КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
xman написа:
Наскоро открих в Русе мартензитна стомана X20Cr13 (AISI 420) www.trafilix.com/en_pdf/AISI420.pdf
Изключително твърда. Тази и 304 според мен се обработват много добре. Не знам какво имаш предвид като казваш, че е гадна за обработка?
От 420 направих невероятен БК а от 304 стрипър. Последния готов на 80% го видя @shooter
Това е 2Х13 - неръждаема стомана, която може частично да се закалява ( тогава се получава мартензитната структура, частично заради недостатъчното количество въглерод - 0.2%). Неръждаема защото има 13% хром но след закаляване над 40HRC.(Справка учебника на академик Балевски).
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Че какво не е ясно. Кривите в графиката показват каква твърдост би се получила при закаляване на заготовка със квадратно сечение 20х20 в зависимост от това до каква температура е нагрята заготовката при охлаждане на въздух. По абцисната ос пък е посочено как се променя твърдостта след отпуск на същия детайл в продължение на 1 час при съответната температура. Естествено при други сечения нещата няма да са съвсем същите.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте колеги,
от няколко дни съм собственик на Хаенел 312.Невероятна пушка,но ... релсата е тясна 8,5 мм. и не мога да сложа оптика. В руските форуми намерих чертеж на детаил с чиято помощ проблема е решим.Моля , помогнете ми да намеря майстор във Варна който би свършил тази работа.А още по добре би било , някой от колегите във форума който може да го изработи , срещу заплащане разбирасе нека ми пише на лични.Благодаря Ви.
 

Attachments

  • 2043066хнй.jpg
    2043066хнй.jpg
    206.2 KB · Прегледи: 274
  • 2043066хнй.jpg
    2043066хнй.jpg
    206.2 KB · Прегледи: 226
  • 2006947.jpg
    2006947.jpg
    8.3 KB · Прегледи: 225

lynx

Редовен Потребител
Аз пък съм виждал няколко Хаенела 312 и всичките са с оптики, нямат нужда от този допълнителен детайл.
Според мен ще трябва да пробваш с различни модели стойки, за да се види с кои ще се захване най-добре.
 
A

Anonymous

Гост
lynx написа:
Аз пък съм виждал няколко Хаенела 312 и всичките са с оптики, нямат нужда от този допълнителен детайл.
Според мен ще трябва да пробваш с различни модели стойки, за да се види с кои ще се захване най-добре.
Пробвал съм моноблок и няколко комплекта скоби на Липърс , Конус , Гамо. Не стават.Четох някаде ,че при Хаенел312 има два вида релси 8.5мм и 11,0мм.
 
A

Anonymous

Гост
Ще е по лесно ако приспособиш моноблока за 8мм релса. Трявба да фрезоваш тази част от моноблока, към която се затяга планката, която се захваща от едната страна за лястовичата опашка. Имай в предвид, че така оптиката ще е на 2мм изместена от центъра.
 
A

Anonymous

Гост
Това с фрезоването на моноблока е лесно за изработка ,но не ми харесва това изместване с 2мм.Може би ще опитам да подложа две пластини от 1мм в двата ръба на моноблока (ако все пак не успея да намеря човек да ми исканият детаил).
 
A

Anonymous

Гост
Вариант е също, ако направиш моноблок, който да се притяга от 2 те страни с планки за лястовичата опашка. Такива не се продават, но от 2 моноблока може да направиш 1 такъв.
 

angelmr

Редовен Потребител
Orka написа:
Това с фрезоването на моноблока е лесно за изработка ,но не ми харесва това изместване с 2мм.Може би ще опитам да подложа две пластини от 1мм в двата ръба на моноблока (ако все пак не успея да намеря човек да ми исканият детаил).

Точно, един от вариантите които съм пробвал е с две месингови пластинки от старо реле. Месинга успява добре да уплътни и да изравни неравностите.
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря на всички отзовали се,Проблема го реших с две пластинки и стана много добре. :yahoo:
 

boceto84

Потребител
Добър стругар за нашите цели в Ямбол?

Като тръгнеш по пътя за топливо в дясно в пресечката за детската градина.Питай за Хищника
Има още един който е на ул.Клокоттница.Това е мебелният склад в каргона до спирката на 2-та.Отзад в гаражите е,има и хонинг машина за шлаифане на цилиндри :cheers:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Ето фирма,която използвах за стурагрски услуги.Намира се в София,а цените им са повече от приемливи бях изненадан от цените който ми дадоха за детайлите ми.
http://www.bolttrade.com/site/?lang=bg
 

SHADOW

Потребител
scandalo написа:
Ето фирма,която използвах за стурагрски услуги.Намира се в София,а цените им са повече от приемливи бях изненадан от цените който ми дадоха за детайлите ми.
http://www.bolttrade.com/site/?lang=bg
Тъкмо попаднах на тази фирма в форума по роботика, та мислех да побликувам линка и аз.
Все пак, малко инфо в смлян вид да дам:

За нас

Фирма Болттрейд ООД е в професионалния бранш повече от двадесет години.
При нас работят изявени специалисти, с над 40 год. стаж в областта на стругаро-фрезистките услуги. Разполагаме с добре оборудван собствен цех, напълно отговарящ на изискванията на нашите клиенти да произведем качествени детайли. Нашата продукция намира широк диапазон на приложение, сред различни компании на нашия и международен пазар. Фирмата има капацитет за по-голямо производство на изделия и детайли.

Услуги извършвани от Болттрейд ЕООД

прецизни стругарски услуги
изработка на детайли по чертеж и модел
галванична обработка
шлайфиране
фрезоване
изработка на накрайници за промишлени маркучи,
за хидравлични и спирачни системи
производство и поддръжка резервни части (ходова част)
на всички видове автобуси и товарни автомобили
изработка на фланци
изработка на секретни болтове
престъргване на дискове

За контакти

гр. София, ул. Лазарополе 1 (до 26-то училище)
тел: + 02 857 91 21;+ 02 857 30 04
факс: + 02 957 15 37
интернет адрес: www.bolttrade.com
email: bolttrade@abv.bg
 

angelmr

Редовен Потребител
Някой да знае от къде в Пловдив може да ми изрежат една 2-3 сантиметрова планка от черен полиамид? За предпочитане и материала и изрязването да е възможно да стане на едно място. Трябва да направя една вложка върху която да закрепя регулируемия задтилък. Директно върху приклада не може да бъде закрепен както по естетически, така и по по-важните технически съображения и за това трябва вложка. Предполагам че и алуминий ще свърши работа, но след това ще трябва да го анодирам.
 

rifle

Потребител
търси в нета фирма бактрейд-явор оод -продават всякакви технически пластмаси.мисля че имат и магазин в кючюка
 

Loki

Потребител
Един "металлический" форум ;) - руски, от промишлени стругове и фрези до корабомоделизъм и часовникарство (има и малък раздел за оръжие..) Може пък и да е полезен на някои колеги :bachkam: :)..

http://www.chipmaker.ru/
 
A

Anonymous

Гост
Предполагам че тук ще е мястото за една машинка.
http://www.drilldoctor.com/index.php?pa ... Itemid=129
Най-малкия и евтин вариант в момента ми е на разположение и съм страшно очарован от него. Перфектно заточва свредлата.
До 2мм. се справя страхотно.
 
A

Anonymous

Гост
Мога предложа услуги със струг ,машината има възможности-1000мм- дължина на детайла , и 560мм. диаметър.
Намирам се в Плевен , като мога да пращам готовите детайла по еконт.Работя с мой или на клиента материал,като цената е различна.
Ще се радвам да бъда полезен , а относно цените ,ще е нещо народно дето се вика ,несъм кожодер ;)
За връзка с мене-0896591440
 
Нагоре