МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

bor1968

Потребител
Пушка- БАМ-40 - 5,5
Разтояние- 25 метра
Чашки- прохънтър
По горните две мишени настройвах пушката
В долните две има по 7 изстрела

010231219-big.jpg
 

luft9waffe

Редовен Потребител
bor,поздравления!5 групи като долната лява печелят всяко бенчрест състезание.
 

братушка

Редовен Потребител
Янко, Браво!
Май започваш да тренираш за Купа Ботев :) Усладиха се ти медалите и купите, малнеят ти вече наличните :)

@Здравко
Заповядай на някое от състезания, там най-добре се вижда кой какъв е.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Мишените и цитата са на Иван Димов .

Стрелях със замръзнали ръце и трудно преодолявах мърдането.
Мисля,че в други условия можеше да бъде и по-добре.
 

Attachments

  • Picture 005.jpg
    Picture 005.jpg
    398.9 KB · Прегледи: 488
  • Picture 006.jpg
    Picture 006.jpg
    381.8 KB · Прегледи: 449

rivan

Редовен Потребител
Превъзмогвам комплекса си от горните групи и искам да ви покажа няколко снимки от моите "постижения"

http://i720.photobucket.com/albums/ww20 ... 042009.jpg

това е стрелба ,не казвам група,преди почистване на цевта

http://i720.photobucket.com/albums/ww20 ... 009001.jpg

Това е след,като е стреляно от горе надолу,по 10 изстрела,дистанция 30 м.,със ЦФХ-а,гамо про хънтър,упора на покрива на колата,вятър на пориви,монетата за сравнение е 1 стотинка.Съжалявам за качеството,снимах с телефона.
Най долната група е след корекция 2 клика вдясно
Интересното е как след почистването групата е широка(най горе),между 10 и 15-20 изстрел групата се свива(в средата) и следващите изстрели са най точни(долу),докога-нямах време да стрелям достатъчно,но обикновено чистя след 250-300 изстрела

http://i720.photobucket.com/albums/ww20 ... 009003.jpg

Това тук е мястото, софиянци сигурно ще го познаят
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Позабрави се темата и реших и аз да пусна нещо, за първи път стрелям на тази дистанция за група и аз съм доволен. пушката хатсан 125 5.5 оптика Лийпърс 3-9 на увеличение х6 стрелях позиция седнал упората на пушката беше много нестабилна (чатал забит в земята) и ми приплъзваше от време на време корекцията я правих с мил дот скалата и затова май се разтегли групата по височина, на 10-я изстрел ми се разцентрова оптиката и затова е долу в ляво и не го отчитам. Смятам че като за пушка с чупеща цев не е зле. :)
Височина на групата 52 мм ширина 32 мм разтояние 50 -+2 метра
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    192.3 KB · Прегледи: 535
  • 2.JPG
    2.JPG
    183.7 KB · Прегледи: 415

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
И определено е подпрян.
Мишената наистина е впечатляваща.
За сравнение вижте шампионските мишени от някое наше бенч-рест състезание, които също се поставят на 40м , но в тях се стреля по 5 пъти , а не 10 както са в случая.
 
A

Anonymous

Гост
В Ботево бяха на 50м за ПЦП и 25 за ППП, и така е по-добре според мен.
Иначе мишената на Иван е впечатляваща. :cheers:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Днес постреляхме доволно и "уцелих" една мишена 5 пъти от FT поза.
 

Attachments

  • AirArms EV2 48m FT position 1.jpg
    AirArms EV2 48m FT position 1.jpg
    679.5 KB · Прегледи: 469
  • AirArms EV2 48m FT position 2.jpg
    AirArms EV2 48m FT position 2.jpg
    663.9 KB · Прегледи: 3,440

братушка

Редовен Потребител
B51, 50м, от масичка. Тук са повече от 40 броя. Не бих го пуснал иначе, но това са.... Гамо ПроХънтър :crazy:
 

братушка

Редовен Потребител
Скорост около 270м/с.
Откакто си купих везничка всички ПроХънтъри задължително сортирам по тегло, но само толкова.
Тези специално са от кутийка с надпис 0,99Х и са доста чеплати. Иначе имам кутийки с надписи от 0,95Х до 1,02Х, като по кутийките има чашки от доста различни партиди струпани във времето.
Отдавна не бях стрелял за група точно с такива чашки, обичайно даваха група на 50м около 35-40мм + флаери. То флаери и сега има (повярвайте - не са моя грешка).
Има и още един аспект, който трябва да спомена - от няколко месеца не си чистя цевта. Специално, все чакам кога ще ми се развали групата. Ама тя не ще и не ще да се разваля и като чели все по-добра става.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Аз отдавна разбрах, че BAMа не цапа цевта и може да се каже , че вече година не съм я чистил.
 
A

Anonymous

Гост
еми...ше се престраша и аз.

За първи път се пробвам на такова разстояние. Средна успеваемост 7 от 10.
Която след 4, 5-тия кен почва да се влошава, щото трябва и да ги празня преди това :cheers:

Benjamin Disco 5.5 (с ипускаща на лотариен принцип връзка м/у цевта и резервоара).
JSB Exact Jumbo Heavy.

Като за новобранец как е според вас ?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Brute_Force написа:
Като за новобранец как е според вас ?
Като за новобранец е много добре. Даже добре.
Ако разстоянието е как :cheers:то е посочено, със счупена пушка и то след няколко кенчета бира, според мен няма какво да искаш повече от пушката .
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря за коментара. Разстоянието е според Гугъл-а...
Ще се стараем за повече.
Мишенката с мухите е много яка!
Гепнах я веднага, та ето ви я и чиста, ако някой я иска (А4)
 

alexdi

Потребител
Ето и от мен една-чашки RWS Super Field 5.51,(6бр.),разстоянието е 20м.(мерени).Групата е с размер на монета от 10ст.За момента с тези чашки не съм стрелял на по-голямо разстояние и не знам,как ще се държат.Пушката и оптиката са написани в подписа.Мишената е сканирана(нямах фотоапарат),и затова не се вижда много добре.
П.П.Пускам я заради чашките.
 

Attachments

  • scan0002.jpg
    scan0002.jpg
    176.2 KB · Прегледи: 556
Нагоре