Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

vanko

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Може просто да са натегнали изпускателя, но това би скъсило живота на Зоракито.

Точно така е!
Помпенето на повече от 3помпи не би било добре за пистолета в дългосрочен план.Аз съм с HP01 и съм правил 3помпи от начало и то само от любопитство.С JSB -067 с 2напомпвания прави 165м/сек а с Dinamit Nobel 195м което ми е напълно достатъчно,като по пищова не съм правил нищо друго освен смяна на цевта с по дълга (400мм) Като цяло мога да кажа само адмирации като форма,мощност и точност.Тепърва ще се види пълния му потенциал тъй като още няма оплаквания от кой знае какви дефекти.
А инак HP01ULTRA може да се смята за едно от най елитните въздушни оръжия на Европейския пазар ,като моделът дава възможност за 4помпи като се достигне енергия от 17дж.
 

lynx

Редовен Потребител
Ванко, 40см. цев не е ли много дълго за пистолет?
Много от РСР пушките са с такива цеви.
А ако поставиш и модератор отпред, още по-дълго ще стане ???
 

vanko

Редовен Потребител
lynx написа:
Ванко, 40см. цев не е ли много дълго за пистолет?
Много от РСР пушките са с такива цеви.
А ако поставиш и модератор отпред, още по-дълго ще стане ???

Оставих я такава с цел вдигане на скоростта,макар че ако беше с 10тина см по къса не съм сигурен дали нямаше да е същата.20см от цевта влиза в пистолета а инак с модера сега е 580мм :D Неудобството е това че се показва от куфарчето което не ми пречи особенно.
 

vanko

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Vanko - с колко ти се вдигна скоростта с 40см цев?

Използвах слънцето и прекарах няколко чашки през хроното в двора.
Ето резултата: 1помпа 132м/с 2-178 3-204
Правих преди тест с оригиналната цев и със същите чашки JSB Exact 054 но не мога нещо да намеря къде съм записал.При всички случаи обаче(с дългата) е по висока някъде с 10-15м/с
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
vanko написа:
FreeMan написа:
Vanko - с колко ти се вдигна скоростта с 40см цев?

Използвах слънцето и прекарах няколко чашки през хроното в двора.
Ето резултата: 1помпа 132м/с 2-178 3-204
Правих преди тест с оригиналната цев и със същите чашки JSB Exact 054 но не мога нещо да намеря къде съм записал.При всички случаи обаче е по висока някъде с 10-15м/с
Извинявай ама и аз да попитам, че както си го написал не става ясно с коя е по-висока скоростта :pardon: даже се разбира, че с късата цев е по-висока, а не ми се връзва ;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
С дългата е по-висока скоростта.
И моята се вдигна, но с малко.
Така или иначе го направих за да си навивам мод. и съм доволен.
И аз писах и снимах - ще видя къде са ми данните и ще ги пусна тук.
 

apapazov

Редовен Потребител
Gamo pro hunter 0.49гр
1.помпа 118.2
2. 163.6
3.191.3
4.214.1

JSB EXACT DIABLO 0.547гр
1.119.3
2.163.1
3.193.7
4.213.6

Това са ми скоростите със Зораки ултра в 4.5мм с оригиналната си цев
Мисля да слагам дълга цев около 35см.Какви скорости да очаквам заслужава ли си въобще гимнастиката.
Някой има ли дълга цев и да е замервал с такива чашки.Благодаря
 

lynx

Редовен Потребител
Скороста може и да не скочи много, но точноста ще е доста по-добра.
Погледни в ю-тюб има клипове от Гънмен на Зораки с цев от Асан 125, на далечни дистанции прави отлични резултати.

P.S.
Ето единия от клиповете, към края на клипа мишената е на 30 метра
http://www.youtube.com/watch?v=eqo_1YetuuM&list=UUvz9ood3veru-cqyghCVo2w&index=120&feature=plcp
 

anibis

Редовен Потребител
apapazov написа:
Gamo pro hunter 0.49гр
1.помпа 118.2
2. 163.6
3.191.3
4.214.1

JSB EXACT DIABLO 0.547гр
1.119.3
2.163.1
3.193.7
4.213.6

Това са ми скоростите със Зораки ултра в 4.5мм с оригиналната си цев
Мисля да слагам дълга цев около 35см.Какви скорости да очаквам заслужава ли си въобще гимнастиката.
Някой има ли дълга цев и да е замервал с такива чашки.Благодаря
Ако харесвах пистолети веднага бих взел тая Диана само заради цевта. На Дианата е в пъти по добра цевта от 125та нищо че е зле малко оксидацията на цевта на тая Диана е все пак е от 67г. Но пък какви групи ще прави с тая цев, дължината и е 38.5см направо заспива на едно Зораки :yes: http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 19#p124219
 

apapazov

Редовен Потребител
За цев мисля от иж38.Само че пушката си стреля перфектно и сърце не ми дава да я нарежа заради цевта :'(
 

anibis

Редовен Потребител
apapazov написа:
За цев мисля от иж38.Само че пушката си стреля перфектно и сърце не ми дава да я нарежа заради цевта :'(
Въобще не де пипай иж-а това е твоята цев. :yes: Един колега ме попита какво ще изкара в повече с по дългата цев, повече скорост а пък да не говорим за точността. Дианата има перфектната цев за твоя пистолет и и не само за твоя. :cheers:ПП същото му го казах и на него. :yes:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз имам една Диана модел 20 която също купих заради цевта, но така и не ми даде сърце да я съсипя. Цевта наистина е перфектна но е доста дебела и ще трябва доста да се сваля от нея за Зоракито... :cheers:
 

vanko

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Аз имам една Диана модел 20 която също купих заради цевта, но така и не ми даде сърце да я съсипя. Цевта наистина е перфектна но е доста дебела и ще трябва доста да се сваля от нея за Зоракито... :cheers:

Колегата Цилиндъра ги продаваше преди по евтинки,може да има и още.Взех си от Славия тя е 16мм и я престъргах на 10,това е частта която влиза в пистолета а другата част извън него си остана пак 16. Има и една засечка която е 8мм и това е общо взето а за дължина...кой колкото иска!
Дианската цев колко е по дебела не знам,но по добре не я разваляй може да ти потрябва някой ден.
 

apapazov

Редовен Потребител
Днеска смених цевта на зоракито с такава от иж38.Оставих я максимално дълга/42см/
Така общата дължина на пистолета стана около 48см мерени от мушката до мерника.
Скоростите с жсб 0.547 са
1.помпа 136.7
2. 184.5
3.216.4
4.240.3
На 4 помпи са 16 джаула което осигурява около 38–40м права траектория
По мишени стрелям на 2 помпи :rambo:
За точност ще пиша като ми дойде бързомереца
 

usera2

Потребител
apapazov написа:
Днеска смених цевта на зоракито с такава от иж38.Оставих я максимално дълга/42см/
Така общата дължина на пистолета стана около 48см мерени от мушката до мерника.
Скоростите с жсб 0.547 са
1.помпа 136.7
2. 184.5
3.216.4
4.240.3
На 4 помпи са 16 джаула което осигурява около 38–40м права траектория
По мишени стрелям на 2 помпи:rambo:
За точност ще пиша като ми дойде бързомереца
Сравнено със Зораки HP-01 4.5 ултра разликата е 15 м/с и разлика в съчмата с 0,05 гр. Струва ми се твърде малка за толкова игра по смяната на цевта, а и най-важното големите габарити.
 

apapazov

Редовен Потребител
15мс е разликата на 1ва помпа на повече помпи разликата стига до 25мс.Аз и на това съм доволен.Не съм си и мислел ,че ще стане 100джаула
Пиша какво се е получело а не да се хваля.Всеки си преценя, какво да прави по собственото си оръжие,затова писах преди и сега с едни и същи чашки.
А дали си струва-за мен да.Част от хобито са и подобренията които сам успея да си направя,дори минимални.Ако за всяко нещо се чудя дали ще ми се върже,дали си струва.....
Многото мислене убива инициативата.Поздрави
 

Карлсон

Потребител
Момчета, от къде да намеря тънка и дълга цев дето да влезе в леглото на сегашната на ЗОРО... Мерих с шублера - 10.56мм... :cheers:
 
Нагоре