Оптики за нощно виждане Arken ZULUS HD 5-20X и ZHD520R

toni_tv

Потребител
Благодарности на колегата mgrosco за новата оптика. Сега остава да намеря време да я тествам
 

Attachments

  • Screenshot_20240309-155733.png
    Screenshot_20240309-155733.png
    399.4 KB · Прегледи: 76
  • Screenshot_20240309-155725.png
    Screenshot_20240309-155725.png
    747 KB · Прегледи: 76

toni_tv

Потребител
Колеги дайте някаква идея как да подкарам балистичния калкулатор на новия Аркен. В събота го взех и всичко друго тръгна, но със него ударих на дърво. Свързани са оптиката и телефона с блутут с Arken Ballistics и със WiFi със Arken Optics изтегли си и ъпдейт, измерва разстояние но калкулатора се инати и не работи нито в реално време нито с балистичната таблица и не мога да я кача таблицата към оптиката. Като му дам да я качи започва да върти и нищо не качва. Иначе иконката на приложението за блутут се свързва и променя цвета си в синьо, че има връзка
 

Attachments

  • Screenshot_20240311-191424.png
    Screenshot_20240311-191424.png
    109.1 KB · Прегледи: 33
  • Screenshot_20240311-191458.png
    Screenshot_20240311-191458.png
    183.2 KB · Прегледи: 33
  • Screenshot_20240311-223900.png
    Screenshot_20240311-223900.png
    155.9 KB · Прегледи: 26

Dlgnenow

Потребител
Здравейте,веднъж след като е прострелян прицелът,и след това.ако искам да сменя само скороста,има ли нужда от прострелка пак или само актуализиране и качване на новата балистична карта?
 
Последна промяна:

mgrosco

Редовен Потребител
Качвам малко информация от ръководството което правих, защото аз самият още разучавам функциите на оптиката с балестичен калкулатор.
1710254866094.png
1710254892187.png
1710254911506.png
1710254927004.png
1710254963055.png
 

toni_tv

Потребител
Благодарско за инфото колега mgrosco, но от събота се мъча да подкарам да работи калкулатора и нищо. Иначе всичко друго бачка и е прекрасно. Ъпдейта се изтегли и качи свързани са по между си /телефона го изписва/ иконката за блутут горе вляво светва в синьо след свързването и до тук. Не може да се качи и таблица. Остава да пробвам с друг телефон да не би да има някаква несъвместимост между двете устройства.
 

mgrosco

Редовен Потребител
Моя кратък опит до сега е, че когато телефона ми заспи (Китайска марка Xiaomi) като че ли се губи връзката с блутуута. Като го отключа всичко се възстановява. До момента съм използвал само функцията калкулатор в реално време. Това с таблицата все още не съм го разучавал.
А какво ли ще правим като излезе Arken TNC225 :D
 

Dlgnenow

Потребител
Тоест по-скоро да го направя на реално време вместо на таблица,ако ще променям скоростите,въпроса е дали ще трябва прострелка,според мен ,не.
Но ще пробвам.
 

Djack

Редовен Потребител
Скоростта е от параметрите, които участват в изчисленията. По-високата скорост изправя траекторията и почти съм сигурен, че ще е нужна прострелка. Оптиката ти смята от първото попадение нататък.
 

dinkata

Редовен Потребител
Не мога нещо да копирам линка на видеото, защото е качено директно във форума, но определено ме впечатли новия Аркен.
 

mgrosco

Редовен Потребител
Момчета, има актуализация на Arken Balistics приложението. Оправен е проблема за връзката с блутуута. Странно на мен не ми излезе известие, че има ъпдейт. Влезнах в Google play и написах Arken Balistics. Като цъкнах на резултата ми показа, че има актуализация.
Не мога нещо да копирам линка на видеото, защото е качено директно във форума, но определено ме впечатли новия Аркен.
За съжаление не могат да кажат кога ще има бройки за продажба, но най-вероятно към средата или края на годината, пък до България сигурно другата година...
Поздрави!
 

toni_tv

Потребител
Колеги проблема на връзката между оптиката и телефона при мен се оправи току що с помощта на колегата mgrosco той каза, че има нов ъпдейт на Arken Balistics за Андройд v 2.3.4 но не съобщава автоматично, че вече е наличен, а трябва да си го ъпдейтнете директно от Google Play и вече всичко при мен работи. Още веднъж благодаря на mgrosco са съдействието.
 
Последна промяна:

O.K.

Потребител
Здравейте всички,
@mgrosco каза: "Момчета, има актуализация на Arken Balistics приложението. Оправен е проблема за връзката с блутуута."
Моля за извинение, но не съм сигурен, че съм разбрал:
Може ли да се програмират параметрите на изстрела в ЗУЛУСА напълно самостоятелно, без наличие на смартфон и приложение (изтощена батерия, забравен в къщи телефон и т. н.)?
Благодаря предварително за отговорите.
 

Djack

Редовен Потребител
То и няма нужда. Таблицата се вкарва веднъж, а самата прострелка можеш да си я правиш винаги само с оптиката. Ако вече решиш да сменяш пушка или проектил и нямаш телефон, можеш да правиш само нови прострелки и да си я ползваш, като нормална оптика, без да се съобразяваш с корекцията която ти предлага самата оптика. Веднъж прехвърлена таблицата в оптиката, телефон не ти е нужен.
 

dilom08

Редовен Потребител
Здравейте всички,
@mgrosco каза: "Момчета, има актуализация на Arken Balistics приложението. Оправен е проблема за връзката с блутуута."
Моля за извинение, но не съм сигурен, че съм разбрал:
Може ли да се програмират параметрите на изстрела в ЗУЛУСА напълно самостоятелно, без наличие на смартфон и приложение (изтощена батерия, забравен в къщи телефон и т. н.)?
Благодаря предварително за отговорите.
Не, не могат да се вкарват данните директно в оптиката и оптиката може да работи само с един профил. Ако ще ползваш различни сачми, слъгове и тн., почваш да въвеждаш с телефона.
Това би трябвало да го оправят с нова версия на софтуера на самата оптика. Но за сега е така.
 

toni_tv

Потребител
Днес остана време за прострелка на 70 метра и първи тест на Аркена и калкулатора му на 200 метра и определено съм доволен от представлянето на оптиката 5 от 5 въпреки набързо направените настройки. Впоследствие се оказа, че съм вкарал и с 5 м/с по-висока скорост отколкото реално е стрелял Бигмакса със слъговете 2.9 гр. на Наско. Оказа се и грешка това, че пръснах мишената в червено поради причината, че знака за показването на попадението на калкулатора също е в червен цвят. И сега съм в очакване на следващото свободно време за отстраняването на тези дребни грешки от моя страна.
 

Attachments

  • IMG1.jpg
    IMG1.jpg
    610.5 KB · Прегледи: 48
  • IMG2.jpg
    IMG2.jpg
    244.9 KB · Прегледи: 48

mgrosco

Редовен Потребител
Здравейте,
Качвам ръководството за употреба за свободно сваляне, защото се оказа, че ми е изтекъл QR кода сложен на гаранционните карти към оптиките.
Можете да свалите файла от ТУК.
 
Нагоре