар, че това важи и за Хоук...

4. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,384
    от:
    София
    Кажи по какво съдиш за това заключение?
    Вероятно си останал с такова противоречиво мнение поради една специфика на тази марка и това е поради това, че с добро качество са им само оптиките от серия Diamond.

Gadnqra and DGman like this.
  5. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    346
    от:
    Габрово
    Питал съм хора в AGN и затова основно - Питах докато си търсих оптика и всички бяха против Никко, но въпреки това често ги виждам по клиповете. Това може да се каже и за Хоук в голяма степен. Затова питам.

6. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,149
    от:
    Старата София
    Навремето Diamond серията се правеха само в Япония, сега по-малките модели се правят в Китай(по-долу на снимката се вижда).
    Това, че са китайски не означава автоматично че са лоши. Хоука също там го правят.
    s-l1600.jpg

Gadnqra and SvilenP like this.
  7. fatalen

Публикации:
    3,384
    от:
    София
    Какво е AGN?

8. gary m

gary m Редовен Потребител

Публикации:
    361
    от:
    Кнежа, the north west frontier!
    Airgunnation. Forum

Gadnqra, SvilenP and fatalen like this.
  9. fatalen

Публикации:
    3,384
    от:
    София
    Сподели все пак за какъв модел и каква насоченост търсиш или се интересуваш! При много марки си има и талаш в номенклатурата им. Генерализирането не е много точно и правилно заключение.

Gadnqra and SvilenP like this.
  10. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    346
    от:
    Габрово
    Лично аз съм се спрял на Athlon Argos BTR 6-24x50 FFP MIL и определено съм далеч от ФТ и прочие, но за информация ми е интересно и затова питах. Но не искам да разводнявам темата на колегата. Извинявам се.

tamiestef харесва това.
  11. oblaka

oblaka Редовен Потребител

Публикации:
    808
    Ниските серии на Нико като Таргетмастър и др. Не са със същоот качество като Диамонд. Ако забележиш само този модел се използва от фт стрелците от цялата гама на Нико. Не казвам че деугите серии са лоши но просто не вършат работа за фт :cheers:

Gadnqra, vas2308 and SvilenP like this.
  12. vas2308

Публикации:
    770
    от:
    София
    Най вероятно не си питал конкретно за модела Нико Даймънд 10-50х60. Това е модела който се прави в Япония и се ползва масово за ФТ.
    Тук не говорим за марки, а за качество на конкретни модели. (качество за ползване за ФТ)
    Например ако питаш за Шмит Бендер, като марка, всички ще кажат, че е супер...но за ФТ става само един модел Schmidt and Bender 12.5-50x56 и въпреки че цената му е над 7 хил лева и е много бистър има недостатъци свързани с различното мерене при различни температури. Сега търдят , че на последната версия този проблем бил решен.
    За HFT например където изискванията са различни добър вариянт на Нико е Nikko Stirling Gold Crown 4-12x40 Мил Дот (но бройките от преди 5 год мисля)

Просто трябва за конкретни модели да се говори, че дори и за конкретни модификации, партиди и години на производство.
    Не може да се генерализира по марки.

SvilenP and Gadnqra like this.
  13. oblaka

oblaka Редовен Потребител

Публикации:
    808
    Този проблем при Шмит и Бендер е решен васе. Тази година на световното стрелях заедно с Карл Егер. Той стреляше С новия Шмид и каза че няам никакви проблеми със шфтинга при него. Това се чув аи от други стрелци, коитоимат щастието да го притежават. за съжаление обаче за масовия Българин гроздето е много кисело(цената имам впредвид) ;)

14. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,602
    Как точно я реши тази? Като я гледам е близо 400 долара.

15. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    346
    от:
    Габрово
    Проучил съм я, сравнил съм я за съжаление само по данни и мнения с други брандове, които ми преставляваха интерес също и също съм я обсъдил достатъчно с много хора в AGN и GTA за да реша да е тази. Не мисля да влизам в подробности и без това темата не е за това.

Принципно Athlon Helos BTR 6-24×50 MIL по ми харесва, но тя е още по - скъпа. Въпреки, че и Аргос не е евтина за мен.

Знам, че оптиката е важна, колкото и пушката, но финансите ми са много ограничени. Да кажем, че поне до среден клас оптика поне ще успея да вляза. Проблем ще е от къде ще я намеря, защото за момента стигам само до ebay...Все пак се надявам да намеря и друг по - добър вариант.

16. vas2308

Публикации:
    770
    от:
    София
    Какво значи по-добър вариянт. По добър за какво и в какво -повече увеличение, по-лека...по добър ретикъл? То важното е за какво ще я ползваш оптиката и на каква пушка.

SvilenP харесва това.
  17. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,602
    Най-важно е една оптика освен всички сухи цифри предложени от производителя, като параметри е да ти хареса. Аз не съм чувал, предполагам и доста други и не вярвам ти пък да си я виждал, камо ли да я отсяваш, но..... интересен ще е финала, защото както се казва, нека всеки си напари кашлицата.
    Избор на оптика пред компа е най-безмисленото губене на време.
    Макса продаваше дискавъри дето съм сигурен щеше да ти хареса и щеше да я видиш на живо и дори да поработиш с нея.

18. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    346
    от:
    Габрово
    По - добър вариант от къде да купя Аргос. Иначе за известно време изборът ми беше: VT-T 6-24x50 SF FFT MIL на Discovery, но предпочетох Атлонът.

kaloyan_takev харесва това.
  19. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,730
    от:
    Добрич
    Много четеш колега и скачаш от една оптика на друга според изводите които си направил от написаното.
    Гледай през оптики на колегите и като ти хареса някоя, купувай или чети тук кой каква има и от коя е доволен след което си купи от БГ с доставка по Еконт и ако не ти хареса, ще прежалиш 10 левчета и ще я върнеш.

20. peko

peko Редовен Потребител

В днешно време младежта не се води от максимата "око да види, ръка да пипне" , а по-скоро от " ако не го пише в нета , значи не е вярно".

dberov, gary m, Alucard and 2 others like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена