Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

serjy

Новодошъл
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Да, свободата му е напред-назад и така като го гледам, може да се отрази на вертикалното прицелване. Явно трябва да се внимава при зареждане да не се натиска с ръка върху мерника.
 

chopara

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

apapazov написа:
Някой да е правил тунинг на зоракито с цел вдигане на мощноста.Нямам предвид смяна на цевта с по дълга а подобрения по клапана или помпата.Много изкам да си го купя но изкам скорост поне 200 мс в калибър 5.5 .

пп. Държа на 5.5 знам че 4.5 е по скоростен но не ме кефи тоя калибър Благодаря
022272667.jpg

Разглеждайки снимките по-назад в темата, най-елементарният тунинг ще е отнемане на част от месинговата тапа от вътрешния край, за да се увеличи обема на резервуарчето(камерата). Така би трябвало да напомпаш 4-та помпа преди предпазния клапан да изпусне. Най-добре е да се направи нова по-къса тапа за да може да се върне стария вариант при неуспех.

Теоретични разсъждения :)
 

serjy

Новодошъл
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Тук се мъча да реша една задача, но нещо не става...
Идеята е пистолета да се простреля на 10м с 130м/с т.е. една помпа и с ChairGun получавам такава графика:
Zoraki_130ms.jpg


Сега искам при същата настройка на мерните прибори да направя две, три и четири помпи и да сравня графиките, от колко до колко метра пистолета стреля точно. Получавам обаче такава картинка:
Zoraki_170ms.jpg


Нещо бъркам, не е нормално при по-висока скорост да имам по-полегата парабола, ако мерните прибори са от предишната настройка за 130м/с. Според мен, параболата при 170м/с трябва да е над тази от 130м/с ???
 

serjy

Новодошъл
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Да, ясно, в режим на сравняване е трябвало да работя!
Ето това исках да получа :cheers:
Zoraki_1234p.jpg
 

serjy

Новодошъл
Днес прострелях на 10м. седейки на удобен шезлонг с кръстосан крак за упора, една ръка, едно напомпване. Долната мишена е с механичните мерници - тридесетина изстрела, горната с лазерен мерник - 10 изстрела.

Пистолетчето все повече ми харесва, а с какви резерви го купих...
На мерника намотах две-три навивки черен конец за ръчно шиене и вече не се мърда самопроизволно. Лесно се и сваля, и не личи. След прострелката на 10м. пробвах и на 15-20-25 с две напопвания, срелба по бутилка от минерална вода 0,5л., цели се. Общо взето не виждам смисъл да се помпа на повече от две помпи, до 15м. си стрелям с едно напомпване до 25м. с две. Мен ми стига. :)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Виждайки последния тук пост, се сетих че имам Ред Дот, който все оплагах да монтирам.
Снощи след полунощ монтирах и прострелях на 10м.

Днес една черно бяла мишена точно на 30м (мерено с рейнжфайндър) и тежко JSB на три помпи падна без да се замисли.
Бях приятно изненадан. Не съм очаквал но уви.
 

Attachments

  • DSC_6896c.jpg
    DSC_6896c.jpg
    49.1 KB · Прегледи: 242
  • DSC_6883s.jpg
    DSC_6883s.jpg
    36 KB · Прегледи: 282

usera2

Потребител
На pushka.eu са пуснали като резервна част дълги цеви от ултра. Цев дълга за Zoraki HP-01 cal. 4.5 mm. Който желае може да превърне обикновеното зораки в ултра ;) Цената е малко соленичка, но и да я направиш на стругар ще излезе пак толкова. :)
 

Карлсон

Потребител
Момчета, съседа има мерак за приличен пневматичен пистолет, похвалих му Зоракито при все че не съм стрелял много с него, а в един магазин в Бургас от където си купувам чашки мернах Зораки Лайт в 5.5 за 250лв. Има вариант и за поръчка на Ултра в 5.5 ама свръхкомпетентния продавец не можа да обясни каква е разликата освен в цената... Моля разсейте мъглата, доколкото знам мишените ще са предимно пернати... :cheers:
 

usera2

Потребител
Карлсон написа:
Момчета, съседа има мерак за приличен пневматичен пистолет, похвалих му Зоракито при все че не съм стрелял много с него, а в един магазин в Бургас от където си купувам чашки мернах Зораки Лайт в 5.5 за 250лв. Има вариант и за поръчка на Ултра в 5.5 ама свръхкомпетентния продавец не можа да обясни каква е разликата освен в цената... Моля разсейте мъглата, доколкото знам мишените ще са предимно пернати... :cheers:
Правилно си го насочил! :) Не съм чувал за вариант "Лайт", предполагам става дума за късата цев. Щом ще се ползва за пернати правилният избор е Ултра, освен ако няма да са врабчета :D Разликата между двата освен цената е в началната скорост и в габаритите, като и двете са в повече при ултра модела. Ето го и моят унищожител на мишени, супер точен и удобен за стрелба от ръка, до 30 метра няма пропуск :
 

Attachments

  • Снимка0327.jpg
    Снимка0327.jpg
    187.2 KB · Прегледи: 445

Карлсон

Потребител
Да колега, и аз така разбрах че лайт модела е с къса цев и се помпи до 3, а ултрата е с дълга цев и възможност за 4 помпи :)
 

lynx

Редовен Потребител
И двата може и до 5 помпи да ги помпиш, стига да си прежалил пистолета и да си достатъчно здрав в ръцете.
 

usera2

Потребител
lynx написа:
И двата може и до 5 помпи да ги помпиш, стига да си прежалил пистолета и да си достатъчно здрав в ръцете.
Моят стреля основно на четири помпи, поне 2500 чашки е прекарал, проблеми не съм имал /да чукам на дърво :)/, а относно трудността съм намерил начин, който не измаря ръцете. След четвъртата помпа предпазния клапан сработва и ако щеш двайсет напомпи, ефект няма да има- въздуха излиза навън /чува се ясно/. Не знам как е при моделите с къса цев- кога е настроен клапана да сработва, дали на третата или четвъртата помпа. Предимството на Ултра модела е по-високата скорост при еднакъв брой помпи.
 

димитър

Потребител
ЗДР.
Много съм доволен от тези чашки RWS DIABLO BASIC 4.5mm
Нямам проблем със този пистолет :bravo: да чукна на дърво /даже се замислям за сериозен туниг/
Поздрави на притежателите на Zoraki HP-01 :cheers:


П.С.
Повече от 3-помпи не съм го тормозил
 

Attachments

  • ZORAKI HP-1 Long.jpg
    ZORAKI HP-1 Long.jpg
    185.5 KB · Прегледи: 215
  • ZORAKI HP-1 Long...jpg
    ZORAKI HP-1 Long...jpg
    207.3 KB · Прегледи: 192
  • ZORAKI-1 pompa.jpg
    ZORAKI-1 pompa.jpg
    181.9 KB · Прегледи: 197
  • ZORAKI-2 pompi.jpg
    ZORAKI-2 pompi.jpg
    188.5 KB · Прегледи: 186
  • ZORAKI-3 pompi.jpg
    ZORAKI-3 pompi.jpg
    189.9 KB · Прегледи: 192

apapazov

Редовен Потребител
Някой да знае дали разликата м/у късото и дългото зораки е само в цевта.Има ли някой да има късо зораки и да е правил 4 помпи колкото маже дългото.Благодаря
 

FreeMan

Редовен Потребител
Аз съм с късото зораки. (Вече не е - сложих хаенелска цев и стана дълго ;))
Направено е след трета помпа да изпуска въздуха като за след трета. Можеш да си помпиш колкото си искаш - компресията ще е все същата.
Всъшност Зоракитата са настроени винаги да изпускат въздух - дозират го и при първа и при втора и птри трета... след трета изпускателя е настроен да изпуска на едни и същи налягания.
Като имам време ще пратя скорости и подробности.
 

apapazov

Редовен Потребител
Всъщност чуденката ми е дали да си купя Зораки ултра при положение, че така или иначе ще му сменям цевта с по дълга и по мой избор.Единственото което ме спира да си купя късото и да му сменя цевта е 4 помпа на по дългото.Та затова се и нтересувам разликата между двете е само в цевта или има и конструктевни промени позволяващи 4 помпа и от там по голяма мощност
 

usera2

Потребител
Имал съм от късото, сега притежавам модификацията Ултра. Не съм ги разглобявал, за да кажа със сигурност дали имат някакви конструктивни разлики, но като ги гледам външно са еднакви. Предполагам само клапана на късото е настроен да изпуска на по-ниско налягане. Това може да се "поправи" лесно, но не е препоръчително. За да си спокоен по-добре дай някой лев отгоре и си вземи ултра дори и да имаш намерение да сменяш цевта. А и с оригиналната цев стреля достатъчно силно, като габаритите му не са прекалено увеличени, може да ги сменяш при различни ситуации.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Може просто да са натегнали изпускателя, но това би скъсило живота на Зоракито.
Зоракито не съм го пипал въобще, освен че му смених цевта - което си е елемнтарно.
Стреля си добре и не смятам да го пипам.
Но може да сравняваме с някой с Ултра ако е от София... имам Хрони, чашкоуловител, 12м. коридор, и т.н. за тестове в дом. условия. ;)
 

apapazov

Редовен Потребител
Благодаря на колегите за инфто.Поръчах си ултра в 4.5 .Живот и здраве утре трябва да дойде.
По принцип си бях харесал кросман 2250хт но го нямат наличен никъде в БГ.Поздрави на всички
 
Нагоре