МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Jorom

Редовен Потребител
Ей ама много ви дразнят тез турчета!
Днес, с тва резнатото от мен турче дето е 65 санта, със скъсена с 11 см цев, с оптика Конус 6-24х44, от 50м от двунога, подухваше вятър, пет изстрела с ЖСБ 2,2 гр в една стотинка, мен си ме устройва напълно, още повече за цената на която съм го взел - 500 лв, а тоя ФХ е няколко пъти по-скъп , и ако нямаш излишни 3500 лв или не ти е достатъчно голяма сачмата в главата да дадеш толкова пари за една пушка, турчето мисля че е мноого добър вариант а и има над 100 джанки от кутията! Няма нужда да му баеш даже! В ляво едната стотинка е с рязаното турче, в дясно двете стотинки е с Крал Екинокс 6,35, 70 джанки, от днес при същите условия - 50 м и тн
Съотношение цена/сила/че и точност, с читава турска цев, турчетата май са си доста доста сгодни пушки
Ако някой търси пушка да вкарва чашки в един калибър на 50 м няма да се насочи към турчета предполагам, но аз не виждам лично за мен смисъл да дам няколко пъти по толкова, колкото съм дал за турчето за да ми е групата на 50 м не 1 ст а да ги събирам в един калибър...за мен това не е ок! Съотношението цена/точност при марковите пушки е прекалено висока и е неприемлива за мен! Аз не ходя по състезания, аз си стрелям за кеф и точността на читава турска пушка ме устройва
IMG_20210206_195710.jpg DSCF7401.JPG
 
Последна промяна:
6

6.35

Гост
И за какво става дума!!!!
Аз ако имах възможност бих си купил най хубавата пушка .Даже и да не мога да стрелям в една стотинка.
 
Последна промяна от модератор:

njatanasow

Редовен Потребител
Оооо,Жоро тез камъни са в мойта градинка май!
Тази вечер си говорихме доста дълго по телефона,но реши и да се изкажеш и тук.Знаеш ли икономията е майка на сиромашията.Не разбирам защо трябва да си купя 4-5 пушки,защото са по евтени, а не ЕДНА (на цената на всичките) по скъпа която да стреля по точно от всичките евтени,и вместо да прави група да ги вкарва в един калибър.Разбрах, че не точноста е на първо място при теб,важното е да има сила.Поканихте да стреляме заедно но ми отказа.Ами какво друго да кажа....успех!
 

Jorom

Редовен Потребител
Оооо,Жоро тез камъни са в мойта градинка май!
Тази вечер си говорихме доста дълго по телефона,но реши и да се изкажеш и тук.Знаеш ли икономията е майка на сиромашията.Не разбирам защо трябва да си купя 4-5 пушки,защото са по евтени, а не ЕДНА (на цената на всичките) по скъпа която да стреля по точно от всичките евтени,и вместо да прави група да ги вкарва в един калибър.Разбрах, че не точноста е на първо място при теб,важното е да има сила.Поканихте да стреляме заедно но ми отказа.Ами какво друго да кажа....успех!
Бат Ники, недей да се обиждаш, но всъщност ти пръв хвърли камък в моя и на други колеги по убеждение двор, нали така, за турчетата става дума
Не съм ти отказал да дойда, казах ти че колата ми е счупена, само със служебна съм в момента и не става да навъртя 60 км за да се надстрелвам с някой, просто не мога да си позволя това със служебната кола, надстрелването не ми е най-важното в момента, даже и по принцип не ми е особено важно, аз не съм състезател по стрелба! Не твърдя че турските пушки са много точни, но мен читава турска пушка като Бигмакс Х ме удовлетворява напълно и това еТвърдя че конкретно Бигмакс Х е с отлично съотношение цена/сила/точност, това твърдя! Доста турски пушки имам, но само за този модел смея да твърдя че наистина е страхотна пушка, на смешна цена...И СТРЕЛЯ С НАД 110 ДЖ ОТ КУТИЯТА, И ТО ТОЧНО! Другия ми БМ не е разглобяван даже, пълен сток!
Ще дойда казах, ще стреляме, със сигурност ще си по-точен, ок няма проблем! Няма да изпадна в депресия от това че ме е надстрелял състезател като теб, с маркова и 6 пъти по-скъпа от моята пушка...всъщност това е нормално
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Момчета, най-хубавата пушка е направената. :cheers: А от турските, има няколко модела, които никак не са лоши и могат да се направят много добре. Бигмаксът е хубава пушка също. С уговорката да и се смени задната бутилка с 250 барова. Тунингът по пушката е ясен също.
 

Jorom

Редовен Потребител
Ники, интересното е че моите БМ не са разпилявани, даже на тоя късия му резнах цевта с 11 санта и е 470 мм някъде и въпреки че е по-неточен от другия ми БМ, мен 1 ст група на 50 м си ме задоволяват напълно! Ни съм пипал пружини, ни нищо освен че скъсих цевта, на другата и направих една фаска, не че имаше нужда, ама ей така да не е съвсем сток
Стрелят от кутията двата ми БМ, факт!
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
То е ясно, че стрелят, но при всички положения, е по-добре и за пушката и за стрелеца, едно оптимизиране на механиката и карантията. И тогава може и групата да стане 1 калибър.
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Една бърза стрелба от преди малко.Стрелях през хроното, като целта беше да замеря скорости. Групата се получи между другото. Разстояние 40-42 метра. Чашките са Spoton Dome, 1,070 грама, скоростите при 200 бара тръгнаха от 265 м/с, след първия пълнител нарастнаха на 270м/с при 190 бара. До 140 бара скоростта беше 270-275 м/с, от 140-120 бара падна постепенно до 165 м/с. В целта са 8 пълнителя/96 чашки/. Денивелация + 3 метра
viber_image_2021-02-07_11-52-26.jpg viber_image_2021-02-07_11-52-27.jpg
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Реших да сметна разхода, ето какво се получи за 72-та изстрела в 5-метров коридор:
Calculating air consumption for pressures to 500 Atm at 22° C
enter parameters :
Po= 190 starting pressure, атм 0.159956 -2.73114 17.64677 -51.188 35.93575 222.376 0.3484
P1= 140 final pressure, атм 0.0256 -0.59322 5.201911 -20.4782 19.51082 163.856 0.3484
V= 425 volume of the tank, cm³
E= 42 Energy, J
n= 72 number of shots
Calculation in см³/J = 6.41
7.03 (result in the classical formula for the ideal air)
Температурата беше около +12-15 градуса
 
7

7842

Гост
Реших да сметна разхода, ето какво се получи за 72-та изстрела в 5-метров коридор:
Calculating air consumption for pressures to 500 Atm at 22° C
enter parameters :
Po= 190 starting pressure, атм 0.159956 -2.73114 17.64677 -51.188 35.93575 222.376 0.3484
P1= 140 final pressure, атм 0.0256 -0.59322 5.201911 -20.4782 19.51082 163.856 0.3484
V= 425 volume of the tank, cm³
E= 42 Energy, J
n= 72 number of shots
Calculation in см³/J = 6.41
7.03 (result in the classical formula for the ideal air)
Температурата беше около +12-15 градуса
Какво те топли колко кубика въздух ти е разхода?Има ли някакво значение?Стреляш за удоволствие.
 

rivan

Редовен Потребител
По-малък разход - повече изстрели с едно зареждане!
Освен това, когато пушката стреля с преразход, излишният въздух дестабилизира чашката след цевта, колкото повече преразход - толкова повече дестабилизиране. Това се отразява на мишените, особено на по-далечните. Заглушителите поемат част от излишния въздух, затова и резултатите със заглушител са по-добри.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
По-малък разход - повече изстрели с едно зареждане!
С това съм съгласен, ако гониш повечко изстрели с едно зареждане.
когато пушката стреля с преразход, излишният въздух дестабилизира чашката след цевта
С това твърдение, не съм съгласен, поне от мои опити.
Правил съм си пушката да стреля с 1 бар на изстрел, стрелял съм и в преразход 3 бара на изстрел с еднаква точност по мишени на една и съща дистанция и с една и съща скорост. Чашката си излита от цевта а въздуха зад нея просто се разсейва.
Гледал съм точно стрелба да далечни дистанции видеата на Дима, където стреля по балон на 300, 500, 800 метра с огромен преразход и бутилката вързана за резервоара тип водолаз. Сега не ми се търси, но виж в тубата неговите клипчета.
 

rivan

Редовен Потребител
Той с чашки ли стреля, или с пълнотели? Как се обяснява по-добрата точност със заглушител?
 

dberov

Редовен Потребител
За съжаление са му закрили канала на Дима/DIMAS967, в който имаше много интересни видеа, но успях да намеря две негови клипчета, които или фен или приятел е съхранил.
Значи на 310 метра стреля с тежкото JSB 1,175g а това не е никак малка дистанция.
На другото видео стреля с пълнотели на 545 метра. Няма го видеото в което показва как стреля с възана бутилка, мисля че беше на 850 метра. Бях го питал за подробности около пушката, какво е правил по нея и ми отговори че е сменил цевта с дълга 70cm и е извадил редуктора, понеже му скопявал пушката и не можеш да я засили достатъчно. Както и да е, във второто видео което шарвам, Дима споменава за това в 1:43мин: "Стрелям вързан за бутилката, защо ли... Ам защото пушката не е настроена на малък разход и броят изстрели ще бъде малко... и за това за сега ще стрелям така." Сиреч, него не го бърка дали е с нисък или висок разход, той пак си уцелва мишената, но понеже пушката не е настроена на нисък разход и да не я зарежда по време на клипа я е вързал тип водолаз.


 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Аз пък си стрелям на 50 м. ;)
Най после си намерих стари чащки в 5,5 1,175. (от 2013,14,17 год. благодарение на Макса и Бай Митко) Тези от 2020 не ги харесва цевта.влизат с много голямо усилие и нищо не се получаваше.Пускам една мишена за група по 8 изстрела (един барабан)Бях си помислил,че вече ми се е скапала цевта,но сега се успокоих:):cheers:
 

Attachments

  • IMG_1247.JPG
    IMG_1247.JPG
    92.9 KB · Прегледи: 118

njatanasow

Редовен Потребител
Една осмо мартенска мишена за сравнение на чашки.Даде време 13 градуса.Вятър слаб но "женски" въртелив,байраците обаче помагат!
 

Attachments

  • IMG_20210308_170559.jpg
    IMG_20210308_170559.jpg
    235.6 KB · Прегледи: 108
  • IMG_20210308_171050.jpg
    IMG_20210308_171050.jpg
    198.3 KB · Прегледи: 105
Последна промяна:
Нагоре