МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

DANNY

Редовен Потребител
Жъ-Съ-БЪто са си СУпер чашки!
Незнам защо има още хора които стрелят с други!? ;)
 

братушка

Редовен Потребител
akraba1 написа:
Жъ-Съ-БЪто са си СУпер чашки!
Незнам защо има още хора които стрелят с други!? ;)
Защото са безбожно скъпи. Братушките ги купуват на 12,5лв за 500бр (5,5 1,03 и 1,17г).
Като станат и тук толкова минавам само на тях.
 

DANNY

Редовен Потребител
братушка написа:
akraba1 написа:
Жъ-Съ-БЪто са си СУпер чашки!
Незнам защо има още хора които стрелят с други!? ;)
Защото са безбожно скъпи. Братушките ги купуват на 12,5лв за 500бр (5,5 1,03 и 1,17г).
Като станат и тук толкова минавам само на тях.

Ами тук са малко по-скъпи 13.5 лв за 500 бр 4,5мм ;) ;) ;)
IMG_1418.jpg

и 10.5 лв за 5,5мм незнам колко броя са.
IMG_1417.jpg


Имало начин, а!? ;) ;) ;)

Ти като дойдеш на една такава промоция и заредиш за година напред........


А и Миша винаги съм смятъл, че точноста е важното при нас. Ако се появят други чашки по-скъпи но по-добри от тях и има видим резултат, ще почна да копувам новите по-добри.

Не става въпрос за парите. Ние сме хвърлили много пари в нещо което искаме да е точно. Бих дал още малко стига да има резултат. Иначе да си стреляме с евтините пружинки по стрелбищата и нямаме проблеми...
 

братушка

Редовен Потребител
Дани, за състезания и за "по-така" случаи и аз си купувам JSB, колкото и да струват.
Обаче, когато времето навън е хубаво аз си посявам 2х500 седмично за кеф и тренировки, а цената 10,5лв за 250бр. (и то съвсем отскоро и само от едно място) не е съвсем същото като 12,5 за 500 :pardon:
Не печеля аз още достатъчно за да стрелям САМО с тях на тези цени :sorry: Нито за да заредя от тях за цялата година...
Иначе ще прикупя известно количество при случая.
 

andro

Потребител
Ето мишена гръмната с макароне чинезе .Нищо особенно ,обаче има две групи :-[и два флаера.Я коментирайте видяното.
 

Attachments

  • 070910172448.jpg
    070910172448.jpg
    188.1 KB · Прегледи: 304

st_beer

Редовен Потребител
@andro
Я коментирайте видяното.
Няма достатъчно информация за да бъде коментирана въпросната мишена. Тези чашки с които си стрелял на моята пушка са пълна скръб. Цевта не ги хареса и групата ми на всякакви дистанции с тях беше такава като твоята че и доста по зле. Пробвай и с други чашки да видиш как е групата.
До колко си свел до минимум човешката грешка? Как е бил вятъра?
От каква поза е стреляно?
Как ти е скоростта и платото?
Това са все неща които оказват голямо влияние на стрелбата и групата.
Ако имаше писано за всичките тези неща можеше да се направи някакъв коментар на мишената.
Общо взето каквото и да се коментира то се вижда от снимката че не е хубава. Тази пушка 100% може много повече на тази дистанция.
 

petkof

Редовен Потребител
andro написа:
Ето мишена гръмната с макароне чинезе .Нищо особенно ,обаче има две групи :-[и два флаера.Я коментирайте видяното.
Понеже единствинят ориентир е диаметъра на дупките/приема се, че е 5,5 мм./, "макароне чинезе" го разбирам като чешка цев,а пушката даже и да е пружинка за 50м. групата е добра само ако е била на механични!Винаги може и по-добре.Наздраве Андро! :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
ангел иванов написа:
А какво ще кажете за тази група ;) ;) ;)? Дистанция 5 метра,калибър 10мм.
Групата е ужасна! ;)
Личи си че има проблем с дулната фаска, а и проектилите не са изстреляни с нужната скорост.
Трябва по-силно духане! ;)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Понеже Ванко ме "провокира " ето една мишена от 10 изтрела на 50 метра на открито.Жалко че единия изтрел (последния) ми избяга в дясно.Пушката е "нова" :D
 

Attachments

  • IMG_0069.jpg
    IMG_0069.jpg
    820.9 KB · Прегледи: 299

vanko

Редовен Потребител
Браво Ники :bravo:Моята група е малко по разпиляна но е Суматра все пак.Докато Ер Уолф-а си е класика в жанра :) Чакаме да видим какво може на по големи дистанции от 50м, но хич да не ходя на врачка,знам какво ще стане ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
Ники когато лъжеш ;) поне слагай снимка с по-малка резулюция! :pardon:
Така хубаво се вижда, че не е един избягалия изтрел в дясно! А са цели ДВА! :p
Оловото е оставило много хубави следи и от 2те попадения :-[

Graphic1.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Пушката трябва да може повече.
Иначе Доминатора 1250 се оказва с по-добри резултати, нищо че струва шест пъти по-малко :)
 

Attachments

  • Изображение045.jpg
    Изображение045.jpg
    252.7 KB · Прегледи: 223

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Гледайте си работата! ;) Браво Ники! :bravo: Като за първи стрелби с нова пушка си е направо супер!
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
MAD MAX написа:
Гледайте си работата! ;) Браво Ники! :bravo: Като за първи стрелби с нова пушка си е направо супер!
+1
Според мен уникална група една стотинка на 50 метра..............дай боже всеки му!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ако първата мишена не ви хареса ето ви една още " топла" само че 8 изтрела единия пак е "подарък"
Това е с Доминатора :cheers:
 

Attachments

  • IMG_0072.jpg
    IMG_0072.jpg
    772.7 KB · Прегледи: 234
  • IMG_0072.jpg
    IMG_0072.jpg
    772.7 KB · Прегледи: 178

andi

Редовен Потребител
:bravo: :bravo: :bravo:
А като и свикне на пушката и доиде на състезание как ще му отчитаме групите , а ?
 

njatanasow

Редовен Потребител
Дани първата група до петия изтрел беше една дупка 5.5),ами нали човек си е лаком продължих,.Ще запазя мишената като си видим ще ти я покажа,защото отделния изтрел е ЕДИН.Но по принцип никого ни карам да вярва , а и Волфа взе да ми доскочава само за 1000 изтрела с него почти няма интрига.затова изкарах Доминатора ;)
 

братушка

Редовен Потребител
Stelibg ме помоли да пусна тези снимки специално за njatanasow.
Дейстейт на Стенли, 50м (рулетка), JSB 1,03г., от масичка с чувалчето с пясък без задна подпора, по 5 изстрела.
Това е групата на Стенли:

А тази е мойта:
 
Нагоре