МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Gadnqra

Редовен Потребител
Влияе се ,намаля малко,но няма скоци!Единственото неудобство е,че пълнят до 220-230 бара.На мен това не ми е проблем!
Пълнят до 220-230 бара, но ако пушката е без редуктор, платото започва много по-надолу - около 150-160 бара. И никога от 220 примерно. Аз съм виждал с очите си при много пушки, когато не са били темперирани, скоци в скоростта - от порядъка на 8 - 10 м/с. Това при калибри 4,5 и 5,5, без редуктор, се отразява при дистанции 50+ метра на мишената. Да, при Боса няма да се отрази. Нямам изисквания, освен да се говори истината - цяла тема има и там много колеги казват, че е имало разлики в скоростта, а ти казваш, че няма. Ок, явно ти си прав. И изрично ти поясних, че това е, когато пушката излиза от топла стая или кола и се стреля навън, веднага, на студено. И че говорим за правотокови пушки. Ако пушката престои 30-40 минути навън, да се изчака да изстине - няма такива проблеми. Ама, айде няма нужда. Същото важи и при пушка, която е настроена на студено, а после се вади на топло и се стреля веднага. Айде да не говорим, при пушки, които са били на метан, при разглобяване какви лайна се появяват - размекнати о-пръстени, гняс и т.н. Доколкото знам, при въздуха няма такива проблеми - така че недей обяснява, че метанът е по-добър едва ли не от въздуха и как няма никакви проблеми. Кое не разбра? Или кое не ти хареса?
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Пълнят до 220-230 бара, но ако пушката е без редуктор, платото започва много по-надолу - около 150-160 бара. И никога от 220 примерно. Аз съм виждал с очите си при много пушки, когато не са били темперирани, скоци в скоростта - от порядъка на 8 - 10 м/с. Това при калибри 4,5 и 5,5, без редуктор, се отразява при дистанции 50+ метра на мишената. Да, при Боса няма да се отрази. Нямам изисквания, освен да се говори истината - цяла тема има и там много колеги казват, че е имало разлики в скоростта, а ти казваш, че няма. Ок, явно ти си прав. И изрично ти поясних, че това е, когато пушката излиза от топла стая или кола и се стреля навън, веднага, на студено. И че говорим за правотокови пушки. Ако пушката престои 30-40 минути навън, да се изчака да изстине - няма такива проблеми. Ама, айде няма нужда. Същото важи и при пушка, която е настроена на студено, а после се вади на топло и се стреля веднага. Доколкото знам, при въздуха няма такива проблеми - така че недей обяснява, че метанът е по-добър едва ли не от въздуха и как няма никакви проблеми. Кое не разбра? Или кое не ти хареса?
А ти кое не разбра?
Накараме да пробвам с над 50 дж.Добре изкарах пушката от къщи където беше 24гр. заредих я започнах да стрелям без да я чакам да се "темперира".Казах също че на студено скороста пада с около 20-25 метра в моя случай,но НЯМА СКОЦИ!
Когато правотоковата пушка е в плато на нея не и трябва редуктор,или не е вярно?10 или 15 изстрела ще си ги направи без проблем.Ако не е в плато на въздух по добре ли ще стреля?А след като платото според теб е 150-160бара какъв е проблема.Даже като е топло ще я пълнят и по малко защото скоростите ще са по високи!
За мен метана е по добър,но за мен,никого не карам да не е на въздух,но не говорете че имало скоци в скороста.За това ставаше дума!
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Е нали сам, казваш, че ти пада скоростта с 20-25 метра? За това говорех. Другото е, че при правотокови пушки съм виждал и неравномерни скорости. Вярно - не винаги и не задължително да е при всяка пушка. Да, зависи и от настройките. Поясних и, че съм го виждал само при правотокови пушки и то в малките калибри. Не съм искал да те засегна по никакъв начин, явно не се разбрахме от първия път. Всеки си има право на мнение, не съм искал да те обидя, така че, извинявай. Темата е дъвкана многократно. Има си достатъчно информация и мнения в темите, нека, който чете, сам да си решава и да си вади изводи от там, дали метанът е по-добър от въздуха или не.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ники,спад на скороста като цяло,няма нищо общо със скоци.Аз също съм писал,че през лятото скороста на метан с някои пушкала е дори с 40м.по висока от въздуха,зимата пада!Всичко това го написах ,защото Миро написа ,че при студено време метана правил големи СКОЦИ ,което не вярно.
Дано сме се разбрали! ;):cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Именно, Бате Ники. И аз написах, че също съм виждал такова нещо. Написах и при какви пушки и условия съм го виждал. Какво лошо има?
 

Симеон Гурбалов

Новодошъл
Здравейте на всички. Ето и от мен две "мишени". Това са първите ми опити за стрелба. Пушката е Hatsan Hercules 6.35 с опита 4×32 Gamo. Няма никакви подобрения по пушката, както е от кашона. Разстояние 25м. и стрелба от маса. Стрелях с JSB Hades Diablo 1.72(26.54gr). Бих желал малко градивна критика :)
 

Attachments

  • 20211209_132249.jpg
    20211209_132249.jpg
    264.1 KB · Прегледи: 122
  • 20211209_134848.jpg
    20211209_134848.jpg
    213.7 KB · Прегледи: 116

rivan

Редовен Потребител
Тази мишена щеше да е добра, ако дистанцията беше поне 100 метра! За ПЦП на 25 метра нещата са зле! Замери плато, провери дулната фаска и изобщо пушката цялостно. Ако пушката е изрядна, търси причината в стрелеца.
 

lynx

Редовен Потребител
Не е много добре, пробвай като за начало с други чашки.
Като за "новобранец", на 25 метра от маса трябва да ги събираш в размер от железен лев.
После като свикнеш с пушката, оптиката и някои други трикове ще ги събираш в железен лев и на 50+ метра.
 

rivan

Редовен Потребител
С такава оптика съм правил групи колкото 20 ст на 50 метра! Попаденията ги гледаш, като свършиш пълнителя! Важното е да виждаш мишената! А на 25 метра се вижда добре! Но ако пушката може толкова на 25 м, на 50 ще е педя на педя!
 

Симеон Гурбалов

Новодошъл
Колеги за момента това са финансовите ми възможности. На пролет ще обмислям вариант за нова оптика. Засега ще задържа тази и ще продължа да чета из форума как да оправя "платото" така че да имам равни изстрели.
 

1Emo

Новодошъл
Привет,
Издирвам за подарък сачми RWS 5.5 миксиран комплект или пък подобен пак с хубави сачми. Някой ако може да помогне ще съм благодарен.Screenshot_2021-12-11-13-20-23-965_com.miui.home.jpg
 

Zlatanov

Новодошъл
Привет, някой знае ли как се изчислява пропадането на проектила, тоест с колко грамови и с каква скорост е най малко пропадането
 

Zlatanov

Новодошъл
Изтеглих я тази програма на телефона, но нещо не мога да я разбера .
Никой ли не знае как се изчислява това пропадане, например с 9мм 5.25г проектил изтрелян с 290м/с .
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Изтеглих я тази програма на телефона, но нещо не мога да я разбера .
Никой ли не знае как се изчислява това пропадане, например с 9мм 5.25г проектил изтрелян с 290м/с .
Той колегата знае и ти е показал програмата,ама като не можеш с тая,пробвай Strelok pro има българско меню,но е платена.
Там може си изчисляваш всичко.
Ето ти за скоростите дето питаш
 

Attachments

  • Screenshot_2021-12-13-20-01-41-095_com.borisov.strelokpro.jpg
    Screenshot_2021-12-13-20-01-41-095_com.borisov.strelokpro.jpg
    179.5 KB · Прегледи: 72
Последна промяна:
7

7842

Гост
При скорост 270 м/с БК -0.041
В твоят случай 290 м/с си около БК -0.045
При прострелка на оптика на 50 м
пропадане 70 м-8 см,80 м-14,7 см,90 м-23,4см,100 м-34,1 см,120 м-62,6 см,150 м-124,3 см.
 

shaman

Редовен Потребител
9мм 5.25г проектил изтрелян с 290м/с .
Между проектил и проектил има огромна разлика... Всичко зависи от формата, която определя пък балистичния коефициент...
Ето една таблица и графики да видиш как се справя една пушка с различни проектили.
В случая е 5.5 калибър нагласена на около 50J но по подобен начин се държат всички (колкото по-добър ти е балистичния коефициент толкова по-малко е пропадането и толкова по-голяма е остатъчната мощност):

Screenshot 2021-12-14 at 15.13.07.png
 
Нагоре