Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

ininia

Потребител
ФТКС
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Най-впечатляващо е 120 зареждания на зоракито и 120 повдигатия на пистолета с изпъната ръка и изстрел! :bravo:
Убеден съм,че аз не бих могъл!
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

ininia написа:
Най-впечатляващо е 120 зареждания на зоракито и 120 повдигатия на пистолета с изпъната ръка и изстрел! :bravo:
Убеден съм,че аз не бих могъл!

Ако пищова е балансиран,няма да е проблем :yes: Но ако е като моя с половин метър цев :D нещата стават други :)
 

apapazov

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

интересува ме някой ако има зораки ултра в 5.5 кал на максимална мощност какви скорости вади реално
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

apapazov написа:
интересува ме някой ако има зораки ултра в 5.5 кал на максимална мощност какви скорости вади реално

Тук можеш да сравниш показателите в двата LR на ULTRA модела.А иначе на max т.е. четвърта помпа скоростите са по добри от доста пушки (китайки) а може и 5 да му праснеш ама ше му се износят бързо ставите ;)

2012-01-05_181243_4dcd9_28959671.jpg
 

apapazov

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

благодаря за отговора колега. това сам го виждал но не знам дали производителя или търговеца надува скоростите с цел по лесни продажби.нали знаеш маркетинг.Идеята ми беше дали някой от форума го притежава и го е замервал лично с хроно.Имам предвид зораки ултра 5.5 без доработки и по далги цеви
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

apapazov написа:
но не знам дали производителя или търговеца надува скоростите с цел по лесни продажби.нали знаеш маркетинг.

Едно видео с хроно-тест и различни чашки (не е от търговец) :)

http://www.youtube.com/watch?v=Ly3YBslV2c0&feature=player_embedded
 

usera2

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

apapazov написа:
интересува ме някой ако има зораки ултра в 5.5 кал на максимална мощност какви скорости вади реално
Със тези JSB Exact Jumbo RS 5.52 500 даде 174 м/с, а с тези ХАТСАН pointed 5.5 171 м/с. Мерени с хронографа на st_beer. Стрелям основно с първите, летят добре и на по-далечни дистанции, докато вторите са до 20 м, после пропадат доста. Пробвахме го и с RWS Hobby 5.5 мм - 177 м/с, но те са само за стрелба по мишени на една, две помпи. Недостатъка на големия калибър е, че няма избор на чашки, понеже все пак мощността не е голяма и се търсят по-леки чашки, но май отдава по-голяма енергия от 4,5. По-горе беше споменато за 5-а помпа- моят пищов се помпи само до 4-и, на четвъртата предпазния клапан изпуска и до пета не може да се стигне. Сигурно е за добро ;)
 

apapazov

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

благодаря колега това ме интересуваше
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

На няколко пъти ми се случва Зоро да засича. Тоест зареждам, дърпам спусъка и нищо. Почти винаги става при много плавно обиране на спусъка или обиране до някъде, отказ и пак спуск. Отварям вадя чашката, затварям и не мога да разбера проблема. По-рязко затваряне обикновено оправя нещата. На някой случвало ли се е? Норамално ли е при една помпа да съска клапана? Нямам хронограф да замеря, но мисля, че клапана трябва да задейства при трета помпа все пак. Не съм разглобявал цялостно за да огледам, но ми се струва, че нещо задържа ударника, защото единия път гръмна в момента на второто затваряне.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

dp1962bg написа:
На някой случвало ли се е? Норамално ли е при една помпа да съска клапана? защото единия път гръмна в момента на второто затваряне.

Капни 5-6 капки масло в цилиндъра Появи се същия проблем и при мен един единствен път само че го правеше на трета помпа и до сега не се е случвало! Това съскане на клапана го има на всяко напомпване.
 

Andy Iron

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Съскането е нормално при зареждане, дори на една помпа.
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Масло слагам, съскането не ме притеснява чак толкова, колкото засечките. Явно трябва да го разглобя и разгледам по основно.
 

julioano

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

И аз имах същия проблем преди време ,едното лостче на спусковия имаше чапльци ,но като го поизтърках се оправи. На 21 стр. виж снимките ,на третата или черното или бялото лостче .
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

julioano написа:
И аз имах същия проблем преди време ,едното лостче на спусковия имаше чапльци ,но като го поизтърках се оправи. На 21 стр. виж снимките ,на третата или черното или бялото лостче .
Ок, благодаря ще го погледна. Появи се още един проблем. Нямам хроно да го установя на 100%, но се усеща по силата на звука при изстрел и по пропадането на попадението. Явно на моменти скоростта на изстрела за съответното зареждане пада. Или недозарежда или предпазния клапан сработва неправилно и изпуска част от въздуха. Лошото е че се установява след произвеждане на изстрела и попадението е лошо.
Някой имал ли подобни проблеми?
 

julioano

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Виж иглата ,да не изпуска от там .
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Днес имах възможност да избирам между вариант "ultra" и стандартен HP 01 в калибър 5,5, но продавача в магазина не можа да ми обясни каква точно е разликата, отгоре на това през цялото време жестикулираше с пистолета в ръка и с пръст в спусковата скоба... Едвам се удържах да не му зачервя вратните жили... :mad: Както и да е... Моля, разяснете ми разликите от по-горе... Благодаря ви :)
 

usera2

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Amarlatakia написа:
Днес имах възможност да избирам между вариант "ultra" и стандартен HP 01 в калибър 5,5, но продавача в магазина не можа да ми обясни каква точно е разликата, отгоре на това през цялото време жестикулираше с пистолета в ръка и с пръст в спусковата скоба... Едвам се удържах да не му зачервя вратните жили... :mad: Както и да е... Моля, разяснете ми разликите от по-горе... Благодаря ви :)
Ако държиш на калибъра 5,5 /като мен/ и ако ще стреляш по-надалеч от 10 м е препоръчително да е ултра. Имам ултра 5,5 мм. За да стрелям добре на по-далечни дистанции търся възможно най-леките съчми. Засега съм доволен от тези JSB Exact Jumbo RS 5.52 500. Стреля с тях с около 173 м/с и летят много добре, но просто няма избор при леките чашки в този калибър. Тези са 0,87 гр. Пробвал съм и със сръбските 1 гр ... ами стават, ама след 12-13 метра започват силно да пропадат :pardon: При положение, че нормалния вариант стреля с по-ниски скорости положението ще е още по-зле на дистанции над 10 метра. Ако ще го ползваш само за стрелба по хартиени мишени става, но защо да не е 4,5мм. Недостатък на дългата цев е, че не може да се монтира отдолу стандартен лазер. Аз опитах с два и двата опират в цевта и за да го напомпиш докрай вместо 4 помпи трябват 14. Иначе при пренасяне и стрелба дългата цев изобщо не пречи според мен.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Имаме си тука едно производство и проблеми с гризачи, по точно мишки и мисля да взема Zoraki -то хем да се упражнявам, хем и да понамаля малко бройката на вредителите :rambo: Имам си и пушка, но нерядко според спецификата на помещенията ще ми бъде по удобно с пистолет... Извинявам се на всички за офтопика, просто търся съвет кой калибър ще бъде по-удачен срещу мишата сган... Благодаря на всички за съветите ви, тръгвам към магазина да пазаря и после ще се похваля... ;)
 

apapazov

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

някой знае ли откаде в пловдив може да се купи зораки 5.5 ултра. не изкам да го порачвам от нета защото изкам да го разгледам преди да го купя а не да го порачам да дойде някво дефектно дарво и после да вращам и друге разправии
 
Нагоре