Оптики за нощно виждане Arken ZULUS HD 5-20X и ZHD520R

mgrosco

Редовен Потребител
Здравейте,
От няколко седмици си пиша с производителя Arken за оптиките с нощно виждане от заглавието. Аз лично имам интерес към тази с балистичния калкулатор. Предложиха ми тъй като имам опит с вноса на стоки от страни извън ЕС да взема повече бройки за да ми падне и цената.
Целта на тази тема е да попитам дали има хора които биха заявили някой от двата модела.
Подробности за продуктите може да откриете ТУК
Едно описателно видео на английски -
Поздрави и успешна година!
 

mgrosco

Редовен Потребител
За сега сме на 6 с балистичния калкулатор и 4 без , или общо 10 броя. Утре ще знам цената и ще я кажа ориентировъчно тъй като не съм внасял този продукт до сега и е възможно да излезе още нещо. Въпроса с гаранцията все още не ми е ясен и за там чакам информация. Пишат, че има 2 години, но какво означава това ако ние купим все още не знам.
 

llcoolj

Редовен Потребител
За сега сме на 6 с балистичния калкулатор и 4 без , или общо 10 броя. Утре ще знам цената и ще я кажа ориентировъчно тъй като не съм внасял този продукт до сега и е възможно да излезе още нещо. Въпроса с гаранцията все още не ми е ясен и за там чакам информация. Пишат, че има 2 години, но какво означава това ако ние купим все още не знам.
Знае ли се вече крайната цена ?
 

skrpion54

Потребител
Не ми харесва че всички настройки на тая оптика минават през тел и ако нямаш вайфи двуомясе .
 

Павката

Редовен Потребител
Не съм сигурен,че си прав колега.Гледах клип на който се виждаше,че може да се правят настройките и директно на оптиката.Абе дано първо успее да ги вкара колегата на сносна цена.В Англия е 600паунда ,ама пусто мито...
 

mgrosco

Редовен Потребител
Мито няма да има. Чакам цена за транспорт и ще ценообтазувам. Изглеждат пичове защото искат цените да не се различават от тези в сайта им. Ще направят цени, но със сигурност с транспорта и ДДС трябва да се събера в цените от Англия.
 

Павката

Редовен Потребител
Това са чудесни новини!Понеже доста четох по форумите отзиви и съвети относно тази оптика искам да помоля колегата ,който ще ги доставя да поръчва с наклон на монтажа 0 моа ,защото имало и вариант с наклон35 моа,което създава проблем с центровката на дисплея т.е.това,което вижда стрелеца не е където трябва ,а доста по-високо.Това особено се отнася за по-новите пушки ,които вече имат наклон на релсата 20 моа.Ха дано скоро правим настройките на новите си оптики...Вече сме около 20 мераклиите.!
 
Последна промяна:

mgrosco

Редовен Потребител
Значи нещата станаха сериозни.
Хората от Аркен искат не само да ги купя с отстъпка, ами и да взема повече бройки за гаранционните ремонти. То по закон когато вкарам на моята фирма техника, съм длъжен да дам и гаранция 2 години на всеки клиент който закупи устройството.
Та нещата изглеждат по следния начин:
Клиент купува оптика и ако е дефектна, директно я заменям. Събирам стока на стойност 3 000 долара и след това им я пращам за ремонт.
Предвит всичките изисквания цените са както следва:
1. ZHD520R - 1125 лева без ДДС ( 1350 с ДДС ) и две години гаранция;
2. ZULUS HD 5-20X - 875 лева без ДДС (1050 с ДДС) и две години гаранция.

Освен това трябва да преведа и двете им опътвания за работа с устройствата, тъй като повечето претенции за ремонт били поради неправилна употреба на техниката.
Моля за вашето мнение относно ангажимента който ще се превърне това в бъдеще, тъй като трябва да подпиша и договор с тях и депозит който да преведа (освен парите за стоката).
Как мислите относно реализацията на тези цени за България?
 
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител
Колега, аз мисля, че докато не се пробва стоката, няма как да се каже. Нека да видим как ще се представи тази оптика. И аз искам да си взема една с калкулатор. Но към момента се въздържам защото никой колега не я е пробвал и не е дал отзиви.
ПП - от характеристиките не мога да разбера има ли оптично приближение или цялото 5-20 е цифрово.
 
Нагоре