Оптики за нощно виждане Arken ZULUS HD 5-20X и ZHD520R

dberov

Редовен Потребител
746.10 Евро Х 1.96 = 1462лв. в която цена влиза безплатна доставка до офис на Еконт + застраховка на продукта и една батерия Samsung 3450mAh. Най вероятно ще създавам друг артикул за хора които не искат батерия и безплатна доставка.
В спора се раждала истината и думата дума отваря, та това за цена без батерията е добре както за хора които имат такива батерии, така и за международните ти клиенти, понеже по разпоредби които влязоха мисля през 2021-2022 не може да се изпращат артикули съдържащи батерии. Аз го научих по трудния начин като бях пуснал в ebay един фотоапарат, продадох го, изпратих по български пощи и ми го върнаха като ми изгоря 12лв такса за транспорта. Извадих батерията и пуснах отново апарата като платих отново транспортните 12лв а батерията изпратих с друга куриерска фирма за която платих 38лв. Та ако това не ти беше известно, ето че го научи а и колегите също.
Никой не е задължен с нищо. Щом следиш темата от началото, значи би трябвало да си видял момента с митницата. Повече няма да навлизам в обяснителен режим. Който желае да си поръчва откъдето си иска. И без това честно казано от това което виждам като отношение, може и да махна кода за отстъпка заради такива изказвания. И без това има достатъчно чуждестранен интерес към продукта и ми пишат хора от всякакви страни. Да не говорим че ми превеждат парите авансово и не става и дума за пазърлък. Алтернативи много, а и честно казано нямам намерение да извършвам благотворителна дейност.
Хайде със здраве!
Виждам че си разтропано момче, отзивчив си, действа експедитивно при вноса, сайта също го спретна бързо и то добре, но не се впрягай ако си се обидил на колегата а да лишиш от отстъпка всички желаещи колеги които чакат с парите си обещания втори внос, файда няма за никого. Тогава пък те ще се обидят и отношението им към теб ще се промени. Все пак всичко започна от форума с допитване и поръчки. Международните купувачи са ОК, бях писал че ще има интерес понеже си първи на европейския пазар с тоя бранд и да с тях се работи лесно, събуждаш се и виждаш постъпили пари за покупка. И аз бачкам вече 15 години в световен мащаб и знам как е, но ако колега ме помоли да внеса нещо го правя без стотинка печалба. Само че моето и твоето са 2 различни неща, аз правя персонална услуга а твоето се превръща в бизнес и никой не иска от теб благотворителност а спазване на мъжка дума. Ако поставиш парите и печалбата на първо място и над хобито, забрави за уважението на колегите. Та така, не слагай всичко на сърце!
 

O.K.

Потребител
Според мен, ако не може на всяка буква да вкараш данните от приложението, балистичния калкулатор няма как да работи правилно. Вкарвам на буква А прострелката на проектил от 2 грама за 50м., на буква Б слагам пак прострелка на 50м, ама с проектил 3 гр. ...... няма как калкулатора да познае от къде ще минат и двата на 70м......
Нали казваш на оптиката по кой профил (буква) ще стреляш, а в този профил вече си заложил БК на проектила и начална скорост; поне в "ПАРД"-а е така... Аз имам само 5 профила, но това са 5 различни проектила или 5 различни пушки; изобщо: 5 комбинации пушка/проектил.
 
Последна промяна:

Djack

Редовен Потребител
Нали казваш на оптиката по кой профил (буква) ще стреляш, а в този профил вече си заложил БК на проектила и начална скорост; поне в "ПАРД"-а е така... Аз имам само 5 профила, но това са 5 различни проектила или 5 различни пушки; изобщо: 5 комбинации пушка/проектил.
Не знам, дали може в приложението да се залагат тези букви, ако става, ще е супер!
Иначе там става да направиш много профили и да си именуваш различно, ама дали става да ги качиш в оптиката и да ги монтираш зад определената буква не знам.
 

DGman

Редовен Потребител
По принцип тая опция е създадена да можеш да си връткаш оптиката на различни пушки.което означава различна простралка,балистика и тн.
 

Djack

Редовен Потребител
По принцип тая опция е създадена да можеш да си връткаш оптиката на различни пушки.което означава различна простралка,балистика и тн.
Знам бе човек, ама въпроса ми беше, дали при всяко връткане трябва да връзвам оптиката с приложението и да качвам конкретната карта?
 

Бай Колю

Редовен Потребител
При всяка смяна трябва да се свърже оптиката с приложението.
Аз правя така - На буква А съм прострелял оптиката на 150 метра с Алтарос 49 грейна.
В приложението съм направил профил - A Altaros 49gr
Ако, да речем, прострелям оптиката с H&N 44 gr, ще направя прострелката като буква В
А в приложението ще направя профил В H&N 44 gr
 

Attachments

  • viber_изображение_2024-02-19_12-41-07-894.jpg
    viber_изображение_2024-02-19_12-41-07-894.jpg
    47 KB · Прегледи: 41

O.K.

Потребител
Бай Кольо,
Няма ли в менюто на ЗУЛУСА няколко профила и да си избираш от тях, а не да ги зареждаш от телефона си?
Моята NV008SLRF няма приложение (или аз не зная), но използвам една от петте букви (профили) в менюто ѝ.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Зулуса има възможност за 28 профила.
Обаче, когато минаваш от един профил на друг, трябва оптиката да е синхронизирана с телефона за да работи коректно БК.
 

dilom08

Редовен Потребител
При Пард е различно. Там можеш да вкарваш всичко директно. При DS35 има освен профилите за различна прострелка и профили с различни балистични данни.
За Зулуса може би е добре да се помисли за такова обновяване на софтуера, защото е доста дразнещо всеки път да сменяш чрез приложението.
 

Mario31

Потребител
Има ли вариант на сайта за поръчка да се плати и да излиза цена в лева вместо в евро,не знам дали няма да има разлика при конвертиране евро -лев при трансфера?
 

Amfo

Редовен Потребител
Има ли вариант на сайта за поръчка да се плати и да излиза цена в лева вместо в евро,не знам дали няма да има разлика при конвертиране евро -лев при трансфера?
При тази сума няма какво да те изненада. Повечето си го смятат на 1.95 но реално банките са до пети знак 1.95583 да кажем . Отделно има значение касово или без касово. При големи суми се договаря курс . Може да ти излезе по-изгодно през финансова къща вместо банка . Но в случая за 800 евро просто няма смисъл да се говори .
 

Mario31

Потребител
Да..най-вероятно си прав,но все пак сайта е български и според мен е нормално да присъства и националната валута,айде езика е ок и да е само английски.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Да..най-вероятно си прав,но все пак сайта е български и според мен е нормално да присъства и националната валута,айде езика е ок и да е само английски.
Сайта може да е български , но собственика най вероятно набляга предимо на чуждестранни клиенти и за това няма цени в лева. От обмяната на курса за 800 евро, няма да изгубиш почти нищо. А ако търсиш да си закупиш най изгодно Arken optics zulus hd 5-20x (600 паунда) и имаш приятел във Великобритания погледни този сайт: https://www.opticswarehouse.co.uk/a...th-laser-rangefinder-and-ballistic-calculator
 

Djack

Редовен Потребител

Mario31

Потребител
Мисля,че и врътка за капачката имаше,аз имам принтер,но нямам много време...все пак ако никой друг не се навие ще го измислим.
 
Нагоре