Оптики за нощно виждане Arken ZULUS HD 5-20X и ZHD520R

Djack

Редовен Потребител
Качих ви малко клипчета от преди малко! Дето се вика - топли-топли!
Както се очакваше, не мина без перипетии! Първо - снимано е от ръка. Забравих триногата и столчето в къщи. Забравих, че мога да усилвам подсветката - резултата е пикселизирано на по-големите дистанции. Трябваше да има клипчета и на мишени на различни разстояния, за да се види, как се справя балистичния калкулатор, ама бутона трябвало, да се задържи малко. Когато само се натисне, вади знака за видео, но явно само обозначава бутона. Е, аз това не го знаех и половин час пуках по мишени без да снимам! Апропо, калкулатора се справя блестящо - без грешки от 10 до 100 метра - така ги бях наредил.
Кръста е малко ниско на дисплея, защото прострелях оптиката на 100 метра, ако беше на 50, щеше да е в средата. Това ще го коригирам, макар че не пречи.
Единствения недостатък, който ми пречи е това, че трябва да фокусирам с дясната ръка. Ако фенера и далекомера бяха от дясно на корпуса, щеше да е перфектно. Когато се пресягам с лявата ръка, скривам лазера на далекомера и се заслепявам с отражението на фенерчето от ръката.
Ако се присетя още нещо, ще пиша!
Дано ви харесат клипчетата, въпреки недъзите, ама задприкладното устройство толкова си може като за пръв път!
 

dberov

Редовен Потребител
Добре е до 100 метра е идеална. Това на клиповете на какво увеличение е?
 

Djack

Редовен Потребител
Добре е до 100 метра е идеална. Това на клиповете на какво увеличение е?
Ооо не знам, на различно. Аз мислех, че всичко ще се вижда по дисплея на клиповете и не се мъчех да помня. Ако е усилен докрай фенера, да 250м. поне няма да има никакви проблеми. Аз освен възможността за усилване, забравих и за зуума!
 

dilom08

Редовен Потребител


Подсветките са на максимум и са максимално събрани. Затова доста отразяват и двете. Пард оо8п е с по-слабичка лед подсветка и на това разстояние се вижда добре.
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител


Подсветките са на максимум и са максимално събрани. Затова доста отразяват и двете. Пард оо8п е с по-слабичка лед подсветка и на това разстояние се вижда добре.
Жорка, на мен ли ми се струва, или Аркена при макс. зум точката на прицелване на 120 м. се позиционира най-ниско в разграфяването на прицела? Ако мишената бе на 160 м. примерно, къде ще отиде точка на прицелване?
 

Djack

Редовен Потребител
Жорка, на мен ли ми се струва, или Аркена при макс. зум точката на прицелване на 120 м. се позиционира най-ниско в разграфяването на прицела? Ако мишената бе на 160 м. примерно, къде ще отиде точка на прицелване?
Намаляш малко зума и ще влезе в телевизора. А и позицията на кръста зависи от това, как е направена прострелката.
 

dilom08

Редовен Потребител
Така е, понеже имам нещо нередно при базата на пушката. Иначе една от особеностите на ds 35 е че се мести картината спрямо кръста и той винаги стои в средата на екрана, докато при аркена се мести кръста спрямо прострелката, а картината стои неподвижно.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Така е, понеже имам нещо нередно при базата на пушката. Иначе една от особеностите на ds 35 е че се мести картината спрямо кръста и той винаги стои в средата на екрана, докато при аркена се мести кръста спрямо прострелката, а картината стои неподвижно.
Няма как да не попитам и до каква дистанция кръста ще стои в средата и ще се покрива от картината,тоест до каква дистанция ще имам корекция ? Примерно правя си прострелка на 50 м, до колко метра ще може да се стреля с Парда (обхватност на реална стрелба ) ?
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Няма как да не попитам и до каква дистанция кръста ще стои в средата и ще се покрива от картината,тоест до каква дистанция ще имам корекция ? Примерно правя си прострелка на 50 м, до колко метра ще може да се стреля с Парда (обхватност на реална стрелба ) ?
За да седи кръста винаги на центъра на Зулуса съм взел това решение:
Релса с регулируем наклон ZB Pro Universal.
Стана все едно е с дългия монтаж, но имам обхват на вертикалния реглаж около 30MRAD и обхват windage - 60МОА
1707547508782.jpeg
1707547521705.jpeg
 

dilom08

Редовен Потребител
при парда до към 200 м може да се стреля с калкулатора на 11.2 увеличение с въздушна пушка, след това корекциите излизат извън скалата. при Аркена зависи как ще си направиш ъгъла, както е показал Бай Колю
 

mgrosco

Редовен Потребител
Малко видеа от днес:
1. Стрелба на дистанция 28м. с налягане около 180 бара.

2. Стрелба по метални кутийки и група в кашон на 28м.

3. Група на 50м.

По късно ще добавя и стрелба по креремиди и бутилка с вода на 80м.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Днес стрелях със Зулуса на дистанция 155 метра по един бетонен стълб. На увеличение х10. Идеално си виждах попаденията по бетона.
Нямах никакво време да правя записи.
 
Нагоре