МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

xpresident

Редовен Потребител
Аз съм обикновен компютърджия. Но като мине състезанието, ще намеря време да направя мишени с 4-5 вида JSB и ще ги пусна в темата за Славия.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И аз да се похваля с нещо направено с новата придобивка на scandalo - Steyr lg1.
5 изстрела прав с диоптрици на стандартната за тая пушка дистанция 10 метра, почти сходни резултати станаха и с Diana 75 на Jetro, която е ууууууууникална пушка, но си иска тренинг за още по-добри резултати Поздравления за новите придобивки момчета, както и на новия Валтер на Галя който също е една красива легенда, но нека тя се похвали ако желае ;)
 

Attachments

  • 20211127_163002.jpg
    20211127_163002.jpg
    145 KB · Прегледи: 97
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител
Една бърза мишена от днес - 10 изстрела.
Дистанция - 75 метра с лек вятър.
Пушка - BSA R-10 MK2 - 35 J - tuning by Dominus.
Чашки - JSB 1.03
Увеличение - х 10.
Позиция - прав с предна упора на дърво.1.jpg
 

njatanasow

Редовен Потребител
Преди малко направих една мишена на 25м. в 4,5кал.Стрелях на метан и околната температура беше 5 градуса.Исках да проверя колко е прав Миро (anubis) Като казва че в студено време метана прави скоци.Вятър почти нямаше.Аз не мисля така,пушката си стреля добре,само гдето на мен ми е студено ;),че чак мърдам.Това което не е десятки си е от мен,а не от метана!
 

Attachments

  • IMG_20211207_165342.jpg
    IMG_20211207_165342.jpg
    307.9 KB · Прегледи: 79

Gadnqra

Редовен Потребител
Ники, пробвай с енергии над 50 джаула и на над 50 м. На 25 метра и с 4,5 е съвсем различно. Скоци прави, ако пушката не е темперирана - от топло излезеш на студено. Ако си я чакал да измръзне - няма скоци. Ама айде няма нужда. После конденз и ....
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ники, пробвай с енергии над 50 джаула и на над 50 м. На 25 метра и с 4,5 е съвсем различно. Скоци прави, ако пушката не е темперирана - от топло излезеш на студено. Ако си я чакал да измръзне - няма скоци. Ама айде няма нужда. После конденз и ....
Ники,имам снимки от 30.01.2013 година стреляно на въздух с Валтер Доминатор 1250.Виж цевта и пак стреляше добре! ;)
 

Attachments

  • IMG_0810.JPG
    IMG_0810.JPG
    494.7 KB · Прегледи: 87
  • IMG_0811.JPG
    IMG_0811.JPG
    477.8 KB · Прегледи: 84

Gadnqra

Редовен Потребител
За въздух не споря. Нали говорихме за метан?
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Добре адаш.Успя да ме накараш да извадя BOSSа,Пушката не съм я вадил от лятото.Стреляно е с 2,9гр.Разстоянието е 50 м.(нямам повече)
Не съм и правил никаква прострелка.И на двете групи са по един пълнител (9бр,)На първата мишена първия ми падна малко доло,може и да е от мен,не знам,а и пушката не е пригодена за бенчрест,на втората се постарах малко повече.Не виждам никакви скоци.Ти виждаш ли?Познавам и други които стрелят на метан,също нямат оплаквания.А колкото до корозията,метана пази много повече цевта и бутилката от въздуха,предполагам се сещаш защо.
Според мен колеги на които не им върви стрелбата да не търсят причината в метана а другаде.....
 

Attachments

  • IMG_20211208_162745.jpg
    IMG_20211208_162745.jpg
    130.5 KB · Прегледи: 73

Gadnqra

Редовен Потребител
Говорим за правотокови пушки, а не с редуктор. Както и да е. Прав си - метанът е по-добър от въздуха. Метанът пази и о-пръстените от корозия. Абе всичко пази. Аз като не стрелям на метан, кой знае каква корозия ми е в пушките. Чак не ми се мисли. Въобще не се влияе скоростта от температурата при метана. Даже никой не ги е виждал тия работи на хронографа. Ок.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Искаш ли да пробваме с нагласена пушка на метан на 26 - 27 градуса, без редуктор и да постреляш на 2 градуса, без да се изчаква пушката да се темперира? И след това да говорим кой кого заблуждава?
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Говорим за правотокови пушки, а не с редуктор. Както и да е. Прав си - метанът е по-добър от въздуха. Метанът пази и о-пръстените от корозия. Абе всичко пази. Аз като не стрелям на метан, кой знае каква корозия ми е в пушките. Чак не ми се мисли. Въобще не се влияе скоростта от температурата при метана. Даже никой не ги е виждал тия работи на хронографа. Ок.
Влияе се ,намаля малко,но няма скоци!Единственото неудобство е,че пълнят до 220-230 бара.На мен това не ми е проблем!
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Искаш ли да пробваме с нагласена пушка на метан на 26 - 27 градуса, без редуктор и да постреляш на 2 градуса? И след това да говорим кой кого заблуждава?
Не нямам правотокова,Но не мисля че и там ще има проблем ако е в режим на плато.Някое друго изискване няма ли да изкараш?
 
Нагоре