Оптики за нощно виждане Arken ZULUS HD 5-20X и ZHD520R

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Интересува ме една оптика 5-20х дали е налична с далекомер и калкулатор?
 

dilom08

Редовен Потребител
Здравей колега mgrosco! Преди седмица попитах на Л.С. каква е цената на дългия монтаж, понеже видях на предната страница, че имаш налични и на мен ми трябва такъв. Сега питам в темата, понеже мисля че 7 дни са достатъчни да чакам.
Когато си поръчвах прицела от теб, го поръчах с дълъг монтаж, но по стечение на обстоятелствата го получих с къс монтаж. Сега търся допълнително да си купя дълъг монтаж, но нещата не се получават. Моля да кажеш тук в темата, имаш ли налични дълги монтажи и каква е цената за тях. Ако нямаш, то поне да започна да си търся от другаде.
 

mgrosco

Редовен Потребител
Има дълги монтажи 0Моа и 35Моа. Кой ти трябва?
Цена нямам защото вървят с оптиките. Уточни какво ти трябва и ще измисля нещо.
 

dinkata

Редовен Потребител
Може ли малко уточнение на това "вървят с оптиките" ? Значи ли това, че щом вървят с прицела, закупилите си не ги получават в комплекта (както dilom) , а се налага да си купим отделно ?
И не виждам нищо лошо, всеки който желае да си закупи нещо от теб да има ясен и точен ценоразпис на предлаганите неща, а не да гадаем и чакаме, както колегата по - горе написа със седмица/и за цена ?!
 

dilom08

Редовен Потребител
Благодаря за отговора. Искам два монтажа дълги без наклон и един дълъг с наклон, но все пак зависи и от цената.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Може ли малко уточнение на това "вървят с оптиките" ? Значи ли това, че щом вървят с прицела, закупилите си не ги получават в комплекта (както dilom) , а се налага да си купим отделно ?
И не виждам нищо лошо, всеки който желае да си закупи нещо от теб да има ясен и точен ценоразпис на предлаганите неща, а не да гадаем и чакаме, както колегата по - горе написа със седмица/и за цена ?!
Колега оптиките стандартно вървят с един монтаж с какъвто я поръчаш.Но човека ги вкарва предваритвлно и затова се получава така.
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Как се регулира положението на кръста върху екрана,който мери разстоянието .че моя се намира горе вдясно ?
 

dilom08

Редовен Потребител
Важно е да е там, където е лъча на далекомера. Може и да не е в средата на екрана
 

joro_ihr

Редовен Потребител
При по-голямо увеличение кръста направо излиза някъде извън екрана. Седи горе в дясно на малко увеличение. Вчера го гледах при него.
 

toni_tv

Потребител
И при мен беше много изместен при прострелка на 70 метра. И реших проблема като подложих малко съответно от долу и от едната страна на монтажа на оптиката за да може после при прострелката да не се мести много от менюто за да се намери центъра на 70 метра. И сега ми е на нивото на другия кръст точно до него вляво.
 

mgrosco

Редовен Потребител
Здравейте,
Новини от последните дни. Arken разделиха класическите оптики и дигиталните оптики на две отделни части.
Бизнесът с класически прицели ще продължи да използва името Arken, а бизнесът с цифрови оптики вече ще се нарича DNT Optics (цифрови и нощни технологии)
Новото приложение съчетава функциите на приложението Arken Optics и приложението Arken Ballistics в едно приложение и премахва някои от по-малко подходящи менюта и въвеждане на данни, които съществуват в старото приложение Arken Ballistics
Заедно с приложението има основна актуализация на фърмуера, която подобрява NV производителността на оптиката и също така позволява директно въвеждане на балистични данни в оптиката, което позволява до 5 различни балистични профила да бъдат запазени в оптиката плюс всяка балистична таблица, която може да е вече качена.
Предвидена е функция чрез която няма да има нужда от телефон или друго мобилно устройство, за да може да се използва балистичния калкулатор - което ще улесни живота на някои хора, но за хора, които предпочитат да създават балистични профили с помощта на приложението и след това да изпращатдо оптиката, това също ще е възможно.
До пускането на тази актуализация трябва да се използва съществуващото балистично изчисление, използващо балистичната таблица, изпратена до оптиката чрез bluetooth.
Имайте предвид, че старите приложения все още са напълно функционални и новият фърмуер може да бъде изтеглен с помощта на старото приложение на Arken Optics
Новият фърмуер работи с всяка версия на далекомера на Zulus, но не и с моделите без LRF и оригиналния Hittac CP258.
 

Васил 83

Редовен Потребител
Това ново приложение може ли да се изтегли вече, или все още не са го пуснали официално?
 
Нагоре