МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Дискусия в 'Общи дискусии' започната от ivodoc, 11 Октомври 2008.

1. Васил 83

Васил 83 Потребител

Публикации:
    92
    от:
    София
    Забравих да спомена, че последните четири снимки, на които мишените са снимани по две съм стрелял с четири вида слъгове. Jsb 25.39 gr., два вида H&N 21 и 23 gr. и NSA 17.5 gr.

2. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,959
    от:
    Варна
    На колко метра?

3. Васил 83

Васил 83 Потребител

Публикации:
    92
    от:
    София
    С четирите вида слъгове стрелях на 25 метра. Не бях настроил оптиката още на по-далечни дистанции и имах ограничено количество от проектилите. Следващият път ще пробвам на 35м и 50 метра. Странно, но се оказа, че на 25м различните, като марка и като грамаж слъгове правят сравнително еднакви групи. Единствено забелязах, че при gsb-то има леко пропадане на долу на групите.

xpresident харесва това.
  4. du6ata

du6ata Редовен Потребител

Публикации:
    251
    от:
    Благоевград
    Исках да си проверя прострелката на 50 и стрелях 3 пъти такова нещо не съм правил никога пушка фх wildcat mk3 слъгове H&n 30 grain 290 ms 148E0FB7-B5F5-48C7-9719-545EAA6F7F4F.jpeg

5. mobilen

mobilen Редовен Потребител

Публикации:
    234
    от:
    Пловдив
    Много дигна летвата в тая дисциплина..:)

6. du6ata

du6ata Редовен Потребител

Публикации:
    251
    от:
    Благоевград
    По принцип много рядко стрелям за групи и на хартия сам като тунинговам и прострелвам но такова нещо не ми се е случвали никога направо шок

llcoolj and Gadnqra like this.
  7. apapazov

apapazov Редовен Потребител

Публикации:
    560
    от:
    Пловдив
    И аз имам такава група ама се чудех дали да я пусна във форума за да не ми помислят за измамник. Не вярвам да успея да я повторя някога
    Пистолет FWB 80LP, разстояние 9м подпрян на торбичка с гранула. 5 изстрела

Прикачени Файлове:

Djubey, pakfa, batnan and 12 others like this.
  8. petkof

petkof Редовен Потребител

Публикации:
    2,302
    При проверка на прострелката с поне 5 изстрела на мишената има повече от една дупка, рязко се разстройвам, камо ли на 50 метра. Значи нещо не е наред!
    При теб, явно всичко е наред!:)

9. Karlito/Man

Karlito/Man Редовен Потребител

Публикации:
    111
    от:
    Стара Загора
    Добър вечер Колеги, да споделя една случка от тази вечер. Прибирам се от работа към 19h. Полях краставичните, разбърках джибрите и гледам знаменцето, Абсолютен Щил! Вадя пушчицата, залагам една кутийка от бира (подпряна отгоре) с един камък да не мърда и почвам да стрелям. 1,2,3 изстрел нито виждам нито чувам попаденията по " мишената" ( само прахоляка зад нея ) и започвам да правя вертикални корекции през 1/2 Дот на всеки 3--4 изстрела, Пак " НИЩО"! Взе да става тъмно, ядосах се и отидох видя каква се случва. Останах приятно изненадан! Стази пушчица - 11 джаула, увеличение *12, прав с предна упора, jsb 0,547

Прикачени Файлове:

Последна промяна: 24 Септември 2021
    soundmax, Licho, njatanasow and 8 others like this.
  10. sevdaka80

sevdaka80 Редовен Потребител

Публикации:
    819
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
    Искяш да кажеш, че не е паднала, въпреки попаденията.

11. Karlito/Man

Karlito/Man Редовен Потребител

Публикации:
    111
    от:
    Стара Загора
    Кенчето, отгоре беше подпряно с плосък камък около 500гр. И Да, остана си на мястото след всички попадения. Съчми те минаваха през него и се виждаше само прахоляка отзад.

sevdaka80 харесва това.
  12. Бай Колю

Бай Колю Потребител

Публикации:
    50
    Две бързи мишенки с пружинка. На 35 и 50 метра.
    Пушка - Diana 56
    Чашки - JSB 1.03
    Оптика - Crosman 3-9x40 (купена от колегата gogo tinkov)
    Позиция - прав подпрян на колата (без торбички и подпори).

Прикачени Файлове:

• 1.jpg
      1.jpg
      File size:
      219.4 KB
      Прегледи:
      83
    redsox, pakfa, Karlito/Man and 11 others like this.
  13. LogiBG

LogiBG Потребител

Публикации:
    98
    от:
    Sofia
    Weihrauch 50S 4.5 / Hawke 4-12x40AO, дистанция 20 метра на закрито, изстрели около 10, след това направих лека корекция на новата оптика и центрирах попаденията но пък нещо се разлигавих и не направих по-добри групи от първата.

Прикачени Файлове:

14. Пурко

Пурко Потребител

Публикации:
    77
    от:
    Габрово
    Не е снимка на мишените ми, защото там нямам твърде какво да покажа, но искам да споделя една приятна джаджа за неангажираща стрелба, която преди време придобих на смешни парички от Алито - дотолкова, че си купих още няколко. Днес се присетих, попадайки на страницата и си взех още две, виждайки ги на промоция, понеже се забравят, а не съм си ги намирал обратно. :) Не съм твърде почитател на китайските неща, но конкретното е направено с идея(предполагам, че са го откраднали от някоя популярна марка) - функционално е, удобно за ползване и качествено като материал и изработка:
    https://www.aliexpress.com/item/1005002366538826.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.37dd4c4dbljNut
    Ползва се с шестнадесетджаулови пушки без проблем, гледайки дебелината на ламарината, умерено повече няма да са критични. Единствения ущърб, който му нанася е падащото покритие(което се коригира с най-евтин черен спрей) - не се подбива и нащърбява. същевременно много приятно подрънква и се клати при попадение. Аз лично го щъкам по-отблизо по обясними причини, така се мандахерца и звънти повече, особено ако ползвам калено-цинкови чашки. Материалът може да е ръждаем, не знам, но след стрелба аз си я прибирам - в комплекта има и ключе за монтаж и демонтаж.

Последна промяна: 10 Октомври 2021
    andi, llcoolj, t.marev and 1 other person like this.
  15. LogiBG

LogiBG Потребител

Публикации:
    98
    от:
    Sofia
    Weihrauch 50s 4.5мм дистанция 35 метра на открито без вятър, подпрян на маса без опорни торбички.Дясна мишена 10 изстрела, лявата 5 като оптиката не съм я пипал и е нагласена за 20 метра.В секундата обаче в която духне леко попаденията се местеха наляво надясно предполагам заради калибъра.

Още един ъп на темата и се спирам.Diana airbug 4.5mm, разстояние 8 метра, седнал пищова подпрян за максимална точност,домашна обстановка, пет изстрела.Исках да проверя колко е точен пистолета без човешкия фактор.

Прикачени Файлове:

Последна промяна от модератор: 1 Ноември 2021
  16. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    2,158
    от:
    Бургас тел 0897871938
    Ами явно не е точен!

vanko, xpresident and Бай Колю like this.
  17. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    2,212
    от:
    Русе 0897860296
    Или иска други чашки.

LogiBG харесва това.
  18. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,899
    За 8м. е доста зле. Те и да се превъртат през глава няма да е така. Не вярвам да е от чашки, но да пробва, да е сигурен.

Gadnqra and LogiBG like this.
  19. LogiBG

LogiBG Потребител

Публикации:
    98
    от:
    Sofia
    Интересно, препоръки за оптимална дистанция на която трябва да дава добри групи за да опитам как ще е и отделно с различни чашки.Ще опитам и с някакъв бързомер или оптика защото се разположих на 8мия метър, че така виждах поне къде стрелям.Може и аз да съм проблема :wall:че си недовиждам.

Gadnqra харесва това.
  20. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,899
    Пробвай на 5м щом не виждаш. То за стрелбата първото и най-важно е да виждаш.

Gadnqra харесва това.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена