Машини и инструменти.

  • Автор на темата Автор на темата Gadnqra
  • Начална Дата Начална Дата
Струг още няма ,но се сдобих с тази трифазна бормашина Б12 .
Много стабилна машина ,първите ми впечатления са много добри..
 

Attachments

  • 415882076_2004258366613319_5944182953058712172_nhrthr.jpg
    415882076_2004258366613319_5944182953058712172_nhrthr.jpg
    14.7 KB · Прегледи: 95
  • 416020859_1062077658331964_3961757209572377276_nvdfvfd.jpg
    416020859_1062077658331964_3961757209572377276_nvdfvfd.jpg
    13.1 KB · Прегледи: 95
Струг още няма ,но се сдобих с тази трифазна бормашина Б12 .
Много стабилна машина ,първите ми впечатления са много добри..
За тези ,които търсят такъв тип техника ,много съм довилен, днес пробих за нула време 400 дупки в 100 планки с бургия 8мм. без да ударя нито един център.
Преди съм пробивал с Райдер и подобни.
Без център бургията от клатушкане не може да намери планката, какво остава да направи дупка. .Наистина съм много доволен и препоръчвам.
Моделът е Б12..
Нищо ,че е на повече от 40 години.
 
Вчера, този сладур от Германия ми дойде на гости. Weiler LD-220W.
 

Attachments

  • 20250509_213820.jpg
    20250509_213820.jpg
    398.4 KB · Прегледи: 120
  • 20250509_213810.jpg
    20250509_213810.jpg
    286.4 KB · Прегледи: 121
  • 20250509_213808.jpg
    20250509_213808.jpg
    242.4 KB · Прегледи: 119
  • 20250509_062818.jpg
    20250509_062818.jpg
    266.2 KB · Прегледи: 117
  • Screenshot_20250510_012003_Gallery.jpg
    Screenshot_20250510_012003_Gallery.jpg
    3.7 KB · Прегледи: 119
Честито да е, но ти имаше по добра машина или я продаде.
Имам още 2 китайски струга, но Вайлерите са ми слабост - класика са. Прецизни са, много са здрави и опростени - предвидено е да работят безпроблемно, много време, даже и в ръцете на идиоти. Този работи много гладко и е с монофазен двигател 1,1 kw. Тежи около 310 кг. За моите нужди е идеален.
Ники с какъв ремък е машинката?Преди много години имах такъв и работеше добре Честита придобивка!!!
Бате Данчо ще ги огледам и ще ти пиша. Какво по-точно те интересува.
 
Последна промяна:
Струва ми се че това е струг с раздвоена скоростна кутия.Сиреч ремъчната передавка е разделила скоростната кутия на две части и струга е с плоск ремък.който се нади със скоби които мисля че имам.Това се вижда като се повдигне капака над таблицата.
 
Ремъците от мотора са 2 един до друг, на 2 шайби. Отзад, вариаторът е с плосък ремък. В кутията също има 2 ремъка.
 

Attachments

  • Screenshot_20250510_151410_Gallery.jpg
    Screenshot_20250510_151410_Gallery.jpg
    84.9 KB · Прегледи: 63
  • Screenshot_20250510_151356_Gallery.jpg
    Screenshot_20250510_151356_Gallery.jpg
    44.6 KB · Прегледи: 64
  • Screenshot_20250510_151349_Gallery.jpg
    Screenshot_20250510_151349_Gallery.jpg
    88.4 KB · Прегледи: 63
  • Screenshot_20250508_045740_Gallery.jpg
    Screenshot_20250508_045740_Gallery.jpg
    55.6 KB · Прегледи: 62
  • 20250510_171046.jpg
    20250510_171046.jpg
    272 KB · Прегледи: 54
  • 20250510_170803.jpg
    20250510_170803.jpg
    470.8 KB · Прегледи: 52
  • 20250510_170801.jpg
    20250510_170801.jpg
    286.6 KB · Прегледи: 50
  • 20250510_170724.jpg
    20250510_170724.jpg
    299 KB · Прегледи: 47
  • 20250510_170723.jpg
    20250510_170723.jpg
    384.5 KB · Прегледи: 43
  • 20250510_170706.jpg
    20250510_170706.jpg
    328.4 KB · Прегледи: 41
  • 20250510_170658.jpg
    20250510_170658.jpg
    437.7 KB · Прегледи: 39
  • 20250510_170431.jpg
    20250510_170431.jpg
    298.8 KB · Прегледи: 36
  • 20250510_170405.jpg
    20250510_170405.jpg
    468.8 KB · Прегледи: 35
  • 20250510_170034.jpg
    20250510_170034.jpg
    216.8 KB · Прегледи: 56
Последна промяна:
За тези ,които търсят такъв тип техника ,много съм довилен, днес пробих за нула време 400 дупки в 100 планки с бургия 8мм. без да ударя нито един център.
Преди съм пробивал с Райдер и подобни.
Без център бургията от клатушкане не може да намери планката, какво остава да направи дупка. .Наистина съм много доволен и препоръчвам.
Моделът е Б12..
Нищо ,че е на повече от 40 години.
Ако искаш да пробиваш без център търси бургий HSS Co(кобалтови) те са със малко по-различно заточване на върха и нямат нужда от център.Аз ги вземам онлайн от Ташев галвинг защото са евтини и вършат работа.Нямат нищо общо с обикновенните HSS бургий и държат повече а и се прегряват доста по-трудно.
 
Ремъците от мотора са 2 един до друг, на 2 шайби. Отзад, вариаторът е с плосък ремък. В кутията също има 2 ремъка.
Изглежда чудесно дано и така да работи!!И Русенската група да не си прави оглушки че се задават стрелби на Мусина!!!!!
 
Последна промяна:

Попаднах на това чудо на китайската индустрия и взеха да ми бръмчат разни мухи в главата. На теория би трябвало да върши работа за нашите нужди, но при китайците рядко теорията и практиката се засичат.
Някой има ли впечатления от подобен струг?
 
Попаднах на това чудо на китайската индустрия и взеха да ми бръмчат разни мухи в главата.
Стругът, какъвто и да е ...такъв е, но набавянето на натурите и съпътстващия инструмент...от тях може и конски тропот да чуеш
 
@emci74
Ако ще купуваш този, вземи най-скъпия, защото има 2 люнета. Попитай продавача дали стругът може да нарязва резба 19TPI, може пък да ти потрябва някога...

Този пък има и патронник, позволяващ идеално обработване на входни и изходни фаски:
Задай същия въпрос за 19TPI.
 
Последна промяна:
Нямам къде да го монтирам толкова голям, освен да наритам колата от гаража като мръсно коте :D.
Ако го сложа на терасата, може да ми се наложи аз да спя в гаража, заради компресора на терасата вече имам един жълт картон.
 
Back
Нагоре