МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Dominus

Редовен Потребител
Една разгрявка на закрито
 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1399143865770.jpg
    uploadfromtaptalk1399143865770.jpg
    70.3 KB · Прегледи: 160

lynx

Редовен Потребител
246 броя, впечатляващо! :bravo:
Сега ще знаеш, че на открито не е от пушката. От друго ще да е.... ;)
 

Georgi Nedelchev

Потребител
Тази мишена на А4 ли се принтира? И как точно се смята резултата? Предполагам, че се стреля на 25 м. от маса.
 

bateelmo

Потребител
Аз ли не довиждам ама тука има само 2 девятки. Що да са 246 по скоро 248 а мухите не съм броил.
 

Dominus

Редовен Потребител
Гледахме ги с калибратор или както там се казва. Толкова са. А на открито ситуацията е трагична.
 

sts1969

Редовен Потребител
Днес забодох една мишенка с кабарчета на 35м. и пробвах пушката от рамо и двунога. Получи се що-годе добра група от 5 изстрела при условие че бях на открита поляна, подухваше и променлив вятър :) Съчмите са JSB 1.175гр.

 

didarai

Редовен Потребител
Ай и от мен днешната мишена.Реших да пробвам по-леките РС на жсб и разликата между две кутии експрес (0,51).Едната кутия я купих от В.Търново и още при отварянето и не ми хареса твърде и на вид.При стрелбата също.Поръчах друга от Ямбол.Не знам дали отзад стикера е чешки и с партидата , но на двете кутии пише едно и също 1200..0012 , но и на око се вижда , че са различни.Тази отляво е търновската.Отвора на полата ми се вижда по-малък от на другите , краищата по-тънки и неравномерни , а капака на кутията е с гладка периферия.Тези от Ямбол (в дясно) са с вдлъбнатини по периферията и капака не се вдига сам нагоре.Групата (и цялата стрелба въобще) с ямболските беше осезаемо по-качествена дори с пружинката.
1 и 2-ра група са с чашките от Търново .3-та е с ямболския експрес , 4-та е с РС-а , а 5-тата е с екзакт 0,547.
Стрелял съм от най-стабилната опора която мога да си осигуря , на закрито на 40 метра .
По 10 броя от кутия , като съм задраскал първите от прострелката , както 1 или 2-та най-отдалечени от групите. Мерено е по краищата.
 

Attachments

  • DSC07792.JPG
    DSC07792.JPG
    506.4 KB · Прегледи: 70
  • DSC07788.JPG
    DSC07788.JPG
    508.4 KB · Прегледи: 62
  • DSC07790.JPG
    DSC07790.JPG
    284.9 KB · Прегледи: 63

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Отляво са старите а отдясно новите JSB-та. Вече е писано в темата. Във всички калибри е така. Само ме учудва че са с един и същ партиден номер. Виж пак номерата защото нещо ме съмнява ... Да не би да си пропуснал някоя цифра в поредицата...
 

didarai

Редовен Потребител
Пропуснал съм инфото.Аз си мислех , че с червения етикет са само нови и толкова.От Търново взех преди месец кутия от сините и ми казаха , че е от последните и следващият път ще е червена.Тамън се ухилих и се озъбих.Сините си стреляха доста добре , като тези Ямболските.Ако в Търново добре са се заредили с тия "стари", ме загубиха кат клиент.
Погледнах сега пак дъната и горният номер е един и същ.Отдолу под него , на търновската пише 0 452 ,а на ямболската 2 452 . Само това е разликата.
На всичко отгоре , баси разликата дадоха .Със старите групите са под 0-лата , а с ямболските над. Прострелях наново траекторията и е доста по изправена .С 1-2 дота . Нещо Хроното на Митака не се разбира с моята пушка от как е с ГП и не знам сега дори с каква скорост стрелям.Може и да съм над 16 дж. вече . :wall:
 

azzaro

Потребител
Ето нещо и от мен от днес.Стрелба на открито при вятър на пориви/не много силен,хоризонтално отклонение до3,5 дота/
Пушка FWB C62,оптика ZOS 10-40*50.Дистанция 25м, предна и задна опора -торбички с пясък.
 

Attachments

  • DSC_0504-1.jpg
    DSC_0504-1.jpg
    485.9 KB · Прегледи: 74

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
За първи път реших да сложа една мишена и аз.
След една бърза стрелба след работа защото имаше опасност от дъжд се получи това.
Поза ФТ, дистанция 50 метра, на открито при лек вятър, пушка, оптика и чашки са посочени в подписа ми.
От 75 изстрела изпуснах 5 извън УЗ 40.
Това ме зарадва, но както се вижда няма очертани групи. Но аз и не стрелям за група.
 

Attachments

  • 13052014251.jpg
    13052014251.jpg
    120.1 KB · Прегледи: 105

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ще го имаме впредвид за следващот състезание. ;)
Напълно си прав за това.
:cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Еваникс АР-6, чашки Юн-Жин 1,86 гр. Дистанция-50 метра. Прав-от тавана на колата. Скорост-300-306 м/с. На мишената са 5 изстрела.
 

Attachments

  • 20140517_183709-1-1.jpg
    20140517_183709-1-1.jpg
    552.1 KB · Прегледи: 108

Gadnqra

Редовен Потребител
Благодаря колега. Утре ще има още. В интерес на истината бях много изненадан от точността на пушката, но май ще се окаже най-точната ми пушка. Предишният и собственик постоянно ми я хвалеше и накрая реших да я пробвам. Капачки от безалкохолно на 70 метра - 5 от 5. Много приятно ме изненада тая пушка, като знам колко глупости изчетох за нея.
 

lynx

Редовен Потребител
Тия глупости ги изписаха хора, които никога не са стпеляли с Ар6 ;)
 
Нагоре