Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

usera2

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

И аз се каня да взимам едно зоракиии ;), но ще бъде в калибър 5,5 мм и с дългата цев. Чудя се какви ли чашки да му взема за първо време. Гледах тези Сачми въздушно оръжие JSB Exact Jumbo RS 5.52 500 . Леки са. С обла глава. Дали ще бъдат добре за по-големи дистанции ?/колкото са във възможностите на пистолета/
 

usera2

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Не ме кефят съчмите. Много са мънички, губят ми се между пръстите :D
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

И аз съм на мнение за 4,5. Но нека кажат хората със Зораки. Аз имах една 2240-ка в 5,5 и не можа да ми хареса. Затова и го продадох..
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Моето Зораки на 3 помпи прави около 9-10 джаула. Едва ли другите се различават силно. Тия 9 джаула в 5,5 няма да се представят особено добре, пък нека да е от дълга цев.
Т.е. и аз ти препоръчвам 4,5мм.
 

usera2

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Ами имал съм в 4,5 , ще ми се да видя как е в 5,5. Винаги има вариант за смяна на цевта. А ми се струва, че при дългия вариант джаулите са повечко, поне като гледам скоростите които дават. Хубавото на този пистолет е, че е мултифункционален ако мога така да се изразя. Спокойно може да си стреляш с кеф по хартиени мишенки на десет метра с една помпа и хич не е изморително, но и може да стреляш по-надалеч по други мишени като напомпиш малко повече, това според ситуацията. Но така или иначе това си е пистолет и със стандартното оборудване не може да се стреля точно на повече от 20-25 метра. А за това разстояние скоростите при 5,5 на дългия вариант според мен са достатъчни. Но аз и затова по-скоро се двуомя какви чашки да му взема и видях тези посочени по-горе които са 0,87 гр и вероятно с тях скоростта ще бъде около 200 м/с на четири помпи т.е. близо до тези в калибър 4,5, но ще видим :)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Ники Атанасов показа мишенка от неговия Feinwerkbau
Днес прострелвах Зоракито - 10м от чувалче с пясък да видя какво може и реших да покажа 2 от 4-те мишени.
Не е Feinwerkbau, а и чашките не са кой знае какво, може и от мен да е ;), но си стреля зоракито.

DSC_5335-2.jpg
 

petkof

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Не е Feinwerkbau, ама е Webley копирано от Weihrauch! ;)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

@FreeMan
Ники Атанасов показа мишенка от неговия Feinwerkbau
Днес прострелвах Зоракито - 10м от чувалче с пясък да видя какво може и реших да покажа 2 от 4-те мишени.
Не е Feinwerkbau, а и чашките не са кой знае какво, може и от мен да е , но си стреля зоракито.

Пистолета ти стреля добре ,а и ти недей да скромничиш добре го държиш ;)

ПП. Петко също е прав но ти не го разбра :) :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Зораки прави от опора с 5 изстрела 1 см група на 10 метра, какво повече да искаме?

ЕДИТ///

Че кой говори за механични? ;) Аз я постигнах с лазерен мерник на закрито. (в старата квартира имах 11 метра от едната стая, през коридора в другата стая, колко стрелба беше там....)
Като купих пистолета, започнах да се чудя какви чашки ще му харесат. Но трябваше да премахна фактора грешки на стрелеца. Обичайният вариант е стенд, но нямах условия да си го изработя, а да поръчам на някой, щеше да излезе златен, при условие, че е почти за еднократна употреба.
Затова купих един лазерен мерник и прострелвах с него. Бяла мишена с една тъмна точка, без силно осветление наблизо. Като "угасне" лазера върху мишената, значи съм на точката. Но е подходящо само при стрелба за група, защото шината на пистолета е полимерна, закрепването на лазера също не е особено читаво - при всяко ново слагане се променя прицела.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Dejmos написа:
Зораки прави от опора с 5 изстрела 1 см група на 10 метра, какво повече да искаме?

Така е,правил съм такава група но с бързомерец и пак с упора.На механични нещо не ми се получава ???
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

На снимката е с механични от чувалче с пясък.
Може да му взема един бързомерец, но още се чудя дали да ъпгрейтвам към нещо с дървени чирени ;)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Колеги карайте на механични ,така си е правилното ;)
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Аз така и си карам, лазерът само ми спести правенето на стенд, докато си избера чашки.
А сега го ползвам да ми тежи отпред на цевта, стабилизира я. Изглежда по-добре, отколкото ако туря някоя рибарска ;) тежест.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Да и аз се чудя как и куде да сложа утежнител на Зоракито отпред.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

njatanasow написа:
Колеги карайте на механични ,така си е правилното ;)

Правилно,ама кефа с бързомереца е много по голям. Мое мнение
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

FreeMan написа:
Да и аз се чудя как и куде да сложа утежнител на Зоракито отпред.
Какво да е със захват "Пикатини" за основа, после добавяш тегло в него.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Една мишенка от днес 9 м от предния крак до мишената една ръка прав ~ 120 съчми GECO Diabolo


Ако съчмата е между 6 и 7 за колко се брои
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Много впечатляващо!
Брои се 7.
 
Нагоре