МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Дискусия в 'Общи дискусии' започната от ivodoc, 11 Октомври 2008.

1. soundmax

soundmax Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,628
    от:
    Казанлък - Пловдив
    И да можеш да мислиш най-вече, и да не ти треперят ръцете ако стрелбата ти е от ръка, а за бенч да имаш и определени познания, абе не е май само до очи (не че не са важни).

vanko харесва това.
  2. Kifa

Kifa Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    1,284
    от:
    София
    Изстрелял ли си поне една голяма кутия чашки,стрелбата с пистолет е трудна работа!Когато стреляш за точност го прави с приставката за еден изстрел и физически и психически е по- добре!С някаква оптика не е ок има си пистолетни такива ,ето :https://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php?products_id=12099
    ако стигнеш до поръчка и аз ще се включа с нещо дребно да разделим разходите!

LogiBG харесва това.
  3. Пурко

Пурко Потребител

Публикации:
    77
    от:
    Габрово
    Пресни-пресни китайски мишенки, ново зареждане(не продавам - тъпча в гардероба :) ). Пет сантиметра стандартни, 160 парчета за смешни пари - по-дребните - бонус. Поръчвам за десети път сигурно. Плътна хартия, много удобни да си ги лепи човек където му кефне и да си отчита попаденията, особено ако няма свръхочаквания от стрелбата. Аз обикновено ползвам за основа разкроени плоскости фазер 3 или 4 мм.

Прикачени Файлове:

gary m, Hidden, Gadnqra and 4 others like this.
  4. redsox

redsox Редовен Потребител

Публикации:
    324
    от:
    София
    HW97K 4.5. Hawke 3940AO
    vs
    GAMO CFX 4.5 Leapers 3932 35ярда фикс

30 метра . 10 изстрела всяка.

Прикачени Файлове:

Kifa, rivan, lynx and 10 others like this.
  5. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    994
    от:
    София
    Супер стрелба! Браво! Това, което ми прави впечатление е, че при гамовската мишена има две ясно изразени точки. Възможно ли е да се дължи на някакъв проблем с оптиката или луфт /минимален / между железарията и приклада? Но дори и така мишените са впечатляващи! Още веднъж поздравления!

redsox харесва това.
  6. redsox

Публикации:
    324
    от:
    София
    Гамото беше много смешно щото тва реално са две групи по 5 всяка дупка в дупка дет се вика. Тва отгоре е 11ти изстрел всъщност щото реших да ги съединя но не стана и спрях. Уж всичко е солидно и няма луфтове явно така прикладвам или спусъка дърпам. Но като за дистанцията и аз съм доволен.

rivan харесва това.
  7. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    994
    от:
    София
    Дълго време стрелях с ЦФХ и знам добре какво може! Дори и с хайнелската цев не съм правил такива групи! А в оптиката сигурен ли си? Ако е субективна грешка, попаденията нямаше да са в един калибър! Има странна повторяемост на "грешките"

redsox харесва това.
  8. redsox

Публикации:
    324
    от:
    София
    Оптиката не е тормозена сложих я нова. моноблока е hawke. Всичко мисля да е солидно с червен локтайт са резбите. Махнал съм повдигащата релса дето незнайно за мен защо Гамо слагат. Само още един допълнителен елемент да има и то в доста критично място с оглед на точността. В мен е проблема мисля. Упражнение му е майката...

ето как изглежда

http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.php?id=opt1636222997i.jpeg

Последна промяна: 6 Ноември 2021
    rivan харесва това.
  9. LogiBG

LogiBG Редовен Потребител

Публикации:
    118
    от:
    Sofia
    Diana airbug 4.5mm, дистанция около 15 метра и да с другите чашки не стават добри групи.Стрелял съм с бързомер и в понеделник ще си взема за мен, че този го взех назаем.Тъкмо и накрайника ми е готов за заглушителя, че някак намерих стругар, на който му се занимава.Стреляно е на закрито 8 изстрела и то от пълнителя не мислех че ще направи още първата група добра за да използвам единичния заряд.

Прикачени Файлове:

Gadnqra, pakfa, vitekoff and 2 others like this.
  10. vitekoff

vitekoff Потребител

Публикации:
    6
    от:
    Пловдив
    Cometa 400 5.5, от маса с предна опора торбичка с гранула.

Прикачени Файлове:

Karlito/Man, petkof, Gadnqra and 9 others like this.
  11. Kifa

Kifa Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    1,284
    от:
    София
    IMG_20211107_165522.jpg
    Walther LGV 19дж. на 22 крачки прав с H&N Baracuda FT 4,51мм е разбира се останалите бяха така
    IMG_20211107_165505.jpg

Gadnqra, batnan, pakfa and 8 others like this.
  12. anibis

anibis Редовен Потребител

Публикации:
    2,847
    от:
    Варна 0899/859-831
    Пушка Едган Матадор в 22кал. 87дж. Цев LW стъпка на каналите,туист 406мм. Стреляно е със слугове,и чашки JSB Knockout Slugs .22 И жсб 2.2гр.
    Тая цев вчера за първи път беше стреляно с нея. Бях е направил отдавна за колегата,шлайфане намаляне на диаметъра, от 16 на 12мм. фаски, легло за проектила,но чак сега намерихме време...Тая цев като се поомаже още ще събере още повече групата,в момента от протяжката, каналите са настръхнали,така да го кажа докато не се полират сами от стрелба,или от мен,ще групирва така. Но след 1000-1500 изстрела,сама ще си свие осезаемо групата.

Първа мишенка жсб 2.2гр. Във всяка група са х10 изстрела,на 100м.
    На втората мишенка,лист са слуговете на жсб,то се вижда че веднага групирват по-добре,и са с невероятен БК. ЖСБ-то чашките в 2.2гр групирваха 10-12см по-долу от кръста,тоест целя се в долната мишена в края и,а то групирва в горната,когато се стреля със слугове,много права траектория.Това на 70-80м всичко ще ти е на кръста,ще имаш по 1-2см отклонение но всичко ще е където го искаш.[​IMG][​IMG] Стреляно е с оптика МТЦ 3-12х32 ако беше стреляно с някой оптика с увеличение х-25 х32 или някоя още повече х40 увеличение, щяха да са още по-добри групите,та това е на 100м.

Прикачени Файлове:

Последна промяна: 12 Ноември 2021
    hunter_78, luft9waffe, Licho and 3 others like this.
  13. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    2,037
    от:
    Варна
    Weihrauch 35 срещу Slavia 631.
    С оригинални механични мерници, на открито, при умерен вятър. Дистанции 25 и 31м. JSB 0.547 и 0.67
    1636958445229.jpg

llcoolj, gary m, pakfa and 12 others like this.
  14. Licho

Licho Редовен Потребител

Публикации:
    295
    Браво,Васко,
    Зрението ти е чудесно!Пази го!

llcoolj, pakfa, Gadnqra and 2 others like this.
  15. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    2,218
    от:
    Бургас тел 0897871938
    Това от ръка ли е?

llcoolj and Gadnqra like this.
  16. xpresident

Публикации:
    2,037
    от:
    Варна
    От ръка, позиция седнал. Левите ги стреля колегата pellet, десните аз. И двете пушки са тунинговани от него.

llcoolj, Gadnqra and rivan like this.
  17. soundmax

soundmax Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,628
    от:
    Казанлък - Пловдив
    Всичко много хубаво ама защо с различни видове чашки Васко ми стана интересно? Славията по-добре ли стреля с тежките, не съм ги пробвал никога 0,67 със славия, но със Славията на един приятел (но с оптика) легнали капачки на 40 метра със 0,547г станаха скучни при липса на вятър.

18. xpresident

Публикации:
    2,037
    от:
    Варна
    Защото нямах други, 0.67 са ми за ПЦП-то. Вижда се, че с 0.547 групата е по-свита, въпреки вятъра. Може да пробвам и 0.510, тя е 10 джаула след тунинга.

soundmax харесва това.
  19. anibis

anibis Редовен Потребител

Публикации:
    2,847
    от:
    Варна 0899/859-831
    Аз съм ги пробвал на Бенжамина,той нали е с цев от Славия. Колкото се качвах нагоре в грамажа, толкова по-добре групираше. Но тя си беше 16дж. Ако бях е отпушил наистина това е чашката на тая цев с други на закрито на 50м не правеше такава хубава група както с тия жсб 0.67гр. Следващите които си ги хареса след хевито. е лекото жсб 0.510гр. Най лоша група ми правеше винаги с 0.574гр.и с RS най лекото 0.475 За това си стрелях с 0.510 и с 0.670

soundmax and xpresident like this.
  20. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    1,627
    от:
    Пловдив
    Чел съм, че характерно за мореплавателите е силното зрение. Заради далечните обекти в които се взират и целодневното стоене на ярка слънчева светлина. А върви се надстрелвай с подобни орли! ;)

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена