Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

njatanasow

Редовен Потребител
Карлсон написа:
Момчета, от къде да намеря тънка и дълга цев дето да влезе в леглото на сегашната на ЗОРО... Мерих с шублера - 10.56мм... :cheers:
Че то няма такава цев,но за сметка на това има стругари ;)
 

Карлсон

Потребител
njatanasow написа:
Карлсон написа:
Момчета, от къде да намеря тънка и дълга цев дето да влезе в леглото на сегашната на ЗОРО... Мерих с шублера - 10.56мм... :cheers:
Че то няма такава цев,но за сметка на това има стругари ;)
Тъй, тъй, г-н Атанасов, ама аз да питам, може някой нещо да е срещал по света... :cheers:
 

vanko

Редовен Потребител
Карлсон написа:
Момчета, от къде да намеря тънка и дълга цев дето да влезе в леглото на сегашната на ЗОРО... Мерих с шублера - 10.56мм... :cheers:

Пламски,наистина такава цев по размер точно няма да можеш да намериш но можеш да я презстържеш на L180mm Ф10 това е частта която е в леглото,а колко ще надстърча,си определи сам.
 

lynx

Редовен Потребител
Карлсоне, в Армс БГ оригинална цев за Зораки Ултра/дългата/ е 69 лева.
http://arms-bg.com/%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0%D1%80%D0%B8/%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D1%86%D0%B5%D0%B2-%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-zoraki-hp-01-cal.-4.5-mm.html

Не съм гледал по другите сайтове, може и по-евтино да се намери.
Ако искаш още по-дълга, ще трябва да купуваш от нещо друго и да ти я гласи стругаря.
 

Карлсон

Потребител
Благодаря ви, момчета, ще се ходи на стругар, това е ясно... ;) Lynx иска ми се да е по-длъжка, иначе тази я видях... :cheers:
 

vanko

Редовен Потребител
Карлсон написа:
Lynx иска ми се да е по-длъжка

Хубаво е да е по длъжка но не прекалено! Гледай да е 280-300мм иначе става грубо.Моята е 40см и с модер още 20 и стана една...като ме хване скуката ще я прекроя.
 
A

Anonymous

Гост
Наистина, не се престаравайте с цевите. Преди време, когато силно се интересувах от Дрозд, яко ровех в руските форуми. Там му правят екстремен тунинг, неща които на производителя едва ли са му минавали през ума. Та основното за цевите беше, че няма смисъл да са повече от 30 см. - след тази дължина нарастването на скоростта е незначително, но неудобствата при експлоатация силно нарастват.
 

vanko

Редовен Потребител
Dejmos написа:
Та основното за цевите беше, че няма смисъл да са повече от 30 см. - след тази дължина нарастването на скоростта е незначително, но неудобствата при експлоатация силно нарастват.

Ако цевта е по дълга,наистина се получава неудобство при експлоатация и транспортиране.Наложи се да резна малко куфарчето за да го побера.А това колко трябва да бъде дълга цевта,формула едва ли има или аз поне не знам да има такава.Цев от 25-30см ще е най добре за Зоро.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Най-вероятно е бутафорен и е празен отвътре, което не е проблем да си го преправиш, ако знаеш и можеш и ако резбата стане.
Виж го на място най-добре.
Иначе като цена е ок.
 
A

Anonymous

Гост
С карантията ще се справя ,а колкото до резбата ,стругаря ще ми я направи.В понеделник когато ми пристигне цевта ще го поръчам, и ще запуша устата на Зоро. :yahoo:
 

lynx

Редовен Потребител
Orka, защо направо не си купиш от Асан или Еваникс?
Цената ще е сходна, а и този който си показал с цвят "милитъри" нещо май няма много да му тича на Зоро.
Резбата също не се знае каква е, а на тези които ги продават за въздухарки поне се знае каква е и като си нарежеш на цевта стандартна резба, за в бъдеще ще можеш всичко да завиваш отпред.
 

vanko

Редовен Потребител
Orka написа:
С карантията ще се справя ,а колкото до резбата ,стругаря ще ми я направи.В понеделник когато ми пристигне цевта ще го поръчам, и ще запуша устата на Зоро. :yahoo:

Резбата я направи 1/2 UNF 12,7ммD, ako на тоя който си показал е такава ще бъде добре,а може и с преходник.Цвета не е подходящ като гледам (няма да му ходи) ще трябва да го боядисаш или черна анодация.
 
A

Anonymous

Гост
lynx написа:
Orka, защо направо не си купиш от Асан или Еваникс?
Цената ще е сходна, а и този който си показал с цвят "милитъри" нещо май няма много да му тича на Зоро.
Резбата също не се знае каква е, а на тези които ги продават за въздухарки поне се знае каква е и като си нарежеш на цевта стандартна резба, за в бъдеще ще можеш всичко да завиваш отпред.
Така е ,прав си .Защото мога да се вкарам в такива филми че ... :crazy: :crazy: :crazy:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Това модераторче не е никак лошо, но едва ли някой ще се навие да го внася и продава официално..
 

fishermaniac

Потребител
Има ли някой от Пловдив със Зораки,да го видя пистолета за какво иде реч на полеви условия?Писах в секцията за пловдивската група,но няма резултат засега.Благодаря предварително,а някой модератор ако сметне може да ми махне поста :cheers:
 

apapazov

Редовен Потребител
Имах такъв пистолет и съм от Пловдив .Даже ти го предлагах когато търсише. Не знам някой друг от групата има ли. На живо можеш да го видиш в магазина на бул.България/Прицел/.
Иначе моето мнение е че пистолета е супер.п репоръчвам ти 4.5 но ти си знеш най добре.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
fishermaniac написа:
Има ли някой от Пловдив със Зораки,да го видя пистолета за какво иде реч на полеви условия?Писах в секцията за пловдивската група,но няма резултат засега.Благодаря предварително,а някой модератор ако сметне може да ми махне поста :cheers:
Ами не знам кога ще си идвам към Пловдив, иначе мога да го донеса да го видиш и постреляш с него. Пистолета е чудесен и си ми бе мечта да си го взема още като зърнах, и пробвах за сефте, и за моя радост се осъществи :cheers:
 
Нагоре