МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

A

Anonymous

Гост
Божо, размекнал си се, има и по-малки стотинки ;)
Групата е впечатляваща, предполагам поза FT, нали?
(...ей, ша си зема и аз една такава пушка... ;) )
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Мен пък групата в "цък" от подписа по ми харесва. :no:
 

Loki

Потребител
Подписите на свидетелите май не са в кадър ??? ;)

Ако си плати ще му я заверя нотариално. ;)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Да се включа и аз с една група.50 метра ,с не дотам високо бюджетна пушка,по правилата на Братушка!

Ама напиши броя на изстрелите и вида чашки. :eek:
 

Attachments

  • Изображение021.jpg
    Изображение021.jpg
    183.5 KB · Прегледи: 413

njatanasow

Редовен Потребител
Извинявам се 8 броя(един пълител) ;)


JSB 1.17

Групата е много впечатляваща! :bravo: :bravo: :bravo:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Много хубава група :bravo:
Нека направим две уточнения.
Разликата в енергиите на двете пушки е три пъти.
Разликата в теглото на чашките е повече от два пъти.
 

njatanasow

Редовен Потребител
fatalen написа:
Много хубава група :bravo:
Нека направим две уточнения.
Разликата в енергиите на двете пушки е три пъти.
Разликата в теглото на чашките е повече от два пъти.
Колега ,пиша така защото не се познаваме лично но сигорно ще се запознаем някой ден ;)
Далеч съм от мисълта да се заяждам с някого,Разбира си че пушките са различни и точно за това не съмдоволен от някои правила в регламента при бенчрест стрелбата,а именно неможе от двунога а от някъква възглавничка(не ми е проблем)неможе да ползваш своя масичка а "служебна"(не ми е проблем)неможе да се стреля от голяма бутилка(не ми е проблем с редуктор съм)повече е проблем на други но аз искам да го нямат в интерес на по точната стрелба,а не да се чудят как да хванат равно плато.За мен този вид стрелба е разглезваща и колкото повече удобства има по добре.Правилата са си правила ,ама хайде да не се сравняваме със света където безработните живеят по добре от тук работещите.Със всички правила ще се съглася,но не ми е кеф да има ограничения които биха довели до по добри резултати, а не утежняват работата на организаторите.В никакъв случай немога да се съглася с аргумента за равни условия.Такова "животно "няма никъде.Съжалявам за дългото писмо но използвах случая да си кажа "Болката" макар и да не е точната тема ;)За да съм коректен към някои колеги които ми се обадиха ,че групата е от 5 изтрела пращам нова група която направих преди броени минути.Фатален,извинявай ,че използвах твоето име за да се изкажа.
За да не объркам ;) 5 изтрела на 50 метра в група JSB 1.17, почти безветрие,само лек полъх :)
Пушка Валтер Доминатор 1250 приблезително 48-50 джаула
С уважение към всички колеги от форума!
 

Attachments

  • Изображение023.jpg
    Изображение023.jpg
    233 KB · Прегледи: 421

andi

Редовен Потребител
Божидаре , стрелял съм с теб , и съм впечатлен от стрелковия ти опит ! Моженето е малко по-важно от парите !
А Николай го признавам за ЦАР на бенча , все пак стреля само от 6 (шест) месеца !
 
A

Anonymous

Гост
Браво Николай !!! Страхотна група. Поздравления
 

Loki

Потребител
Далеч съм още от вашия спорт и може и никога да не се и доближа(колко хора играят професионално някакъв спорт и колко са аматьорите?).Аз съм аматьор в стрелбата

Сори, че спамосвам, но никой от нас не е професионалист, спорта не е наш или ваш- той е за всички :exclaim: и всеки може да участва ако желае (аз също не го практикувам засега).
БАФТ не е професионална лига и няма да бъде, нито някой регионален клуб- всички сме любители, независимо по какво и как стреляме.
Нека да няма подобни изказвания, които да остаят впечатлението, че има "богопомазани" със скъпи пушки и това са "онези" :exclaim: Новите и младите членове на форума се повлияват, което хич не е добре...
 

jimmy_mln

Потребител
Колегата didarai е прав за това че в по-малките градове хубави чашки трудно се намират (ако се намерят), но който има желание намира начин.
Loki написа:
Сори, че спамосвам, но никой от нас не е професионалист, спорта не е наш или ваш- той е за всички :exclaim: и всеки може да участва ако желае (аз също не го практикувам засега).

И тук искам да кажа че споделям мнението на Loki, нито съм професионалист (стрелям от четери месеца), нито имам пшка за 2000 лв, но нищо не ми пречи когато съм имал възмойност (това са два пъти) да участвам в състезания. Удоволствието да се събереш с приятни хора и да си изкарате страхотно е по-важно от това кой с каква пушка стреля.
 

dilom08

Редовен Потребител
днес най-накрая стигнах до някъде с настойката на бам 50. ето и една мишенка снимана с тел. с лек страничен вятър от дясно наляво. Преполагам безвятъри с повече старание със спусъка ще се получи и по-добре, но и така съм доволен.
Разтоянието е 52м(мерени)-5 съчми рвс супер филд. Стрелях от прозореца на колата подпрян на огледалото.
 

Attachments

  • Изображение024.jpg
    Изображение024.jpg
    71.3 KB · Прегледи: 222
  • Изображение025.jpg
    Изображение025.jpg
    68.9 KB · Прегледи: 188
  • Изображение026.jpg
    Изображение026.jpg
    70.1 KB · Прегледи: 216

s73r01d

Потребител
Екстра си колега, тва с китайския макарон ли е или си сменял цевта ?
 

luis vu

Потребител
чашките са сръбски фт кал 4.5 , 0.5 гр . скоростта 240 мс . лек вятър който при тая ниска скорост много влияе .телбода е 10 мм.не съм броил изстрелите.
стрелбата с пистолет е от правостоящ ,с 2 ръце ,почти без вятър .
пс . растоянието е в името на снимките . пушка 30 м , пистолет 20 м .
пистолета е с цев от евтина китайка . пушката е с цев от хайнел 311. другото е моя изработка.
 

Attachments

  • пушка 30м.jpg
    пушка 30м.jpg
    442.5 KB · Прегледи: 238
  • пистолет 20м.jpg
    пистолет 20м.jpg
    456.7 KB · Прегледи: 185
  • оръжие.jpg
    оръжие.jpg
    425.1 KB · Прегледи: 243

angelmr

Редовен Потребител
luis vu написа:
чашките са сръбски фт кал 4.5 , 0.5 гр . скоростта 240 мс . лек вятър който при тая ниска скорост много влияе .телбода е 10 мм.не съм броил изстрелите.
стрелбата с пистолет е от правостоящ ,с 2 ръце ,почти без вятър .
пс . растоянието е в името на снимките . пушка 30 м , пистолет 20 м .
пистолета е с цев от евтина китайка . пушката е с цев от хайнел 311. другото е моя изработка.

Може би не е само от вятъра, той трябва да е на пориви и много да се променя по продъллжение на 30те метра за да се получат такива групи. Според мен цевта и чашките не си пасват. По принцип тези чашки не са елитна марка и не се очакват попадения тип дупка в дупка на тази дистанция, но все пак разсейките са прекалени. Пробвай с други чашки. ФТТ, ЖСБ или мачови но с мачовите стреляй на дистанции до 20 метра. Така като елиминираш влиянието на чашките да търсиш къде са другите проблеми.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Стрелба от ФТ поза без упора, пушка БАМ 40 чашки JSB Diabolo Exact Jumbo 1.03 гр. разстояние 38 метра, 5 изстрела 15,2мм :)
 

Attachments

  • BAM 40 JSB 1.03gr.JPG
    BAM 40 JSB 1.03gr.JPG
    13.8 KB · Прегледи: 248
Нагоре