КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

Gadnqra

Редовен Потребител
Ще те послушам. И без това ги заглеждам. Лошото е, че се хванах с едни ремонти на двата ми апартамента и се видях в чудеса с майстори. И един Ковид ме тръшна за трети път... И така де.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Бургас но нямам проблем да ги изпратя и в друг град.

Закарах детайлите при един добър стругар в Бургас пък утре ще видя какво е направил.Предполагам че ще свърши работа.Още като видя детайла и пита дали е от пушка.
 

rifle

Потребител
Бургас но нямам проблем да ги изпратя и в друг град.

Закарах детайлите при един добър стругар в Бургас пък утре ще видя какво е направил.Предполагам че ще свърши работа.Още като видя детайла и пита дали е от пушка.
Ок, дано свърши работа. Моя човек е в Пловдив.
 

Ian4o71

Новодошъл
Бургас но нямам проблем да ги изпратя и в друг град.

Закарах детайлите при един добър стругар в Бургас пък утре ще видя какво е направил.Предполагам че ще свърши работа.Още като видя детайла и пита дали е от пушка.
Каде се намира този стругар във Бургас
 

emci74

Редовен Потребител
Ако питаш мен, въоще не му се работи на тоя! И аз за съжаление ходих при него. Ходих да ми развие трансферпорта от цевта. Единия "майстор" даже не ме погледна като разбра , че няма лев в тази работа, а другия каза:
- Ши стане твоята работа, ама след като си изпия кафето! Изчаках го около половин час да си изпие кафето и наприказва с гумаджиите . След като видя, че търпението ми е към своя край и се каня да си ходя, стана и стегна цевта на струга без никаква подложка. После с клещите напъна трансферпорта. Остави деруги дълбоки няколко мм., които пречеха на цевта да влезе в цевната кутия. Върнах се, вика споко сега ще ги оправя и ......с пилата.
Прилагам рекламни материали:
20210311_175200.jpg
20210513_123311.jpg
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Тъй като чакам да ми дойде нов трансферпорт и ми предстои смяна да те питам. Без да го нагрявате ли го развихте.
 

emci74

Редовен Потребител
Без, но не ти го препоръчвам. Поне за Фх, държи доста здраво. На струга едвам го разви.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Вчера дори си купих мини горелка, специално за развиването на трансферпотра. И тъй като моята цев няма как да се хване на струг, съм решил да си направя една цанга, а цангата на менгемето. Преди да си взема струга съм ходил при тоя професионален некадърник Барото. Всъщност и при колегата му съм ходил. Същия некадърник като Барото!
 

emci74

Редовен Потребител
След "Барото" и аз си купих менгеме и горелка. Даже и струг , ако имаше къде да го монтирам щях да взема, само за да избегна повече срещата с такива майстори!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител

wakafaka, тия ролки са за бигела на рибарска макара. По спомен външния диаметър е около Ф10. Правих ги за един приятел. Струга ми е С11МТ 3.5 метра. Пък относно седемте киловата какво!? Тока също се калкулира в цената, не остава за негова сметка! DSC_0359.JPGDSC_0355.JPGDSC_0354.JPGDSC_0351.JPGDSC_0350.JPG

 

wakafaka

Редовен Потребител
Е предполагам че е доста по-трудно да се работят малки детайли на голям струг.Както и да е на мен майстора ми свърши работата като направи 3 бронзови болта с дупка за клапанното тяло.Друг е въпроса че му отне 3 дена преди да започне работата:).
 

Djack

Редовен Потребител
Големият струг е по добър вариант от малкия, особено за малки детайли. При него е много по-малка вероятността от усукване на паралелите и от вибрации. Просто останаха малко стругари, предимно от старата школа, калпазани са и егото им е голямо. Предпочитат груби детайли с големи допуски, където могат да не си дават много зор.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Големият струг е по добър вариант от малкия, особено за малки детайли. При него е много по-малка вероятността от усукване на паралелите и от вибрации. Просто останаха малко стругари, предимно от старата школа, калпазани са и егото им е голямо. Предпочитат груби детайли с големи допуски, където могат да не си дават много зор.
Абсолютно точно!
 

Кирил Христов

Новодошъл
Ето линк къде се намира стругаря в Бургас.
Свърши ми работа ама не му се работи с малки детайли защото струга му е голям
Човек обиколил съм всичките стругари във Бургас който единия е доста добър и е причтел на Бащами и на никои не му се занимава да правят малки неща ети който си го показал директно ми каза че не искал да си губи времето за 20лв а този който е приятел уж на бащами направо ми каза че най скоро ще ми го направи след 2 седмици а Ники ми го направи за седмица което аз бях виновен за забавянето и съм му безкрайно блафодарен
 
Нагоре